Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi egyedüllétet igényelnek...

Mennyi egyedüllétet igényelnek, kik számára az a kikapcsolódás (teljesen egyedül)?

Figyelt kérdés

Nekem pl elég 1-2óra fürdőzés, rajzolás vagy egyéb alkotásba elmerülés.


Páromnál megesik, hogy 2-4órán át csak a könyveket olvassa😃


Ki hogy van ezzel s mi ok/okokból szerettek olykor elvonulni?


Mi (értelmes)társaság kedvelők vagyunk, de velünk is megesik ez a "hagyj egyedül picit" érzés.



2019. jan. 1. 23:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Ez függ attól is, hogy ki milyen környezetben él vagy miben nőtt fel. Ha valaki nyüzsgésben élte le az egész gyerekkorát (nagy család-sok gyerek), akkor valószínűleg kevésbé bírja az egyedüllétet. Vagy pont ellenkezőleg, elege van már a nyüzsgésből.

Én igazából nem igényelek túl sok egyedüllétet. Néha mindenkinek kell, de egyébként erősen társasági ember vagyok. Filmezni szeretek egyedül is. De az sem igényel sok időt.

2019. jan. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Én imádok néha kivonulni a társadalomból. Ahogy például Krokodil Dundee, vagy a Tüskevár Matula bácsija. Például a nyáron a határ és Bécs közti nemzeti parkban kerékpártúra közben. De ez nem azt jelenti hogy remete vagyok. Épp ellenkezőleg, egy igazi kivonulás és egyedüllét után jön meg a kedvem a társasági életre.

Mióta városi vagyok, 1-2 naposak szoktak lenni az ilyen egyedüllétek.

Két ideális lakhely a magam fajtának:

[link]

[link]

50/F

2019. jan. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem napi 2 óra (ha például barátokkal is találkozom, akkor több) minimum kell a munka után, hogy töltődjek kicsit, és ez csak a szimpla szöszmötölés meg az, hogy a gondolataimba merülhessek, ezen felül van a hobbimmal foglalkozás, sport. Ha túl sok a tennivaló akkor ez nyilván nem valósul meg, vagy átnyúlik az éjszakába, vagy hétvégén pótolom be, de igazából sosem elég belőle.:) Muszáj, mert különben lemerülök, és nem tudok örülni semmilyen társaságnak. Sokszor meg ahhoz van kedvem, hogy emberek közt legyek, de mégis kívülálló maradjak, így elmegyek egyedül moziba /színházba, vagy csak forgalmas helyeken sétálok.
2019. jan. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Ahogy az 1-es mondja. Én pl. egész gyerekkoromban egyedül voltam. Olyan munkát választottam, ahol nem kell emberekkel foglalkozni, és a hobbijaim is ilyenek. Párkapcsolatból napi 1-2 óra (beszélgetés, tevékenykedés, játék) plusz együtt alvás pont elég.
2019. jan. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én kéthavonta egy hétvégére nem engedek senkit a lakásba, nem megyek sehova és csak azzal beszélek, akivel muszáj - de leginkább senkivel.

Barátnőm négy év után most kezd megérteni.:)

Nem tudom, szükségem van rá. Egyébként társasági ember vagyok.

2019. jan. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Én elmentem Londonba 5 napra egyedül. Az volt az igazi kikapcsolódás.
2019. jan. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Társasági ember vagyok nagy baráti körrel,illetve nagy családdal.De alapvetően sokszor igénylem a magányt,leheg,hogy pont azért mert szinte minden hétköznapok mozgalmas,emberekkel teli.Így nálam a vasárnap délutánok csak magamról szólnak.Ilyenkor otthon vagyok egyedül filmet nézek,vagy olvasok sokszor a netet is kikapcsolom inkább.Tényleg lazitok akkor,ez a kis idő féltőlt annyira,hogy birjam az egész heti nyüzsgést.
2019. jan. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nagyon-nagyon sokat igénylek.


Igazából a 9 órás munkanap után rettegek, hogy senkivel ne fussak össze a villamoson (hála Istennek kevesen is mennek arra).


Gondolataimba merülés, sport, hobbik, interneten olvasgatás.


Mostanában napi fél óra szabadidőm, ha van, az is lopott idő más tevékenység közben. De ilyen szempontból a teendők és a tanulás közben is jó, ha nincs ember körülöttem, nem szólnak hozzám és nekem se kell senkihez.


Heti 3 társas progi pl olyan sok számomra, hogy kb belehalok.

2019. jan. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Egész nap irodában ülök másik 6 emberrel. Ennyi bőven elég is az emberekből. Irány haza és teljesen egyedül lennék el legjobban
2019. jan. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem utol kéne érni magam, de állandóan jön valaki valamivel, család, ismerősök, meg programok is vannak, amikre szívesen megyek, ami jó, viszont olvasni csak lopott időm van évek óta (WC-n, utazás közben), kéne egy hónap, amikor nem jön senki, nem kell semmit csinálni, de messze van még a nyugdíj... :-)
2019. jan. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!