Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 18 éves vagyok, és nincs...

18 éves vagyok, és nincs szabadságom. (Apám miatt) Javaslat, segítség? Linkek a leírásban.

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Ugyanaz megy még mindig, hiába vagyok 18, nem lehet bankkártyám (ugyanúgy kihúzza a netemet este 9 kor állandóan, és amint elmegy lakásomból este, bezár a lakásba, és elviszi a kulcsot is), nem dolgozhatok normális munkahelyen (csak speci munkahely , ott is maximum 5 órát, mert le akar rokkantosítani, és ugye akkor 5 óránál többet nem dolgozhatok) nem végezhettem el normális sulit, ha elenged "valahova" barátokhoz stb, akkor is megvan adva hogy fél 8 ra kell hazaérnem, és fél 8 kor fürdés. Már haverokhoz se járok, mióta nem szívhatok, mert ha csinálom apám kihívja a mentőket, hogy zárjanak be pszichiátriára zárt osztályra. Csak szerintem egy kiégett kommunista az öreg?! Mert ez tuti nem normális. Ezen kívül a nyáron bedolgozott pénzemet is elvette előlem, mert hogy az autistáknál nem lehet pénz, mert nem fogja fel az értékét. Életembe még 1 szórakozóhelyen se jártam apám miatt😂 De anyáméknál se lenne jobb a helyzet, ott ugyanúgy szigor lenne. Meg ki írtam ugyanezt már gyakorikérdésekre, azt mondják kezdenem kell valamit az életemmel hogy elköltözhessek, de mondtam nekik az én esetemben nem olyan könnyű 😂 Elvileg jogsim se lehet, mert hogy "autista" vagyok. Közben meg csomóan elismerik hogy nem vagyok "az" , semmi ilyesmit nem észleltek rajtam (én se érzem magam annak), csajozni is tudok, sőt jobban tudnék ha nem lenne ennyire bekorlátozva, hogy meddig maradhatok kint. A társaságom is olyan mint a többi normális ember, és nagyon jól elbeszélgetek velük. De azt mondják hogy ezt az autista papírt, nem lehet megszüntetni, és örökké rajtam marad... + ugye a le rokkantosítás, ami egy lapáttal rá tesz még. Úgy érzem tönkretesznek. A papír úgy keletkezett, hogy kiskoromba mikor anyámmal éltem, ő elvitt kivizsgáltatni a kórházba (rögeszméje volt ez a szokás, minden testvéremmel megcsinálta ugyanezt), aztán az lett hogy az orvosnő rám bélyegezte a papírt (idk hogy miért). Jelenleg is egy speciális iskolába vagyok, és szenvedek a sérültebb emberekkel, persze hogy nem vagyok oda való, de tönkreteszik, vagy már "tönkretették" az életem.


2018. dec. 20. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Keresd fel a legközelebbi családsegítőt! Ott egyebek mellett jogi tanácsokat is kaphatsz. Ingyenesen.
2018. dec. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A családsegítő apám haverja, ő is azt hiszi hogy autista vagyok.
2018. dec. 20. 19:28
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért köszi hogy írtál, valahogy nem tudom felfogni, amikor valami normálisat kérdez az ember itt, és tényleg segítség kéne neki, tojnak rá, de ha egyből azzal kezdtem volna a címet hogy "Kiégett kommunista az apám" jöttek volna tízes tömegekkel a válaszolók, szét trollkodva a kérdést. Mert mondjuk múltkor pont ez volt, és ezért nem tettem fel úgy. Annyira nem vették komolyan a válaszolók, hogy trollkodni kezdtek, hogy hát az még is hogy lehet, (közben a lol meg az xD) ment folyamatosan, és mondják hogy hogyan lehet az hogy apám 52 évesen kommunista, és közbe engem vettek hülyére, mondom tudom hogy az, mivel én élek vele együtt, 70 es 80 anas években nőtt fel, az apai anyai ágja teljesen kádárista volt. Ez a hülyegyerek maximum aki ilyen baromságot írt (olyan tudatlan történelemből), gondolom fingja nem volt hogy Magyarországon mettől meddig volt kommunizmus. Sajnos eddig nem kaptam semmi komoly segítséget. Sehová nem tudok fordulni, ha papírom van róla hogy beteg vagyok, senki nem fog komolyan venni, és nem segítenek, ez nem amerika... ez inkább az hogy apámnak befolyásai vannak az ilyen hülyékre, el tudja velük hitetni hogy autista vagyok, és ez a doktorok (akik rám írták a papírt is) ők is ugyanezt gondolják. És közbe ugyanolyan vagyok mint a többi. Nevetséges ami Magyarországon zajlik. Ezenkívül a sz*rnál sz*arabb gyógyszereket is kaptam (injekcio risperdal consta), amitől meddő lettem valamennyire , vagy impotens, nem is tudom, lényeg hogy nem olyan már a "dolog" mint "régen" volt. Szexualitásomnak is annyi. (el is híztam az injekcioktol, és örökletes hízási csíkok is lettek a mellemen a jobb karom mellett , valamint örökletes csontfájdalom, és izomfájdalom, edzeni se bírok)
2018. dec. 20. 19:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Az apád szándékosan tesz tönkre téged? Nem lenne mégis jobb anyukádnál?
2018. dec. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Keresned kéne egy független szakembert aki megvizsgálna mikor egyszer meglógsz. Feltéve, ha nem 0 ft-al hagy ott mindig apád...
2018. dec. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
"független szakember" Ez alatt mit értesz? igen, jelenleg apám egy fityinget nem ad nekem, mint saját fiának, pedig ő amilyen helyzetben van, simán "megtehetné", ezenkívül a nyáron bedolgozott (speciális munkahelyen) bedolgozott pénzemet is elvette. Tehát amit nyári melóból gyűjtöttem. Meg ugye mivel hogy nekem nem lehet bankkártyám, ezért az ő kártyájára ment a pénz.
2018. dec. 21. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!