Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó ez? Szívem szerint...

Miért jó ez? Szívem szerint betiltanám!

Figyelt kérdés

Kicsit ideges vagyok, sajnálom...

De utálom a Szilvesztert, mindenki durrogtat, petárdázik, aki előtte való nap (mondjuk én) éjjel dolgozott, nem tud aludni és nem csak 18:00-06:00 ig csináljak, hanem itt már du 14:00 kor is, hogy szerencsétlen kiskutyám halálra rémüljön, nem értem, már van olyan tűzijáték ami "hangtalan" miért kell a leghangosabbat választani? És mivan a vadállatokkal? Nincs betiltva a petárda? Elhiszem hogy mindenkinek kell egy kis szórakozás, ők így szórakoznak de ez csak penzkidobás, nem hiszem hogy környezetkímélő, és rengeteget állat és ember retteg tőle. Sokkal több rossz van benne, mint jó, miért nem lehet csak úgy bulizni?!



2018. dec. 31. 19:10
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
71%
Én is utálom a durrogtatást, de egyszer egy évben ki lehet bírni. Hadd szórakozza ki magát a plebs is!
2018. dec. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
35%

Nem mindegy ki és mire költi a pénzét?

Szegény állatok? Gondolom Vega vagy a kutyáddal együtt, vagy nem? Szunyogokat se csapkodod nyáron....

Környezetszennyezés? Ne légy álszent, például amiről megirtad ezt a kérdést annak előállítása is szennyezi a környezetet......

2018. dec. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 October15 ***** válasza:
72%

2018 szellemében: Nem betiltanám hanem Battle Royale-t szerveznék csak petárdákkal. :D [Btoom! Light...XD]


Amúgy a kutyám tök nyugodtan alszik + jó esélyjel nézni fogja a tűzijátékot. XD Legalábbis tavaly valamiért nekiállt nézni az erkélyről. Elég foggyos szegény.

2018. dec. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

1. Minden évben tönkremegyek ettől, nem akarom jövőre is ezt, bár biztos hogy ez lesz. Keresek egy helyet a világon ahol nincs ez. Mondjuk Galapagos, ahol hangtalan fényjáték van az állatok miatt, na annak én is örülnék, az szép lehet. :)


2: juj igen, eltaláltad, vega vagyok, bár a kutyám nem az nyilvánvalóan neki az az étrend nem lenne egészséges, és mivel szeretem és tisztelem az állatokat így számomra a tűzijáték állatkínzásnak minősül. Azt nem értem, hogy ilyenkor rettentő sok kobor állat van, nagyon sokan szenvednek otthon a rettegő kutyáikkal, és még ennek ellenére is vannak olyan emberek akik azt mondják "jooo nem baj, egy napot kibirnak" és mi lesz azokkal a kutyákkal akik nem találnak haza? Én ilyenkor mindig százszor jobban vigyázok a kutyámra, hogy ne szökjön el, figyelem az időt is, ugye este 6-tól szabadna csinálni de ma 4kor tépte ki félelmében a kezemből a pórázt és szaladt haza, pedig én tényleg figyeltem... Még az időre se tudnak figyelni.


3.as :) akkor jó neked, a te kutyád élvezi. Az enyéim utalják.

2018. dec. 31. 19:31
 5/46 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom a kétdező azétt hozta fel a környezetszennyezést, mert az árusítók és a jogszabályhozók szempontjából is próbálta nézni. Totál egyetértek, felfogni nem tudom, mi ebben a szórakoztató :D az alvás még hagyján, nálunk szerencsére a kutyák sem ijednek halálra, max 1-2 nagyobb durrogás után ugatnak :) de akkornis érthetetlen, 2 napja hallgatom, a hülyegyerekek a lakótelepen dobálják ki az ablakon, visítoznak. Egyébként én is pont ma gondoltam arra, hogy miért vehet AKÁRKI tüzijátékot/petárdát stb.. és ha én lelövöm a szomszédot az ablakból? Vagy felgyújtom a kocsiját? Egy rosszindulatú vagy problémás, meveletlen embernek egy igazi “fegyver” mások ellen. Veszélyes.
2018. dec. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
71%
Én már rég betiltottam volna,sőt büntetném aki mégis használja.Idióta dolog,ha annyira kell a népnek ez a bμzi felhajtás akkor történjen meg a tűzijáték,de az ne legyen már hogy boldog-boldogtalan reggel 9-kor már petárdázik mert szilveszter van..Az állatok is félnek,nekem 2 rottweilerem van,és beültek az ajtóba mert féltek a durrogástól,így bejöttek a házba..nem elég hogy majd tele lesznek az utcák részegen,hajnalig ordító,visító emberekkel..de rühellem a szilvesztert.
2018. dec. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

5-6 válaszoló :


Én is rühellem, pedig szép ünnep lehetne. Már nem is tudom hány tini csapattal vesztem össze a napokban, mert tegnap éjjel, tegnapelőtt hajnalban is csattogtattak, utalom ezt az egészet csak folyamatosan feszültséget szül és igazatok van, a tajt részeg, veszélyes emberekről nem is beszélve, ki se mernék menni ilyenkor az utcára. Nekem ez az egész olyan primitívnek tűnik, olyan mintha egy hatalmas nagy csapat értelmisérült galamb kiszabadulna, összefosnának mindent, összeszemetelnék az utcákat és örülnének maguknak hogy most milyen kemény galamb vagyok...

Egyébként én a galambokat is szeretem, csak hirtelen ez a példa jutott az eszembe...

2018. dec. 31. 19:42
 8/46 anonim ***** válasza:
40%
Te jó ég, annyira álszent vagy. Gondolom nagyon nehéz lehet kibírni ezt az egy napot. A kutyádat is nehéz lehet becsukni, igaz? Környezetszennyezés? Ugyan, gondolom nem fűtesz egész télen, mindenhova gyalog/biciklivel mész mert ezek szennyezik a környezetet. ÁLSZENT vagy!!!!
2018. dec. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

Igen kedves utolsó, minden tőlem telhetőt megteszek azért, hogy kíméljem a környezetet. Biciglivel járok, eltaláltad. :) igaz, van telefonom, de sajnos szinte minden használati tárgy károsítja a környezetünket, de nem mindegy hogy nagyon, vagy kevésbé. Pl nem használok olyan dezodort, ami károsítja a környezetet, krémeset használok kb 5x drágább, de legalább ennyit tettem. Nem használok állati bőrt, szőrmét, és ugyan vega vagyok, a családom nem az. Nekik vidékről veszünk húst, ahol normálisan tartják az állatokat, mert nem vagyok hajlandó támogatni a nagyüzemi állattartást...

Mindenből környezetkímélőt használok. És te?

2018. dec. 31. 20:31
 10/46 A kérdező kommentje:
Ja és igen, kifelejtettem, nem mindenhova biciglivel járok, mert a munkahelyem közel van, oda gyalog. 15 perc alatt belehet sétálni, ennyi mozgás különben is kell. :)
2018. dec. 31. 20:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!