Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit gondolnátok, ha egy 15...

Ti mit gondolnátok, ha egy 15 éves fiú több üveg alkoholt kapott Karácsonyra?

Figyelt kérdés
2 üveg bort, 2 pezsgőt és egy grant's whiskeyt

2018. dec. 25. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy nem kell egyszerre meginni. 😁Hasonló korú lányaim vannak. Én sem voltam eltiltva, mégis kevesebbet iszom, mint

egy átlag ember. De nyilván nem komplett, aki ezt ajándékozta.

2018. dec. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem egyszerre nyakalja be akkor semmi gond nincs vele.

Akinek megtiltják hogy igyon az csak azért is inni fog. Pl 14 éves Pistike menő akar lenni osztálybulin hogy ő kiskorú de iszik. Természetesen rosszul van a szesz szagától is,mégis lefizeti a nagytesót hogy vegyen neki.

Persze csúnya vége lesz.


Nekem sose tiltották meg hogy igyak,gyakran belekóstolhattam apa sörébe de sose ízlett,kb 14-16 éves koromban szerettem meg,de akkor is heti 1 max 2 dobozt iszok azóta is,nem lettem alkoholista.

Viszont voltak olyan osztálytársaim gimiben akiknek 20 évesen se lehetett inniuk,olyan szigorú szüleik voltak. Ahogy kaptak kis szabadságot...hát...nem lett jó vége.


A 15 éves gyerekek felelőtlenek még, de nem hülyék. Az első másnaposság után már óvatosan bánnak a szesszel.

2018. dec. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%
Azt gondolnám, hogy igazán barátkozhatna velem és megkínálhatna a whiskyből...😊 😜
2018. dec. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
69%
Eloszor is a szuloket hibaztatnam mert gondolom ok vettek neki,nem a srac maganak.Hat ki ,hogy fogja fel.Vegulis unnep van,oke hogy megadjatok a modjat az unneplesnek.Egy jo pia semmikeppen sem rossz ajandek de 5uveg egy 15evesnek?Hat nemtudom...Ilyen mertekben nem tamogatnam.
2018. dec. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Én 26 évesen nem kaptam ennyi piát!
2018. dec. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég fura család lehet...
2018. dec. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A hozzátartozôinak nem kellene rövid időn belül maj csodálkozni dolgokon, vagy èpp mâsokat hibáztatni.
2018. dec. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekről alapvetően semmit.


Azt viszont gáznak tartom, hogy ennyire pia orientált a társadalom. Én is rengeteget kapok alvállalkozók, ismerősök, rokonok által. Aztán a felét vagy borítom ki vagy adom tovább.


Főleg hogy semmi töményebb dolgot nem szeretek, csak az enyhébb pezsgő, sör, cider dolgokat.


Ennyi pénzből már lehet értelmes ajándékot is venni.

2018. dec. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Furának gondolom, a 15 éves még bőven gyerek. Nyilván nem fogja egyszerre meginni, de ez nekem akkor is inkább felnőttajándéknak tűnik. Én inkább valami videójátékot adnék...
2018. dec. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha családtagtól kapta (volna), azt gondolnám, hogy az illető vagy nyilvánvaló vagy látens alkoholista. Szakirodalmak tömege foglalkozik alkoholista családtagok viselkedésével és azt találták, hogy nagyon jellemző, hogy az alkoholista nagyon korán, már akár csecsemőkorban megízlelteti a gyerekkel az alkoholt, de tizenéves korában már szinte biztosan bepróbálkozik. Ha szülőről van szó, akár örömét is leli abban, ha a gyereke vele iszik vagy egyenesen ivócimborája lesz. Ilyen családokban jellemzően előfordul, hogy a gyerek szintén rászokik az alkoholra, már tinédzserként.

Más az, ha mondjuk osztálytársaktól kap alkoholt.

2018. dec. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!