Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy pszichológia előadásban...

Egy pszichológia előadásban hallottam, hogy az apa a gyerek számára lényegében az élethosszig tartó biztonságot/rendelkezésre állást, vagy valami hasonlót jelent. De akkor miért élnek kevesebb ideig a férfiak?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 30. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
azért mert a nők a halálba szadizzák őket
2016. ápr. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Veszélyesebben élnek, bár ez egy apáról már kevésbé feltételezhető. A nagyobb stressz azonban igen.
2016. ápr. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert a férfiak kevésbé törődnek az egészségükkel. Nehezebben veszik rá magukat, hogy orvoshoz menjenek.

Én is már majdnem egy hónapja unszolom a férjemet, hogy menjen el az orvoshoz, de ő nem megy, majd elmúlik csak ezt hajtogatja.

Férfiak gyakrabban tesznek veszélyes dolgokat, pl. vezetésben, vagy sportokban, extrém sportok, stb.

2016. ápr. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az én tudom hogy miért élnek rövidebb ideig, nem ez lett volna a kérdés, hanem hogy ez hogyan egyeztethető össze ezzel a pszichológiai állítással?
2016. ápr. 30. 23:17
 5/7 Garpe ***** válasza:

Nem feltétlenül egyeztethető össze. Ez egy elmélet, így első hallásra egy Freudista gondolat, így már a filozófia határait is súrolja.

Az ilyen elméletek nem az emberekre mint tömegre vagy társadalomra vonatkoznak, hanem az egyénre annak is leginkább lelkére.


Úgy érzem te azt kérdezted, hogy:

1.) Az apa állandóságot jelent (pszichológus)

2.) A férfiak rövidebb ideig élnek (demográfiai adat)

Következtetés: Hiba van, mert az állandóság jelképe korán elpusztul, azaz nagyon távol áll az állandótól.


Ha jól értettelek, akkor az a hiba, hogy az apa JELKÉP, azért lesz jelkép, mert úgy viselkedik bánik a gyermekkel. A gyermek lelkében ő lesz ami eszébe jut ha biztonságra van szüksége. Ez olyan mint egy hit vagy vallás, teljesen mindegy, hogy mi a valóság az ember (gyerek) lelki világában tölti be ezt a szerepet. Úgy is mondhatom, hogy az apa apai viselkedése miatt a gyermek lelki világában a biztonságot/rendelkezésre állás istene lesz. A pszichológiának ezen része a beleső világgal foglalkozik, ami világ mágikus és sok esetben olyan messze áll a valóditól, hogy alig hisszük el. Még a szociológia (illetve statisztika,mely a férfiak rövid élettartamáról szolgáltat adatokat és elméleteket) kézzel fogható valóságon alapul.

2016. máj. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
én tudom hogy az egyik pszichológia a másik meg demográfia, de az én fejemben az apakép az egy evolúciósan kifejlődött dolog, ahogyan az átlagos élettartam közti különbség is, ezért látszik ellentmondónak
2016. máj. 6. 08:17
 7/7 Garpe ***** válasza:

Az ellentmondás akkor áll fent ha a gyermek apaképe is az evolúció során fejlődött, vagyis a génekben vagy a kollektív tudattalanban helyezkedik el.


Mindkét lehetőséget roppantul valószínűtlennek tartom, szerintem az apa az apai viselkedést tanulja mondjuk szüleitől, vagy kialakítja. Ez az apai viselkedés a gyermekben az élethosszig tartó biztonságot/ rendelkezésre állást kelti. Azaz az apa megnyilvánulásairól a gyermek ezt érzi és az apa így ennek lesz a szimbóluma. Ezzel az ellentmondás máris feloldható hiszen azt mondom, hogy a társasviselkedés bizonyos aspektusai hozzák létre ezt a jelképet és itt a személy élethossza már lényegtelen. Illetve a gyermek felnő és még ha a férfiak rövidebb ideig is élnek akkor is már felnőtt a gyermek mire ezt megtapasztalhatná.

2016. máj. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!