Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek el fogom valaha...

Szerintetek el fogom valaha nőni a túlzott szorongást, gátlásosságot, zárkózottságot?

Figyelt kérdés
Már óvodás koromból is szinte csak olyan emlékeim vannak, hogy mindig félve mentem be a közösségbe nap, mint nap, annak ellenére, hogy minden gyereket ismertem. Aztán ez az izgulás, stressz csak fokozódott az évek során. Most 18 éves vagyok és itt közép iskolában, sokkal, de sokkal rosszabb a helyzet, mint anno. Konkrétan gyomorgörccsel megyek be minden egyes nap, attól függetlenül lesz-e épp aznap számonkéres vagy sem. A kapcsolatkiépítés négy év alatt nem sikerült senkivel, annyira félkegyelmű és szánalmas vagyok. De nem csak az iskolában áll fenn ez a szörnyű szituáció, hanem szinte akárhová megyek, mindenhol ideges vagyok, ahol emberek vannak, egyszerűen nem tudok értelmesen kommunikálni senkivel, ha hozzámszólnak alig tudok kinyögni egy-két szót. Bele sem merek gondolni mi lesz majd később a munkahelyemen, ha egyáltalán alkalmaznak bárhol egy ilyen szerencsétlen, szociális analfabétát. A kérdésem: Ki fogom én ezt még valaha nőni vagy fogok változni? Aki esetleg volt hasonló helyzetben, annak a tapasztalatait szívesen meghallgatnám.

2018. dec. 14. 20:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon értelmesen írsz, pontosan tudod hogy mi a probléma, de az a baj hogy túl nagynak látod őket és félsz velük szembeszállni. Persze nagy problémának érezheted ezeket és azok is, de ezek olyan dolgok amiken egyedül csak te, segítséggel és idővel tudsz csak változtatni.

Igazából a gondolataink által saját magunk börtönévé válhatunk, ahonnan nem engedjük önmagunkat felszabadulni. De a kulcs nálunk van, csak fel kell szabadítani magunkat. A kulcs pedig a gondolataink megváltoztatása.

Én is ilyen voltam és vagyok is, de talán nem ennyire durván.

Fel kell hagynod a pesszimista hozzáállással és első körben tanuld meg szeretni és becsülni saját magadat. Nem fog hirtelen egyből minden megváltozni, de hidd el, ha elhatározod és csinálod minden nap, és pozitívan gondolkodsz magadról, akkor minden meg fog változni, hidd el!

Minden nap szánj időt arra, hogy összeírd, hogy mennyit érsz, miben vagy jó, mit szeretnél elérni az életben, mi tesz boldoggá, milyen jó tulajdonságaid vannak, mik azok amiket elértél. Tűzz ki magad elé célokat és valósítsd meg őket! Azok fognak majd önbizalmat és elégedettséget adni. :) Hidd el, hogy képes vagy bármire, hogy értékes vagy és értelmes, használd ezt ki és tanuld meg szeretni magad!


Szerintem ez a legfontosabb az életben, hogy szeresd magad, és békével élj magaddal. Amíg ez nem megy, addig sosem leszel igazán boldog.

Hibái mindenkinek vannak, de el kell fogadnod a hibáidat és nem úgy tekinteni rájuk, mintha selejt lennél, mert nem vagy az! Ne hitesd el magaddal. Inkább azt hitesd el és békélj meg a gondolattal, hogy igen is, értékes vagy!

2019. jan. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
Soha a kur.a istenbe!Aki így született,igy is fog megdögleni!Tapasztalatból írom.
2019. ápr. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mi lett azóta kérdező? Remélem javult a helyzet.
2021. febr. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!