Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A férfiak miért élnek kevesebb...

A férfiak miért élnek kevesebb ideig a nőknél?

Figyelt kérdés

Miért halnak meg hamarabb a férfiak?

A női létnek számtalan előnye van , de engem elgondolkoztatott a tény hogy a nők tovább élnek.

Egy cikk szerint:

"Annak valószínűsége, hogy egy magyar férfi túléli a 65. életévét, csupán 59 százalék. "



2018. dec. 28. 17:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
54%

A két nemet másra "tervezve" a természet; a férfiak arra, hogy rövid ideig, de erősebbek legyenek, a nőket pedig arra, hogy stabilabbak, és jobb túlélők legyenek.

Ezen kívül a nők hajlamosabbak egészséges életmódra, míg a férfiakra (bár manapság már főleg csak az idősebb generációra) sokszor az jellemző, hogy csak zsírt meg szénhidrátot esznek.

2018. dec. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteget számít az életmód. A magyar férfiak a húszas-harmincas éveikben még elvannak, aztán hirtelen visszaüt a sok pia-éjszakázás-cigi-szar kaja. leromlanak, pocakot eresztenek, nem értik, miért vannak szarul. Az ötvenes-hatvanas korosztályban sajnos értelmetlenül sok embert visznek el a tipikus népbetegségek. Nem lehet csak a genetikára fogni, a skandináv országok férfi tagjai például 6-8 évet simán rávernek átlagéletkorban a magyarokra.
2018. dec. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Így van , a magyar férfiak kevesebb ideig élnek,szerintem jobban túlhatják magukat a munkában.
2018. dec. 28. 22:04
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
Huu de fajt a noknek az igazsag amit leirtam. Letorolteték:D
2018. dec. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

#14

Privátban elküldenéd ?

2018. dec. 28. 23:01
 16/22 anonim ***** válasza:
84%

"szerintem jobban túlhatják magukat a munkában."


Nem hinném. Egy csomó munkanélküli férfi van, mások alkalmilag dolgoznak, alibi melókat végeznek, irodában ülnek 8 órát, és a fennmaradó órákban otthon se csinálnak semmit. Elég kis hányaduk végez kemény szellemi vagy fizikai munkát.

Illetve, már csak azért sem logikus ez a kijelentés, hogy széthajtják magukat, mert mindent egybevetve a nők többet dolgoznak életük során, mégis tovább élnek. Máshol lesz a megoldás.

2018. dec. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Leírtam a választ, biológus vagyok
2018. dec. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Tény, hogy az életmód nem mindegy, de itt is vannak szívósak.


Apám 50 pár évet bírt masszív alkoholistaként, erős túlsúly mellett. Vagy 5 féle gyógyszert kellett volna szednie helyette ivott. És gyakorlatilag így is a szíve vitte el, ami több dolgozó ismerőst is. Persze lehet tovább élt volna egészséges életmód mellett, de lehet ugyanúgy halott lenne.

2018. dec. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A biológus kollégának írom: Az ösztrogén csak a változókor kezdetéig véd bizonyos betegségek ellen (jobban mondva nem véd, csak csökkenti a kockázatot), de azonban, mint tudjuk, a legtöbb ember (férfiak-nők) a változókor UTÁN hal meg.
2018. dec. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
75% okoska, most magadnak akarsz ellent mondani, vagy csak a saját írásod sem tudod értelmezni?
2018. dec. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!