Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen előnyei vannak a...

Milyen előnyei vannak a vegetáriánus életmódnak?

Figyelt kérdés
Egy hete döntöttem emellett az életmód mellett, úgy döntöttem, képes vagyok lemondani a húsról. Az anyukám évek óta vega, és egy barátnőm szintén. Azon túl, hogy állatok életét mentem meg az erre az életmódra való áttéréssel, számomra milyen pozitív hatásai lesznek? 15/L
2014. jún. 8. 17:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
32%

Fehérjét és egyéb tápanyagokat vonsz meg a szervezetedtől, amit ha nem pótolsz megfelelően könnyen komoly betegséged is lehet.


És ha nem eszel húst akkor ugye több növényt kell enned. Így eleszed az állatok elől a növényeket, így mindenképp meghalnak.

2014. jún. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
41%
Annyi előny azért csak van hogy tudsz legelni.
2014. jún. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
45%
Csak káros hatásai lesznek, főleg ilyen fiatalon. A szervezeted még fejlődésben van, és a szükséges táplálékot megvonod magadtól. Nem kell a divatot követni.
2014. jún. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
48%

"Azon túl, hogy állatok életét mentem meg"


Elkeserítelek egy nyamvadt csirke életét sem mented meg, azzal, hogy nem eszel húst.

2014. jún. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
53%
Amennyiben tényleg az állatok védelme érdekében akarsz vega lenni, akkor azt se felejtsd el hogy minden bőráru, legyen az kabát, cipő, pénztárca, karkötő, is levágott állatok bőréből készül. És biztos vagyok benne hogy most is van olyan tárgyad ami bőr.
2014. jún. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

[link]

Googlet marha nehéz használni.

2014. jún. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Inkább értelmes válaszokat esetleg tapasztalatokat várnék, és az egyik válaszolónak üzenném hogy nem, semmi bőrböl készült cuccom sincs.
2014. jún. 8. 20:33
 8/27 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon sok pozitív hatása van.


Elsőnek az okoskodókat tenném helyre. A lakto-ovo vegetáriánusok fogyasztanak tejtermékeket, tojást, tehát SEMMIFÉLE "állati" fehérjét nem vonnak meg a szervezetüktől, ezek ugyanolyan komplett aminosavprofillal rendelkeznek, mint a hőn szeretett húsotok.


A vegetáriánus életmód előnye nem csak testi, de lelki is. Egyszerűen tisztábbnak, felszabadultabbnak érzi magát az ember, ha megszabadul a gyilkolás bűnétől.


Testileg pedig jóval megnövekedik a vitamin-és ásványianyag beviteled, amitől energetikusabb leszel, és a bőrödön, hajadon, körmeiden is látszani fog, hogy jót tesz nekik a jelentős vitaminadag:)

Ezenkívül az emésztésed jobban fog működni, hiszen a rostokban dús étkezés jót tesz neki, egyfajta méregtelenítő-és tisztítókúra - többé nem fekszik meg a nehéz, többnyire emészthetetlen hústermékek a gyomrodat (összehasonlításképp: a marhahús megemésztése 3-5 óra, egy zöldségé fél-1.5). Magyarán nem leszel többé olyan nehéz, fáradékony, mint a legtöbb húst is fogyasztó étkezések után.


Kutatások százai bizonyították már emellett, hogy a vegetáriánus életmód nagyban csökkenti a rák, szív-és érrendszeri megbetegedések arányát, mindemellett jelentősen kevesebb zsírt-és koleszterint viszel be a szervezetedbe, és jóval több vitamint, ásványi anyagot.


Ha édesanyád hosszabb ideje vegetáriánus, gond nélkül hagyatkozhatsz az ő étrendjére valószínűleg. Illetve emellett javasolnám, hogy a tejtermékeket, tojást elsősorban környékbeli, tisztességes termelőktől szerezzétek be, ha ismertek ilyet, ne pedig nagyüzemi tartásból. Szintén rengeteg kémiai anyagtól megkíméled így a szervezetedet.


A vasbevitelre (ami sokak szerint problematikus) elsősorban a tojás, spenót, de bármilyen sötétzöld levelű növény alkalmas.

A B12-t csírázott magvakból és algákból érdemes "pótolni" (bár a tejtermékeket is fogyasztóknak ez nem szükséges).

2014. jún. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Inkább értelmes válaszokat esetleg tapasztalatokat várnék, és az egyik válaszolónak üzenném hogy nem, semmi bőrböl készült cuccom sincs.
2014. jún. 8. 21:06
 10/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!:) anyukám is teles mértékben támogatja ezt a fajta elhatározásomat, és az okoskodókat megkérném, hogy az ilyen fajta véleményt tartsák meg maguknak. Nincs fehérjehiánxom, rengetek tojást és tejtermékeket is fogyasztok, továbba előnyben részesítem a minőségi olajokat is (szőlőmagolaj, kukoricacsíraolaj stb.) így a fehérjepótlással azt hiszem nincs gond. További tapasztalatokat szívesen fogadok:))
2014. jún. 8. 21:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!