Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy mind sérültek...

Lehetséges, hogy mind sérültek vagyunk?

Figyelt kérdés

Minden embernek megvan a maga gyerekkori lelki baja... De én most kicsit mellyében gondolkozok. A szülők neveltetési módszerei mind rosszak és maradiak...a gyerekeket az önzetlenségre, az együtt működésre és a nyitottságra kéne tanítani, kitörölni mindazt amiből létrejön az önzőség, az irigység és a sajattulajdon iránti fanatikus vágy. De, ha nem is kitörölni legalább elmagyarázni annak rossz szándékait, épp úgy ahogy azt is miért kéne olyan empatikus lénynek lennünk, aki gondolkozik mielőtt cselekszik. A gyereket a kérdezésre kéne rászoktatni kezdetektől, amit nem ért, kérdezzn rá stb. Én azt látom,hogy a gyerekek többsége meg csak a kérdésekig se jut el nem, hogy a fentebb említett 3 dologig..(Ebbol az jon le nekem,hogy az emberek felnek a többség velemenyetol, ezért felvesznek egy olyan személyiséget amivel biztosíthatják magukat mások szemében.)lehet össze

-vissza beszélek értelmetlenül, de én pont azért kérdezek, mert magam sem értem.. csak annyit tudok,hogy valami nem stimmel az emberekkel és ezt a valamit a gyerekkorban,a neveltetésben kéne keresni.



2019. jan. 3. 22:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én még olyan gyereket nem láttam, aki ne kérdezgette volna folyamatosan a felnőtteket. A gyerekek kíváncsiak, meg akarnak ismerni mindent körülöttük. A legtöbb felnőtt nem szokott válaszolni vagy "hagyjál, nem érek rá" típusú válaszokat ad, pl. a vonaton is sokszor látom, hogy mindkét szülő a telefonját nyomkodja és csak mormog valamit a gyereke kérdéseire. Aztán persze hogy mire nagyobb lesz egy gyerek, elmegy a kedve a kérdésektől.
2019. jan. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Na, végre nem csak én gondolom így itt. De azért találni értékes embereket is, csak keveset. Amúgy egyre több lesz a lelki sérült, főleg a média miatt. Észrevettem, hogy olyanok akarnak lenni, mint a celebek. Meg a szövegeket az internetről veszik. Meg egyre több a beteg gyerek, felnőtt. Igazad van, de amúgy szerintem már úgy is mindegy. Mindenki azt csinál, amit akar.
2019. jan. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!