Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mást is ennyire hidegen hagy...

Mást is ennyire hidegen hagy a politika?

Figyelt kérdés

A családomban, és az ismerősi (barátok, kollégák stb.) köröm nagy része elég jól képben van a magyar politikával. Szinte nincs olyan összejövetel, ahol ne kerülne elő a téma, én meg ilyenkor általában csak csendben hallgatok.

Engem ugyanis egyáltalán nem foglalkoztat ez a dolog. Annyit éppen tudok, hogy ki a miniszterelnök meg a köztársasági elnök, meg 1-2 képviselő nevét, de ennyi.

A többiek azonban minden nap olvassák a különböző híroldalakat, és arról beszélnek, hogy ki mit csinált, mit nyilatkozott, ki-kivel egyezkedett, vagy kinek szólt be, mit tárgyalt az országgyűlés, ki mit szólalt fel stb. Én meg a legtöbbször még azt sem tudom, hogy kik ezek az emberek, akikről szó van.

Én nem követek egyetlen politikust sem közösségi oldalakon, ezzel kapcsolatos híreket sem olvasok meg semmi ilyesmi, szóval nemigen vagyok képben, hogy mik történnek épp a magyar politikai életben.

Ezzel más is van így? Titeket érdekel a politika? Ha nem, akkor pedig miért nem?



2018. dec. 17. 15:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
4%

Én néha figyelem de annyira nem mozgat meg,sőt eza cirkusz sem ami kint megy.

A sok ,,csürhe" inkább fejlesztené magát,neki állna tanulni piacképes dolgot,szakmát vagy diplomát mellé tolja a nyelveket,lehet többet érne el vele,sok egyetemista is tüntet.

De megkérdezem kik mennek ki?

Nem a diplomás senior Java fejlesztők meg nem a Vice President programozók mennek ki sőt a sikeres vállalkozók sem hanem a saját életükkel foglalkoznak,fejlesztik magukat magukat építik.

Pont ezt beszéltem egyik sporttársammal aki igencsak milliomos sőt multimilliomos.

Ugyanezt mondta a csőcselék inkább magával foglalkozna meg képezné magát aztán haladna is az életben.

2018. dec. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Csupan a feszbukos memekbol tudom hogy kik az aktualis politikusok. Szavazni meg valamikor a 2000 evek kornyeken voltam utoljara.
2018. dec. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

Nem, a szavazásra jogosultak 1/3-a el se ment választani, meg aki elment se mind követi annyira gondolom.


Én követem, egy kicsikét "hobbi" vagy "szórakozás" vagy hogy mondjam... tehát más mondjuk sorozatokat követ, én a politikát. Olyan szempontból azért fontos hogy mégis a te országod meg a te életed, téged is befolyásol. Nem azt mondom hogy érdemes minden hülyeséget követni (pl. a több órás parlamenti vitákat én se nézem meg), de ha választásokkor jó döntést akarsz hozni akkor nem fog kiegyensúlyozott tájékozottság a plakátokról meg az elcsípett híradórészletekből rajtad maradni, hanem neked kell utánajárni a pártok álláspontjának...

2018. dec. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Engem egyáltalán nem érdekel, bár sajnos sok más sem, ami hasznosabb lenne. Tulajdonképpen semmilyen érdeklődési köröm nincs, ami miatt nézték is már rám furán egy páran, mert szinte semmihez nem tudok hozzászólni. Sem filmekhez, sem a legfelkapottabb celebekről terjengő pletykákhoz, arról, hogy mi történik a világban...
2018. dec. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%

felőlem aztán csinálnak amit akarnak..főleg egy ilyen magyar kormányzásszimuláló csürhe..bocs de nekem sem szintem..


peóbálják magyarázni sokan, hogy "mer' az téged is érint" engem? fura lenne. van eszem hogy ne itt vállalkozzak..


vannak helyek ahol valami lesz is az adómból..

2018. dec. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%

Teljesen jól mondja utolsó,engem nem érint mivel piacképes szaktudásom van,perfekt angolom,és külföldi érdekeltségű cégnek dolgozok,aztán amint lesz egy olyan tapasztalatom ami még többet ér,go külföld.


Engem nem érint egyáltalán a politika,ezért kell piacképes szakmát tanulni,meg kezedbe venni sorsodat.

2018. dec. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
51%

Nem hagy teljesen hidegen, de ahogy Ceizel Endre mondta, Az emberek élete nem attól lesz boldog, hogy ki a miniszterelnök, vagy melyik adózási törvény lépett életbe, hanem attól, hogy születette egészséges gyermeke, meg tudta e valósítani az álmait, béketűrésre és boldogságra tudta e nevelni a gyermekeit.

Sajnálatos, hogy sokaknak nem ez a boldogság, hanem a háborúzás, az egymás ellen uszítás.

2018. dec. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én sem követem a politikát, nem érint. Létezik, de nem tudsz mit kezdeni vele.

A választások - ha elmész szavazni, ha nem, már előre megvan, ki a következő.

Hiába szavazol egyikre, másikra, csak ígérgetnek, de nem tesznek semmit. Nincs miről beszélni.

Persze egy téma, amiről 2 ember tud beszélgetni, de semmi több. Beleavatkozni úgy sem tudsz.

2018. dec. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Bizonyos fokig követem, de alapvetően nem ez határozza meg a mindennapjaimat, gondolkodásmódomat.


Legnagyobb bajom nem is a politikával van, hanem hogy nehéz róla objektívan, értelmesen beszélni. Az emberek nagy része legyen barát, rokon csak le akarja nyomni a másik torkán a maga véleményét és ez általában átmegy felesleges vitatkozásba anyázásba.

2018. dec. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Heti egy híradó nézésével követem a politikát. De ebben a hidegben a politika most teljesen hidegen hagy.
2018. dec. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!