Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy emberi/lélektani kérdés...

Egy emberi/lélektani kérdés azoknak akik ismerik a Harry Pottert: Alternatív valóságban: ti mit gondolnátok melyik oldalon álltatok volna? (Lent)

Figyelt kérdés

Induljunk az elején: a Harry Potter féle történet alatt Voldemort ellen vagy mellett? Vagy semlegesen? Miért?


És a régi időkben amit most láthattok a filmvásznon: Ki lenne közületek Grindelwald-fanatikus? Mellette vagy ellene? Miért?


A gondolataitok érdekel az elvi kérdésekről a dologban, persze filozófiai az egész, hiszen fiktív de emberi tulajdonságok témakörben, nem téves a rovat. Mindenki mást gondol más miatt.



2018. dec. 12. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Voldemortot ha lehetne megmenteném magától, de nem lehet szóval ellene lennék.

Grindelwald egy szemétláda,kihasználós p.öcs.Egy jó nagy seggberúgást érdemelne.

2018. dec. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetértek mindkettőjükkel, hogy a a varázslóknak nem kéne a muglik elől bujkálni, szerintem ez tök abszurd. Viszont nem tudnék embereket gyilkolászni és kínozni, úgyhogy szerintem maradnék harryékkel.
2018. dec. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A muglik elől bujkálást én se értettem soha. Technikailag semmi hasznuk nincs belőle egyik oldalon sem.


De szerintem ahogy magamat ismerem én valószínüleg egy mugli lennék akit annyira lefoglalnak a hétköznap nehézségei hogy észre se venné a körülötte folyó varázsháborút ha valaki meg nem osztja a facebookon.

2018. dec. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Grindelwald mellett, de Voldemort ellen vagyok, már ami a hirdetett nézeteiket illeti. Igen, Grindelwald egy manipulatív, fanatikus segg, aki átesett a ló túloldalára, de az alap ötlet, hogy senkinek ne kell titkolnia a valódi énjét szerintem nagyon is jó gondolat. De mivel külső szemlélőként ezt sokkal könnyebb átlátni, valószínű, ha ott és akkor varázslóként találkoznék vele és a "tanításaival", szinte kérdés nélkül csatlakoznék, hiszen ő nyíltan az egyenlőséget hirdeti (mégha mi, nézők tudjuk is, hogy ez nem igaz). Ellenben Voldemort sosem az egyenlőséget hirdette, hanem mindig pont az ellenkezőjét. Igen, benne van az ideáiban az is, hogy a muglik alávalóbbak a varázslóknál, de ő nem áll meg ennél, hanem a varázslók között is lát hierarchiát: az aranyvérűek feljebb valóak mindenki másnál. És ez nagyon nem az az eszme, amit valaha is követnék.

Egyébként így végig gondolva, nagyon érdekes, hogy mennyire különböző eszméket vallanak, mégis mennyien egyformának, de legalábbis párhuzamosnak látják őket. Nem tudom, mennyire sikerült érthetően átadnom, mit is akarok mondani. Remélem a lényeg azért érthető, jó párszor átfogalmaztam, hogy az legyen, és eddig ez a legkevésbé kusza változat. :D

2018. dec. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Réniá válasza:
100%

Nálam ez attól függne, hogy kinek mennyire jó a marketingje, azaz hogyan tálalja a nézeteit.


Voldemortnál én csak a száraz erőszakot láttam, nem kaptam magyarázatot arra, hogy miért lesz az jó, ha leigázza a muglikat és az aranyvérű családok veszik át a hatalmat. Számomra Voldemort uralma, olyan cél nélküli volt. Szóval, ha abban a világban élnék, amikor Tudjukki újra hatalomra kerül, nem hiszem, hogy támogatnám őt, viszont ahhoz sem lenne elég bátorságom, önfeláldozásom, hogy a roxforti csatában harcoljak. Valószínűleg a családommal együtt külföldre költöztem volna, amikor ténylegesen kiderült, hogy visszatért.

Ami nálam döntő érv, hogy Voldemort a saját nemzetét (feltéve ha a varázslókat és boszorkányokat egy nemzetnek tekintjük) is sakkban tartotta, megfélemlítette, gyilkolta. Lásd a mugli születésűek üldözése, szóval ez megkongatná nálam a vészharangot.


