Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan küzdhetném le a férfiak...

Hogyan küzdhetném le a férfiak iránti ellenszenvemet?

Figyelt kérdés

A kérdés teljesen komoly. Néhány éve tart a dolog, előtte nem voltam ilyen, de egyre gyakrabban szembesültem és szembesülök azzal, hogy a túlnyomó többségük szemében mindenekelőtt „egy nő” vagyok és maradok örökre, ember/önálló individuum legfeljebb másodsorban (ha egyáltalán). Igazából nem várok túl sokat, csak annyit, hogy _engem_ az alapján ítéljenek meg, amilyen _én_ magam vagyok, és ne legyen meg rólam a véleményük már előre „a férfi ilyen, a nő meg amolyan, máshogy működünk, ez van” elven. Sőt, a szomorú az, hogy a fix női vs. férfi erősségek/gyengeségek meghatározása, és azok ráhúzása mindenkire még a jobbik eset, vannak akik emellett nyíltan hirdetik a férfiak felsőbbrendűségét, igen, mind a mai napig. Egy, azaz EGY olyan sráccal találkoztam eddigi életem folyamán, aki azt mondta, hogy támogatni tudja a feminizmust (nyilván nem a férfiak kiherélését meg a többi vadhajtást), mindenki más vagy élesen elhatárolódott a témától, vagy kifejtette, hogy mekkora phaszság az egész. Okosabbnak vagy határozottabbnak lennem sem „szabad” náluk, különben kezdődik a rivalizálás, a kötözködés, és jönnek az olyan megjegyzések, mint a „baszatlan fapina” vagy a „biztos menstruál”.

Tudom, hogy igazságtalan vagyok, és valamelyest képmutató is, de ha szóba elegyedek egy férfival, már nem tud nem megfordulni a fejemben, hogy valószínűleg ő is lenéz, vagy úgy gondol rám, mint „egy nőre”, akinek az egyetlen tulajdonsága az, hogy nő. Nem tudom, mit kezdhetnék ezzel egyedül, tehát pozitív tapasztalatok híján.


2019. jan. 4. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Annyit olvasok erről, de én még sosem szembesültem ilyesmivel. Okos vagyok, tudom magamról, hogy ezerszer többet érek, mint a legtöbb férfi, és fel sem merül bennem, hogy bárki is megkérdőjelezheti ezt azért, mert nő vagyok. Az tény, hogy vannak olyan tulajdonságok, amelyek bennem nincsenek meg olyan mértékben, mint egy férfiban, pl. az üzletben nem vagyok gátlástalan, hazug és a pénzért bármire képes. Ha te csak ilyen selejtekkel találkoztál, akkor 3 lehetőség van: 1. Nagyon nem jó helyen keresgélsz, 2. Csak neked van üldözési mániád, 3. Nincs önbizalmad, és ezt megérzik.
2019. jan. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem minden férfi gondolkodik így. Vannak még udvarias, ésszel, tapintattal rendelkező férfiak is. A többit hanyagold. De felesleges rájuk pazarolnod az energiád. Légy magabiztos, dögös nő, az hogy mit gondolnak az róluk alkot képet.
2019. jan. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

nem tudom..gondolom ez szülői minta is

nekem a szüleim full egyenlőek akartak lenni mindig, így nem alakolt ki bennem ez a nőket skatulyázó felfogás..

másik oldal az az, hogy kőreális ember vagyok, nekem ugathat bárki a nőkre mikor naponta tapasztalom, hogy olyan dolgokra képesek ami bámulatos..


szerintem a feminizmus nem normális dolog, egy következmény, egy kényszermegoldás..sosem jó valaminek a következményében oltani ki a problémát, a gyökereknél kell..

azt lenne fontos felfogni, hogy óriási a különbség férfi és nő között de nem függőleges síkban hanem vízszintesen..

szóval a teremtésnek két koronája van..


és..én még értelmes férfitől nem hallottam azt, hogy a nők alárendeltek és korlátozottan működnek..de értelmes nőtől sem hallottam, hogy "a férfiak így meg úgy"


emberek vagyunk, egyének, egyediek

ez cáfolhatatlan..aki általánosít az azt sem tudja mi megy a Földön..szo nem releváns

2019. jan. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Olvass minél több férfiakról szóló regényt, nézz olyan filmeket/sorozatokat amikben ők a főszereplők és pozitív fényben vannak feltüntetve, a való életben pedig próbáld a lehető legszükségesebb minimumra korlátozni a velük való kapcsolatodat.
2019. jan. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Furcsa, hogy nehezményezed azt, hogy nem tekintenek rád egyénként, hanem elsősorban nőként, miközben te magad általában megveted a férfiakat a vélt általános gondolkodásmódjuk miatt, és nem igazán érdekel, hogy ők is egyének, különböznek egymástól is.
2019. jan. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#1

Az önértékelésem valóban ingadozó, de kétlem, hogy ez lenne minden baj forrása, mert túl sokan számolnak be hasonló tapasztalatokról ahhoz, hogy egyedinek lehessen minősíteni az esetemet, de ezt te magad is említetted („Annyit olvasok erről […]”).


#2

Ámen.


#3

Erről beszéltem.

