Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy lány túl hamar mondja...

Ha egy lány túl hamar mondja hogy szeret akkor hogy reagáljam le?

Figyelt kérdés
Én azt kérdeztem, hogy ezt hogy érti hogy szeret? Aztmondta hogy nemtudja

2019. jan. 4. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Hát ne így. :D

(Miért "csók" a kulcsszó?)

2019. jan. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%

A visszakérdezés jó volt. Lehet neki még segíteni kérdesekkel :

- sorold fel 5 jó és 3 rossz tulajdonságomat (azaz partner tulajdonságát)

- Nevezz meg három dolgot, ami közös bennünk!

- Létezik olyasvalami, amiről már régóta álmodozol, hogy szeretnéd megtenni? Miért nem valósítottad meg idáig?

- Mit becsülsz leginkább egy barátságban?

- Mondj három olyan kijelentést, mely úgy kezdődik: „Mi ketten…” Például: Mi ketten ebben a szobában azt érezzük, hogy…”

- Egészítsd ki ezt a mondatot: "Arra vágyom, hogy legyen valaki, akivel megoszthatom a …………….."


Stb.


Segíts neki. Te is mond el ezeket. Ismerjétek meg egymást jobban. A pasik általában nem dobálják a szeretlek szót, mert komoly dolgokat tulajdonítanak neki. A csajok érzelmesebbek, a szívükre hallgatnak.


Vannak ismerkedést segítő kérdések neten is. (valószínűleg nekem is onnan vannak a listámon szereplők, amiket válogattam.)


Jó ezzel eljátszani. Segít előre lépni a kapcsolatban.

2019. jan. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem nem jól reagáltad le, ezek szerint ő többet érez irántad most. A reakciódat vagy úgy lehet érteni hogy te még nem érzed így vagy feleltetés ként. Nem lehet minden érzelmet megmagyarázni. Azzal hogy kérdezgeted róla mint az utolsó annyit érsz el hogy még jobban megalázod. Egy puszi a fejére, szájára aztán más téma ha te úgy érzed hogy még nem viszonzod az érzéseit.
2019. jan. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olvass el újra!

Nem csak őt kérdezném, hanem beszélnénk róla. Én is elmondanám.

Pasiknál a "szeretlek" elkötelezettséget jelent. Nőknél sokszor csak pillanatnyi erzelmi állapotot, amit nem tud megmagyarázni.


Az érzelmek attól érzelmek, hogy nem racionálisak. Nem kell megmagyarázni. De ha a másik nem érti, akkor ki lehet fejteni.


Mit jelent neked számodra a másik?


Ha mindegyikre nem a válasz, akkor nincs értelme a szeretetnek:

Jól érzed magad mellette?

Biztonságot ad?

Erősebbnek gondolod magatokat közösen, mint külön?

El tudod képzelni vele a következő néhány hónapot? Esetleg többet?

Szeretnél vele tartósabb kapcsolatba lépni?

Nem érdekel más, amikor szerelemről van szó?

Megosztanál vele olyan dolgokat is, amit mással nem?

Intimitás új szintre emelkedett ezzel a kapcsolattal, amióta ismered?


Ha nem tudod ezeket megválaszolni, nem tudsz ezekre csak nemleges választ adni, és mégis azt mondod, hogy szereted a másikat, akkor a saját érzelmeidet sem ismered és mellette a masikéval játszol.


Fontos beszélni arról, mit jelent a szeretet. Mert nem mindenkinek azonos. A szeretetnek van 5 nyelve. Ezeket is érdemes megismerni Közösen! Ebből epül a kapcsolat.


Aki nem tud egy kapcsolatban kommunikálni ezekről, azt sok meglepetés fogja érni. És majd les nagyokat, miért. A kapcsolat és a szerelem nagy része a másiknak és a másikról szól. Ehhez szükség van arra, hogy ezeket a másik értse. Nem lehet mindent a kemiára bízni, mint az állatoknál.

2019. jan. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4

Megengeded, hogy megmutassam neked, milyen embernek osztogatod a "jótanácsaidat"? Csak hogy te magad is lásd, mennyire veszett ügy.

"Azért mert csókolóztam vele meg picit leszopott, utána egy 10percel később mondta, szóval érted nem mondhattam még neki azt én de szeretlek, de már uzenetekbe egyre többször" (---> privát üzenet a kérdezőtől)


"Pasiknál a "szeretlek" elkötelezettséget jelent."

Vagy manipulációt, hogy mihamarabb lekerüljön a nőről a bugyi.


"Nőknél sokszor csak pillanatnyi erzelmi állapotot, amit nem tud megmagyarázni."

Soha a büdös életben nem mondtam, és nem is mondanám senkinek, hogy szeretem, ha nem lennék biztos benne, és/vagy nem gondolnám komolyan. Egy nő részéről sem kisebb kitárulkozás ez, mint egy pasiéról.

2019. jan. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt, hogy te csak ezeket az embereket veszed észre valamit azt állítod, hogy itt mindenki ilyen, azzal magadat is becsmérled. Én állítom, hogy értelmes emberek is olvassák ezt az oldalt, mert ahogy te is, én is magamból indulok ki.
2019. jan. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Pasiknál a "szeretlek" elkötelezettséget jelent.""

"Vagy manipulációt, hogy mihamarabb lekerüljön a nőről a bugyi."


Igen, ez is benne van. Sőt! Sokszor ez van benne. Ugyanis a nők még mindig érzelmi alapokon kötődnek az élményekhez. Amivel azt érik el, hogy képesek több szálon gondolkodni.



""Nőknél sokszor csak pillanatnyi erzelmi állapotot, amit nem tud megmagyarázni."

Soha a büdös életben nem mondtam, és nem is mondanám senkinek, hogy szeretem, ha nem lennék biztos benne, és/vagy nem gondolnám komolyan. Egy nő részéről sem kisebb kitárulkozás ez, mint egy pasiéról."


Nagyon helyes. Én nem ezt tapasztaltam. És lehet, tévedek ebben. Általánosításom veszélyes lehet. Igaz. Ám egy kapcsolatban a nők sokkal előbb mondják ki, hogy "szeretlek" és sokkal több érzelmet visznek bele, mint a pasik. És nagyon sokszor "miért nem mondod te is, hogy szeretsz" kérdés mögötti pszichológia nem csak bizonytalanságot, hanem erős fokú manipulációt is jelent.


Aki azt tartja, hogy nem megoldás a kommunikáció és a dolgok kifejtése / azok lepontozzák azokat a válaszokat, amik a kommunikációt tartják a kapcsolat alapjának. Akik meg kommunikáció nélkül tudják elképzelni a kapcsolatot, azok mit csinálnak? Nem beszélnek a másikkal, amikor nem értik miért mondja, hogy "szeretlek"? Mert többség ebbe az irányba indult most el. Nekem nem kell visszaigazolás én tudom, hogy a kommunikáció kincs. Azt is tudom, hogy aki nem tud kommunikálni, azzal értelmes kapcsolatot nem tudok létesíteni. És bár én is megbántok, meg leszólok másokat sokszor, de be tudom látni a tévedésem és tudok változtatni a másik megítélésén.


#3, aki azt írta, hogy az általa "faggatásnak" titulált, igazából a másik megértésére való törekvés tönkre teszi a kapcsolatot, mégis mit csinálna? Adna egy puszit és kész. Szerinte mindenre megoldás egy puszi, amikor nem érted a másikat.

2019. jan. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!