Ami Grindelwaldot illeti, hát ez már nem olyan egyértelmű. Nemrég néztem meg a legendás állatok kettőt, és hát Grindelwald monológja nagy hatással volt rám, még úgy is, hogy előtte elhangzott valódi szándéka.

Ha olyan világban élnék, ahol állandóan rejtőzködnöm kell, és attól kellene tartanom, hogy lelepleződünk, és aztán jönne Grindelwald, aki azt mondja, hogy többé már ettől nem kell tartanom, akkor lehet, hogy elhinném eszméit és mellette állnék.

De nem vagyok híve az erőszaknak, és ölni nem olyan egyszerű. Szóval, amint meglátnám a valódi szándékot, megpróbálnék kihátrálni.

2018. dec. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Erre azért nehéz válaszolni, mert kérdéses, milyen neveltetése lenne az embernek abban a világban. Hiszen az nagyban befolyásolja a személyiséget és a döntéseket. Erkölcsileg Harry-ék oldalának adnék igazat, hogy aktív mennyire lennék, nem tudom. Grindelwald úgy adja elő a mondókáját, hogy abban bizony vannak jogos dolgok, plusz azt is előadja, hogy nem ő az erőszakos. Őt lehet, hogy támogatnám, amíg ki nem derülnek az igazi szándékai.
2018. dec. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy Voldi ellen lennék. Szadista, gyilkológép, aki a híveit sem látja jobban mocskos szolgáknál, akiket kínozhat, ha akar. Rasszista, pedig ő is félvér... Nem mintha ezzel bármi baj is lenne.


Grindelwald... Hát igazság szerint elég megrázó volt az, amikor a 2. világháborúról mutatott részletet. Aztán amikor Jacob olyan elkeseredetten, félelemmel a hangjában mondja, hogy mégegy háború, akkor igazán elgondolkodtam. Grindelwald mellé állnék, ha nem akarná a muglikat rabszolgává tenni. Nem ölnék, nem kínoznék senkit. Nemtudom. Azthiszem, Newt/Göthe mellett állnék inkább, segítenék neki az állatokkal, semleges maradnék, és szívesen összebarátkoznék vele. :)

2018. dec. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Grindelwald eddig teljesen jószándékú megmentőként tűnhet fel. Előrevetítette a háborút, felvetette, hogy ezt bizony a muglik, akik annó üldözték őket, ellenük is használhatják, levezette, mennyi kellemetlenség adódik a bújkálási kényszerből, amikor réges-régen tisztelték a törzsi varázslókat (ugye a boszorkányüldözések előtt.) Nem mond semmi olyat, hogy rabszolgává kéne tenni a muglikat, diszkriminálni a mugli származásúakat, hogy bántani kéne bárkit is...sőt, annak a meggondolatlan aurornak hála pont ő tűnik békésebbnek is. Az más kérdés, hogy mi, nézők láthattuk, hogy beszél a bizalmas köreiben a megtizedelésről és a rabszolgaságról is, valamint hidegvérrel lemészároltatja azt a mugli családot a gyereket is beleértve...így mi tudjuk, hogy sötétebb szándékai vannak.
2018. dec. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ezt a rabszolga dolgot nem is értem, mire kellenének mugli rabszolgák a varázslóknak? Ott vannak nekik maguk a varázslatok meg esetleg a házimanók, mint hatékony szolgák, akik elvégzik a háztartási varázslatokat, ha már ahhoz is lusták. Egy mugli ehhez mit tehet hozzá? Ami viszont konkrétan elhangzik többször is, hogy a populációjuk fenntartásához kellenek a muglikkal kötött vegyesházasságok is, emellett indirekten, de látjuk, hogy a régi, aranyvérű, belterjesedő családoknak kimondottan jót tesz a vérfrissítés, legyen akár mugli, akár mugli születésű a beházasodó. Dumbledore, Voldemort, Piton mind félvér ugye, és a legerősebbek a történetben. De hát ezt egy mugligyűlölő aranyvérmániás szolgával nem közölhette Grindelwald sem. :D
2018. dec. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9: szerintem itt a kulcs a bosszúvágy. A mugglik gyakorlatilag régen is, és régóta megalázzák a varázslókat, bújkálásra kényszerítik stb amit hallottunk Grindelwaldtól. Feltételezem ez több mint Voldemort őrültsége, Grindelwald is tudhatja, hogy rosszat tesz de azt hiszi jó cél vézérli, talán nem is csak hiszi.
2018. dec. 23. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!