„azt lenne fontos felfogni, hogy óriási a különbség férfi és nő között”, aztán leírod, hogy „emberek vagyunk, egyének, egyediek”

Szerintem a kettő üti egymást, mert ha mindenki másmilyen, akkor egy nő is lehet részben vagy egészben olyan, mint egy férfi, és fordítva. Vagy csak bizonyos keretek között vagyunk egyediek? :D Persze általános mintákat meg lehet figyelni, de a szabályok felállítását ellenzem.


#4

Ez viccesen hangzik. :D Ha nem érintkezem férfiakkal, akkor sajnos értelmét veszti a törekvés, nem tudom hasznosítani azt, amit elértem. Egyébként sok olyan filmet/sorozatot nézek, amelynek férfi a főszereplője (már csak azért is, mert több van ezekből), és ha tele van számomra szimpatikus tulajdonságokkal a karakter, akkor azt kívánom, bárcsak léteznének ilyen emberek a valóéletben is.


#5

Azért írtam ki a kérdést, mert engem is pont ez zavar. :D Ez pl. megkülönböztet azoktól a férfiaktól, akik nem ösztönösen, kvázi akaratlanul ítélkeznek könnyedén, hanem el is hiszik, hogy a mentalitásuk úgy helyes, ahogy van.

2019. jan. 5. 00:19
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Pasaként írok, de remélem azért valamennyit megfogadsz belőle. :)

Először is hagyd az összes olyan fórumot, internetes felületet, ami a nemek közti egyenlőtlenséget szítja, kibeszéli, mert ezek generálják a fő problémát....szerintem.

Főleg az ilyen arctalan gyk-szerű képződményeket, ahol azt se lehet tudni, ki írja a választ, kommentet, fiú/lány/nagypapa/kiskutya/földigiliszta, stb. az oldalt üzemeltető meg tojik nagy ívben arra, hogy felnövekvő generációk esnek egymás torkának mindenféle hülyeség miatt, ahelyett, hogy olyan dolgokkal foglalkozna a fiatalság, amiből nagyon kevés jut az életben, és talán ezért érdemes élni. pl szerelem...

Én is ettől félek, hogy már mindenkit elért a világban ez a férfi -női egyenlőtlenség, amit az internet áraszt, kissé más volt az élet azelőtt, mielőtt nem szította a net a háborúkat feleslegesen.

Sok olyan lányt, nőt látok, akik szinte felrobbannak. Kedvesen, normálisan köszönök nekik, semmi mást nem akarok, csak kifizetni valamit pl benzinkúton, stb, és iszonyat .... stílust kapok vissza.

Nem esik jól, persze.

És ennek nem kéne így lennie. :(

2019. jan. 5. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

nem üti egymást a két dolog..

nem véletlen írtam úgy, ahogy..

te is látod mennyire megy az, hogy tekintsük egyformának a nemeket és tegyünk így egyenlőséget..nem működik, te is látod


szóval ezt a vonalat kár erőltetni, már régóta próbálkoznak, nem megy..


szerintem az egyenlőség egyformaság nélkül is létrejöhet..

2019. jan. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#7

Neked igazad van szerintem, mármint biztos, hogy módszeresen gerjesztve vannak az indulatok, főleg mostanság. De nyugi, nem árad belőlem a gyűlölet a mindennapokban, emberi hangnemet ütök meg függetlenül attól, hogy milyen neművel beszélek, a férfiaknak megköszönöm, ha előreengednek (de nem zavar, ha nem), rájuk mosolygok köszönéskor stb.


#8

Pont, hogy az nem működik, ha mindenáron szeparálni akarjuk nemek mentén az embereket, szerintem ez a látványos és a nyilvánvaló. Nem kell a nemeket semmilyennek tekinteni és semmilyenné tenni, szimplán csak meg kell engedni az önazonosságot mindenkinek, és fel kell fogni, hogy egy fallosz vagy egy vulva önmagában nem determinálja az egyén személyiségét és adottságait, még akkor sem, ha ki lehet jelenteni, hogy x tulajdonság 100-ból 78 nőre jellemző, mert MINDIG lesznek kivételek, akikre nem fair rásütnöd, hogy márpedig nem lehet ilyen vagy amolyan, mert ő nő/férfi.

2019. jan. 5. 10:07
 10/10 anonim ***** válasza:

#7 vagyok, nem véletlenül volt a CEU-n ez a gender szak, lehet, jobb lett volna a köztudatba bevinni, hogy nincs egyértelmű lány, és fiú.

Hatalmas szórások vannak nemen belül, kinek milyen élet, milyen típusú társ tetszik.

A baj az, hogy sokan próbálnak beleszólni más életébe, lásd itt a felnőtt párkapcsolatok, megmondják, milyen a mai modern nőnek, meg férfinak a feladata, és kész. Régen ez volt, ma ez van.

Szerintem mindenki élje úgy az életét, ahogy neki tetszik, és próbáljon olyan társat találni, akivel minél akadásmentesebben tud létezni. Csak hát ez a nem egyszerű, mert ott verik át egymást az emberek még a szerelemben is, ahol lehet. Persze lehet, nem tudatosan.

2019. jan. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!