Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban furcsa, ha ilyen vagyok?

Valóban furcsa, ha ilyen vagyok?

Figyelt kérdés

Nem igazán érdekelnek a technikai dolgok, nincs laptopom, tabletem, csak egy régi asztali gépem. Okostelefonom is csak azért van, mert ajándékba kaptam, ha nem így történt volna, szerintem még mindig nyomógombossal járkálnék.

Ruhákból sem szeretem az újat. Amit tudok, használtan veszek, átalakíttatok, illetve tiniként szívesen hordtam anyukám tinikori ruháit. Nem szeretem, ha sok van valamiből, a szekrényben is csak olyan daraboknak van helye, amiket szeretek és évek óta ragaszkodok hozzájuk (színek szerint kategorizálva).

Mindent szeretek, ami régi, vagy legalábbis annak látszik (ruhák, táskák, könyvek, bútorok).

Megnyugtatnak az ismétlődő cselekmények, a monoton zajok (ilyesmire könnyebben el is alszom, mint teljes csendben).

Számomra kb mindennek színe van, a hét napjaitól a számokon át. Illetve a számoknak jelleme, hangulata is.

Ha valakit gyakran látok ugyanabban a ruhában, az inkább szimpatikus, és megjegyzem (mindenkit egy konkrét ruhában szoktam elképzelni, amiben valamikor láttam)

Ha olvasok, minden házon történő eseményt a nagymamámék konyhájában képzelek el, könyvtől függetlenül, házakat elképzelni nincs fantáziám (még tájakat pl igen).


2018. dec. 21. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Igen, furcsa, mert nem átlagos.


Amennyiben ez számodra nem zavaró, meg másoknak sem, akkor meg nincs vele probléma. Te ilyen vagy.

2018. dec. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Igen, furcsa
2018. dec. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Nem átlagos, az biztos.
2018. dec. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
Ugyanilyen vagyok én is :) egy az egyben!
2018. dec. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

Ó, te is szinesztéziás vagy.

Én a számokon kívül emberekhez, a személyiségükhöz társítok színeket.


Érdekes vagy!

2018. dec. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Hasonló vagyok én is.Nekem pl.:nyomógombos telefonom van.
2018. dec. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Én férfiként őszintén csak gratulálni és a szimpátiámról biztosítani tudlak a sajátos és felvállalt különc életviteledért.


Mit meg nem adnék egy hasonló felfogású barátnőért.


Ha picit spirituálisabban nézzük, biztos sok ezó-ember mondaná, hogy nem ok nélkül "hoztad le" ezeket a dolgokat.


Nem teljesen mindenben, de ifjú srác koromban sok hasonló tulajdonságom volt és most is vannak ilyesmik.

Pl a számokhoz kapcsolódtak nekem színek. Már nem emlékszem mindenre, de a három az sárga volt, négy az kék, öt az zöld, hat fekete, hét világosbarna, nyolc afféle barnáspiros, többre nem emlékszem.

Nekem sem volt sosem fontos ruha, a trendiségről nem is beszélve.

Mondjuk a technikának bizonyos aspektusai szoktak vonzani, de SOHA nem állok be a konzumer sorba. Nem a legfullosabb és legújabb dolgokat keresem, hanem a legbeváltabbat. Fontos a stílus, de nem a trendiség stb stb, sorolhatnám.


Szóval üdv a furcsák között :D

2018. dec. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

mi értelme totál elutasítani a technikát? ez most a menő, "ch jaj hát én utálok mindent ami mai, csak a régi cuccok jönnek be"? ez az a hipster stílus gondolom. én azt mondom, van egy halom olyan hlyeség, aminek semmi értelme. de miért ne lenne jó egy okostelefon pl? nem is tudom hányszor mentett meg pl a GPS funkció. vagy az hogy elérem rajta a netet. vagy hogy nem kell már mp3 lejátszót is cipelnem amire tíz zene fér, hanem a telefonra teszek ötszázat, vagy simán netről hallgatom azt is. vagy az hogy most nem kell a gép előtt ülnöm, hanem az ágyban írhatom a választ a hlye kérdésedre. a páromnak pl szüksége van profi gépre, mert olyan programmal dolgozik ami a te "régi asztali gépeden" el se férne kb, nem hogy el is fusson rajta. én szeretek videojátékokkal játszani, erre kell a jó gép, mert nekem ez a hobbim a hétvégenti kocsmai vedelés helyett, ami a korombeliek 90%ának a kedvenc időtöltése. a tabletet azért szeretem, mert lehet vele filmet nézni az ágyból, és nem olyan kicsi a képernyője mint egy telefonnak, egyébként másra sose használtam. a ruhák közül vannak olyanok, amikből az új 'divat' egyszerűen okádék, és soha nem venném fel, ezért inkább régi vagy átlagos fajtát veszek fel. ebben nincs semmi érdekes vagy különleges. a szekrényemet meg úgy általánosságban a környezetemet én is rendben tartom, mint minden igényes ember btw. ebben sincs semmi érdekes. az meg miért 'jó', hogy nincs fantáziád? ebben semmi említésre érdemeset nem találok. van ilyen, én embereket nem tudok elképzelni, meg néha komplex helyszíneket se annyira ha olvasok, de azért próbálom fejleszteni a fantáziámat, épp azzal hogy olvasok.

furcsa e? nem igazán. nem olyan mint az átlag tömegember, de elég szomorú, ha már minden apró különbség 'furcsa'. nyilván ne barátkozz olyannal akivel ezt nem tudod összeegyeztetni valamiért. egyébként meg ha neked így jó, kit érdekel. nekem az a furcsa hogy ennyire érdeklik az embereket a mások véleményei.

2018. dec. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A három nálam is citromsárga, és a nyolc barnáspiros :)


Utolsó, nem azt mondtam, hogy elutasítom a technikát, hanem hogy engem konkrétan nem érdekel. Nem ugyanaz.

Nem azért érzek/gondolkodok így, mert ez most menő, "hipster, vintage meg tumblr", hanem mert ez tetszik.

Mint írtam, már tinikoromban is anyum ruháit hordtam, az meg már bő 10 éve volt. Ilyen voltam kislánynak is.

Nem azt mondtam, nincs fantáziám, hanem hogy belső, berendezett tereket elképzelni nincsen.

2018. dec. 21. 22:17
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

Lehetsz furcsa, mert ezek összességében nem átlagos dolgok. Bár én alapvetően átlagos embernek gondolom magam, de vannak a felsorolt dolgaid között, amik rám is igazak, például szintén szinesztéziás vagyok, a technikai kütyük engem sem nagyon érdekelnek, illetve ha olvasok egy olyan történetet, ahol beltéri jelenet van, nekem is olyan házak helyiségei jelennek meg, ahol gyerekkoromban többször jártam.

Ettől függetlenül összességében szerintem nem vagy átlagos gondolkodású.

2018. dec. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!