Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A férfiak miért élnek kevesebb...

A férfiak miért élnek kevesebb ideig a nőknél?

Figyelt kérdés

Miért halnak meg hamarabb a férfiak?

A női létnek számtalan előnye van , de engem elgondolkoztatott a tény hogy a nők tovább élnek.

Egy cikk szerint:

"Annak valószínűsége, hogy egy magyar férfi túléli a 65. életévét, csupán 59 százalék. "



2018. dec. 28. 17:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
22%
Mert az ösztrogénnek védő hatása van. Pl. kisebb az esély a rák kialakulásásra.
2018. dec. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
54%

A nők miatt.


Kell a pénz nőkre, ezért széthajtják magukat.

2018. dec. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%

Keményebb munkakörök, stressz, társadalmi elvárások. Egy nő lehet "gyenge", a férfi meg mindig legyen férfi. Kevésbé beszélnek a problémákról, gondokról.


Illetve lehet genetikailag is kódolva van, hogy a nőnek tovább kell élnie, hogy nevelhesse és védhesse az utódait. A férfi pedig védje a nőt, szerezzen élelmet, harcoljon, így alapból nagyobb a meghalásra való hajlama.


Illetve a nők hiába tűnnek törékenyebbnek, gyengébbnek, szervezetileg szívósabbak, tartósabbak.

2018. dec. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
16%

Mert nincs feleségük :)

Genetikai sajátosság nőknek az immunrendszere is erősebb és a fájdalmat se érzik annyira mindenki kapott valami szuper erőt :)

2018. dec. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
30%
Hiányzik az X kromoszóma, amiben számtalan gén (információ) van, helyette csak az a kis csökött Y kromoszóma van, ami csak gondokat okoz.
2018. dec. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%
A nők gyakrabban fordulnak orvoshoz, ha valami bajuk van.
2018. dec. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Én régen hallottam olyanról hogy kipusztulhatnak a férfiak.
2018. dec. 28. 17:48
 8/22 anonim ***** válasza:
96%
A genetika, de főleg az önpusztító életmód miatt. Dohányzás, alkoholizmus, egészségtelen étkezés (lásd: "a zöldség nyúlkaja"), szűrővizsgálatok hanyagolása. Plusz a stressz és a mozgásszegény életmód is belejátszik. (A nők átlagban még mindig többet mozognak, mint a férfiak, a házimunka-bevásárlás-gyerekekkel foglalkozás háromszög miatt)
2018. dec. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%
Az is közrejátszik, hogy előszeretettel veszélyeztetik az életüket adrenalin-vágy" címszó alatt. veszélyes sportok, autóbalesetek, értelmetlen kísérletek (tele van vele a youtube), satöbbi.
2018. dec. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%

2 órán keresztül ma 3 tonna kőtörmeléket hordtam szét a kertben autóbeállónak, az esőben. És még maradt holnapra. Nem volt életem legszebb élménye, úgymond.

Nem vagyok nő.

2018. dec. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!