Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezdjek neki a vegetári...

Hogyan kezdjek neki a vegetáriánus életmódnak?

Figyelt kérdés
Teljes húsmegvonás azonnal?

2018. dec. 26. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Örök élet utja? xd
2018. dec. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nehéz lemondanod a húsról, akkor először ne egyél húst 2 hétig, aztán egyél, utána ne egyél egy hónapig, stb...
2018. dec. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Felejtsd el.
2018. dec. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nem akartam az lenni, de sajnos egyre többször undorodnj kezdtem a hústól.

A recept - érintkezz sokat vegákkal vagy vegánokkal, és tudat alatt beépül a hús undor. Persze eszek húst de nagyon ritkán. Sosem kívánom :((

2018. dec. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ne vegyél húst. Társaságban egyél, de otthon ha nem kívánod ne. Ha egyből teljesen megvonod valószínűleg jobban fogod kívánni.
2018. dec. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Mond el minden embernek akivel találkozol, hogy vegetáriánus vagy. Még akkor is ha semmilyen módon nem illik a beszélgetés témájába...
2018. dec. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azonnal. En egyik naprol a masikra megundorodtam a hustol. 10 eve nem eszem soha es semmilyen szarmazekat sem. . Azota is undorodok.
2018. dec. 27. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem olyan egyszerű ám, ahogy gondolod. Én egyszer ugyanígy elhataroztam egyik napról a másikra, hogy márpedig én vegetáriánus leszek, bármi történik. Hetekig nem ettem húst, de folyton gyengének, és betegnek éreztem magam, majd munkahelyen összeestem... (Fizikai munkám van). Doki mondta utána, hogy felejtsem el, mert nagyon rosszul csinálom. sosem érdekelt, hogy mit eszek, milyen a minősége, hány kalória, stb. De egy vegetarianusnak tudatosan kell ennie, nem úgy, ahogy én, hogy bármi ami megtetszik a boltban, azt meg eszed, a lényeg hús ne legyen benne. Kell szedni vitaminokat is, táplálék kiegészîtőketket, ès egy tök új életmódot kell elkezdeni.

Sok visszautasítás, rokonoknak, barátoknak, sertődéseket kimagyarázgatni... Egyszer például a lány, aki tetszik, nekem külön csinált ebédet, de visszautasítottam, mert hús volt benne. Biztos nem esett neki jól, de nekem is szörnyű volt.

Hosszan sorolhatnam még, a lényeg, hogy feladtam, most már csak úgy vagyok vele, hogy ahol tudom kerülöm a húsevést, de már nem vagyok vegetáriánus. Persze tisztelem azokat, akik ezt csinálják főleg aki vegán.

Sok szerencsét, meg kitartást, ja és olvassál sokat utána, mert hülyén nekiallni nem lehet, mert úgy jársz mint én.

2018. dec. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne egyél húst. Tá-dám!

Egyébként ahogy jólesik. Az átállás lehet több lépcsős, lassú folyamat, minden héten növelve a húsmentes napokat, vagy lehet egyik napról a másikra történő, gyors váltás. Én az utóbbit választottam, méghozzá nem is a vegetáriánus, hanem a vegán életmódra tértem át így, ami azért jóval nagyobb körültekintést igényel, mégsem volt különösebben nehéz.

25N

2018. dec. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!