Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet megállni, hogy...

Hogy lehet megállni, hogy soha ne vegyél semmit?

Figyelt kérdés

Már teli a szekrény, ruhára, cipőre, kiegészítőkre most akár évekig nem lesz szükségem. Kozmetikumra ugyanúgy hónapokig minimum.

Az megvan, hogy akkor nem megyek ilyen helyre, és nem lesz késztetés, de már olyan is volt, hogy megláttam az utcán egy lányon valami ruhadarabot, ami tetszett, és én is olyat szerettem volna.


Nektek hogy sikerül meggyőzni magatokat, hogy akár hónapokig ne adjatok ki pénzt semmire?


Olyan jó érzés valami újat venni :(


2018. dec. 29. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg úgy hogy nincs pénz rá+önkontroll

Amikor volt pénz rá > önkontroll

2018. dec. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetes, hogy szeretünk gyűjtögetni, azonban akkor próbálj meg olyan dolgokra fókuszálni helyette, amire szükséged is van. Dolgozol, vagy a szüleid adnak ezekre pénzt?
2018. dec. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mikor felpróbàlod gondold végig, hogy valóban hordanád? Hova? Mikor?

Szortirozd ki a szekrényed. A márkás cuccokat add el (ha van) H&M, Tally cuccokat meg segélyszolgálatoknak feltudod ajánlani ( de persze azokat is eladhatod).

És lesz hely újaknak.

2018. dec. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem anyagi okokból, egyáltalán nem költök sokat. Külön élek, jól állunk.

A szekrényemet pont ebben a hónapban néztem át, és adtam el mindent, amit nélkülözni tudtam, így már csak olyan holmijaim vannak, amiket szeretek, és racionálisan nézve nincs szükségem többre, ameddig tönkre nem mennek.

2018. dec. 29. 21:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Más örömforrást kell keresni.
2018. dec. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez közelît a kènszeres vâsárláshoz, tehát pszicholôgus.
2018. dec. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kényszeres vagy, abban orvos- terapeuta tud segíteni.

Ha nem kényszeres az ember akkor működik az önkontroll. Ennyi.

Engem pl sose érdekelt a divat, azt veszem fel ami tetszik- kényelmes- jó, nem előnytelen és ennyi. Nem hordok pl se magassarkút se szoknyàt. Mert utàlom őket és mert nem érdekel ha divatosak :) Sose érdekeltek ezen felül a göncök, cipők, tàskàk se. 8 év utàn decemberben először vettem egy nadràgot mert màr muszàj volt. Egyébként ez nekem nyűg.

Viszont könyvekre sokat költök, évente 150-200 ezret. Imàdok olvasni. A mennyiségtől és az összegtől függetlenül nàlam ez teljesen tudatos és megtervezett. Ha úgy van, simàn fél évig nem rendelek egy könyvet sem, még akkor se ha màr lenne rà keret. Mindig meg szoktam vàrni amíg 20-30-40 ezer összejön és akkor rendelek nagyobb adagot. Persze új megjelenésektől is függ, mikor mennyit rendelek. Többnyire az új megjelenésekhez igazítom a rendeléseimet. Most pl december elején rendeltem utóljàra 4 könyvet, legközelebb csak àprilisban fogok. Önkontroll. Ha az megvan, nem megy a kötelezően fizetendő és a megtakarítàs rovàsàra, akkor nincs gond a vàsàrlàssal. Akàrmit is szeret venni az ember. A pénz nem csak megélni meg félretenni van, hanem arra is, hogy élvezd.:)

2018. dec. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!