Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy mind sérültek...

Lehetséges, hogy mind sérültek vagyunk?

Figyelt kérdés

Minden embernek megvan a maga gyerekkori lelki baja... De én most kicsit mellyében gondolkozok. A szülők neveltetési módszerei mind rosszak és maradiak...a gyerekeket az önzetlenségre, az együtt működésre és a nyitottságra kéne tanítani, kitörölni mindazt amiből létrejön az önzőség, az irigység és a sajattulajdon iránti fanatikus vágy. De, ha nem is kitörölni legalább elmagyarázni annak rossz szándékait, épp úgy ahogy azt is miért kéne olyan empatikus lénynek lennünk, aki gondolkozik mielőtt cselekszik. A gyereket a kérdezésre kéne rászoktatni kezdetektől, amit nem ért, kérdezzn rá stb. Én azt látom,hogy a gyerekek többsége meg csak a kérdésekig se jut el nem, hogy a fentebb említett 3 dologig..(Ebbol az jon le nekem,hogy az emberek felnek a többség velemenyetol, ezért felvesznek egy olyan személyiséget amivel biztosíthatják magukat mások szemében.)lehet össze

-vissza beszélek értelmetlenül, de én pont azért kérdezek, mert magam sem értem.. csak annyit tudok,hogy valami nem stimmel az emberekkel és ezt a valamit a gyerekkorban,a neveltetésben kéne keresni.



2019. jan. 3. 22:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy ujabb spanyol viasz felfedezes! ;) nem te vagy az egyetlen aki ezekre mar rajott... nem keves irodalom van a temaban.
2019. jan. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"A szülők nevelési módszerei mind rosszak és maradiak...a gyerekeket az önzetlenségre, az együtt működésre és a nyitottságra kéne tanítani."


A felsoroltak közül, melyik az a tulajdonság, ami benned is megtalálható?

2019. jan. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy csak most jottem ra ,de 18 vagyok es nem igazan olvastam ilyenekről, csak is a saját tapasztalataimat osztottam meg. Abban a reményben, hogy nem neznek totál hülyének...
2019. jan. 3. 22:49
 4/12 A kérdező kommentje:
A nyitottság teljes mértékben és az együtt működés is. Az önzetlenség szerintem olyan 60%ban van meg , ugyanis sok dolog van amit magamévá akarok tenni.
2019. jan. 3. 22:51
 5/12 anonim ***** válasza:
A kérdésem attól még áll.
2019. jan. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Koszonom a valaszt!
2019. jan. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nagggyon jóóó.. menjünk vissza egy cseppet..mondhatni utazzunk az időgépben..


mondjuk mostantól...mert mi is van most? majdnem mindenki nyomkod, bámul valamit, illetve ül apa autójába, és hallja ahogy szidja a többi kretént...tehát a minta megvan..


aztán a Kádári rendszerben, ahol a protekció mindenek felett..és a szegénység a hidegháború jóvoltából...na meg a büdös, akarnok népbutító vezetők hibájából..


aztán a háborúk..a családok szétszakítása, éhezés, kosz, tetü, betegségek, nincstelenség, rettegés, suttogva beszélés...itt is megvan a minta..


aztán még visszább..akármelyik századba, ahol a torokgyík pusztított...tíz újszülöttből jó, ha négy felnőtt..persze baromi egyszerűen, szegénységben, cselédsorban, kiszolgáltatva a földesúrnak..iskola sehol.


még visszább évezredeket..ahol örök menekülés, hideg, éhezés, járványok..orvos, iskola még fel sem volt"találva"..


aztán a homo sapiens keveredése a neandervölgyivel..a gyerekek csoda, hogy túléltek jégkorszakokat, barlangban bújkálást, végtelen éhezéseket..


nos most meg? hajtunk, mert egy életünk van, és azt a nyolcvan évet szeretnénk baromi jól megélni..ja, a gyerek? az majd felnő a jutub áldásos segítségével..



....az emberiség a harmadik világháborút nem tudni mekkora atomfegyver arzenállal vívja, de azt biztosan tudni, hogy a maradék a negyediket botokkal, kődobálással fogja megvívni...


na errefelé tartunk.

2019. jan. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Te sem vagy kulonb.
2019. jan. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem vagyok különb, de tenni akarok ellene,ha bármi javaslatod van, meghallgatlak..
2019. jan. 3. 23:03
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, igaz ez a dolog. Szeretem ezt az idézetet, mert ha végiggondoljuk, akkor rájövünk, hogy:

"A szüleid nem voltak rosszak, egyszerűen csak maguk is megsebzett gyerekek voltak." /John Bradshaw/

2019. jan. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!