Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok erről a történet...

Mit gondoltok erről a történetről?

Figyelt kérdés
Elkezdesz valahol dolgozni, ahol szereted azt, amit csinálsz. Ez látszódik is a munkádon is. Erre a főnököd megbeszéli a számára észlelhető hibákat a környezetével, amiket esetlegesen te okoztál. Ezekről egy-egy èrtekezleten szembesülsz. Aztán felelőségre von, mert próbálod csökkenteni a hulladék anyagokat,amikről nem sokat tehetsz, emellett amiatt is számonkért, hogy miért nem segítettél a rendelésben, holott ez nem a te feladatod. Bármennyit dolgozol, te jössz ki rosszul belőle. A motiváció meg az, hogy saját magadat motiválod úgy, hogy olyan helyen dolgozol, ahol nem becsülnek meg téged.Hiába ment el nyugdìjba, a helyzet akkor sem változott. Ezekre még a kollégád is rátesz, aki gőzerővel törtet előre.Mit gondoltok erről?
2018. dec. 18. 23:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Köszöntelek a való életben!

Belecsöppentél egy olyan munkahelyre, ahol a legtipikusabb ostobasággal találkozol, ami ELLEN az összes létező tanácsadó cég próbálja nevelni a munkaadókat és munkavállalókat.

Mit tehetsz?

A jelenlegi főnököddel pontosítod a feladataidat. Kérd meg hogy üljetek le és menjetek végig mindenen sorban és mondja el mi a te feladatod, mi nem az, és ami a te feladatod ott mi az elvárása tőled.

Mond meg, hogy szeretnél hatékonyan dolgozni, de jelenleg a korábbi főnököddel megbeszéltek és a most feléd utólag kommunikált elvárások nem egyeznek, ahogyan nem tiszta számodra a feladatok hatáskörelosztása a kollégák előtt. Mivel szeretnél minden idődben olyan feladatokkal foglalkozni amik tényleg a te feladataid és szeretnéd azokat maximálisan elvégezni, erre a beszélgetésre szükség lenne.

ne tegyél szemrehányást egyszer sem! Ne mondj olyat fél mondattal sem, hogy de hát ez nem az én dolgom! Mindenre mondj olyasmiket? hogy Nagyszerű, hogy tisztázódik a feladatom! Remek, én is úgy érzem, hogy ez így lenne megfelelő! Valóban, ez sokat mozdítana előre! Valóban, így már világos.

Majd a végén köszönd meg hogy időt fordított erre és kérdezd meg, hogy van-e a főnöködnek esetleg olyan javaslata a munkavégzéseddel kapcsolatban még, ami esetleg nem került még szóba.

Közben nyugodtan anyázhatsz MAGADBAN, meg gondolhatsz róla akármit, a lényeg, most ő a főnök és neked azt kell csinálnod amit ő akar és úgy, ahogyan ő akarja.

Ha ezek után valaki olyasmivel jön, hogy ez a te feladatod lett volna, akkor csak jegyezd meg: köszönöm az észrevételt, de ez ügyben a főnök már pontosította a helyzetet és kijelölte a feladataimat. Ő úgy döntött, hogy ez nem az én hatásköröm. Ha pedig a főnököd teszi a megbeszéltekkel ellentétesen, akkor határozottan, de udvariasan jegyezd meg, hogy ő már másképpen döntött a kérdésről amikor tisztáztátok a feladatköreidet és ez nem tartozott közéjük. Ha úgy dönt, hogy ezentúl igen, mert láthatólag akinek a feladata lett volna az nem birkózott meg vele, akkor természetesen mostantól figyelemmel leszel erre IS.

Emellett mindig látsszál nagyon elfoglaltnak, ne mutasd ki hogy annyira élvezed a feladataidat - csak a munkáddal mutasd meg. Sokszor kell elmondanod (csak úgy véletlenszerűen, pl. ha kérnek tőled valamit vagy ha hívnak valahová) hogy mennyire el vagy havazva a munkával és mindent be kell dobnod, hogy megint időben kész lehess.

A volt főnököm profin csinálta ezt vagy 30 éven keresztül, mindenki azt hitte, hogy ő és a csoportja halálra melózza magát. Én is amíg be nem kerültem közéjük és rá nem jöttem, hogy meghalok az unalomtól, mert annyira nincs mit csinálni.

2018. dec. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Beszélj meg mindent a főnököddel, ha ezek után nem tudtok zöld ágra vergődni, akkor válts munkahelyet.
2022. máj. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!