Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van olvasni?

Mi értelme van olvasni?

Figyelt kérdés

Most nem az ismeretterjesztő könyvekre, hanem a szórakoztató-és szépirodalomra gondolok. Mi értelme van órákat/napokat eltölteni egy könyv elolvasásával, ahelyett hogy valami érdemlegeset csinálna az ember, mondjuk sportolna, utazna, szocializálódna, fejlesztené önmagát? Minek olvas az ember kitalált karakterek életéről, ahelyett hogy a saját életével foglalkozna?

Őszintén, az olvasásnak az egyetlen előnye, hogy fejlődik tőle az ember helyesírása, illetve valamicskét a fantáziája és a fogalmazó készsége (bár én ebben az utolsó kettőben nem vagyok biztos, több olyan könyvmollyal találkoztam már, aki egy sima verselemző dolgozatnál eléggé leszerepelt).


2019. jan. 3. 14:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Kikapcsol. A saját gondjaimat feledteti, és egy más világba visz magával.
2019. jan. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, neked mi a hobbid? :)
2019. jan. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Neked biztos nincs olyan hobbid aminek "csak annyi az értelme" hogy szórakoztat.
2019. jan. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

felnőttként nincs időm olvasni és filmet nézni viszont kamasz korig ajánlnám mindenkinek az igényes darabok forgatását..


olyan ez mint minden más: mértékkel hasznos


szerintem a képzelőerő fejlődik tőle leginkább és ez később jó tud lenni..merni álmodni nagy kincs csak alábecsült

2019. jan. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez a fejlesztené önmagát kifejezés annyira szánalmas olyan szájából, aki nem olvas. Az önfejlesztés legjobb módja pont a szépirodalom. Csak az eredmény nem egy kigyúrt proli, hanem egy művelt ember lesz.


A reálfaktos hozzászólásra meg annyit reflektálnék, hogy reálosként főleg reális barátokkal úgy tapasztaltam, hogy szoktunk olvasni, igaz a Vadkacsa nekem sem volt nagy kedvencem. Amit a kérdező képvisel az a tpikus tanulatlan, műveletlen, proli suttyó mentalitás, és köze nincs a reálos értékrendhez.

2019. jan. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én alvás előtt szoktam olvasni, ugyan olyan élvezetes mint egy jó filmet megnézni, pedig régen sose olvastam kb 2 éve kezdtem mióta okostelefonon is kényelmesen lehet.
2019. jan. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A reálfaktos hozzászólás nem minden reálfaktos ellen szól, csak gyakori tendencia, hogy valaki faktot választ, eldönti, hogy akkor most ő mérnök lesz, tehát már kezdheti is lenézni az összes humánost.
2019. jan. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A realfaktosokat régen azt hiszem szakbarbároknak hívták.
2019. jan. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A szakbarbár tök mást jelent. És a humánosok nagyobb szakbarbárok mellesleg.
2019. jan. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!