Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolsz a babonás emberek...

Mit gondolsz a babonás emberekről? Mennyire normálisak? Mennyire tanultak?

Figyelt kérdés

Most új év első napján különböző médiumok látják el őket tanácsokkal, mit szabad, mit nem szabad.


Gondolom gyerekkorra nyúlik vissza, és süllyed le, marad ott. Kitéphetetlen gyökérzetű. Felnőtet már nehéz babonizálni.



2019. jan. 1. 14:20
 1/5 Metionin ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele mint a vallással, nem érdekel amíg nem erőltetik rám. A babonaság sem feltétlenül tanultság függvénye, ismerek sok magas végzettségű embert aki tök babonás. meg vallásosat is, sőt, sokan pont a vallásos rétegből kerülnek ki, pedig Isten elvileg nem szereti ha valaki babonákban hisz. Van egyfajta szokásjellege is szerintem, pl. anyám full ateista és nem hisz semmiben, mégis rám szólt egyszer újévkor, hogy nem varrhatok mert ez meg az lesz.
2019. jan. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tud érdekelni. Az újévi babonákból az étkezéssel kapcsolatosakat tartom hagyományból, de kifejezetten nem hiszek bennük. Csak szokás. Az egyetlen babona, amiben úgy-ahogy hiszek, az a péntek 13, mert elég sok rossz dolog történt már velem péntek 13-án, de azért ezt sem viszem túlzásba.
2019. jan. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#1-gyel teljesen egyetértek. Kicsit hasonlít a valláshoz.

Összességében az is egy tudományos alapot nélkülöző, mégis emberek milliárdjait összekötő dolog. És nagyon sok a tanult és vallásos ember.

Véleményem a babonákról, hogy baromság, én nem hiszek bennük, azonban nem nézem le aki igen. Ez egy szokás, ha valaki családja, szülei azok, akkor nagy a valószínűsége, hogy már csak megszokásból is folytatni fogja.

Viszont ahogyan nem nézek le senkit azért, mert vallásos, amíg le nem néz engem azért, mert én ateista, a babonákért sem fogok senkit, amíg meg nem próbálja rámerőltetni.

2019. jan. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Példálul az újév első napján nem viheted ki a szemetet a házból. Erről olvastam, de ő még rákontrázott azzal, hogy semmit sem adhat ki a házból, még egy zsebkendőt sem adhat, sem öngyújtót, mert hite szerint elviszem a szerencséjét.

Nem tudom megérteni az ilyen butaságot.

2019. jan. 1. 18:17
 5/5 A kérdező kommentje:

Amikor azt írtam neki erre:Nem az ember van a szombatért, hanem a szombat az emberért.


És ezt Jézus mondta a nagyon nagy zsidó bölcseknek. Az volt a válasza, hogy les.zarja.

2019. jan. 1. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!