Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnék magabiztosan...

Hogy tudnék magabiztosan beszélgetni az emberekkel?

Figyelt kérdés

A munkámhoz hozzátartozik bizonyos termékek ajánlása. Ezek olyan dolgok, ami az ügyfélnek is megérné, legalább annyira, hogy meghallgassa miről van szó, de kb rögtön elutasítanak.

Azt szeretném tudni, hogy mit mondjak, tegyek, hogy legalább elmondhassam miről van szó, úgy, hogy felkeltsem a figyelmét.

Magamban nagyon sokszor lefolytatok ilyen ,,beszélgeteseket" , úgy mindig magabiztos vagyok, de ha beszélnem kell már sokkal rosszabb, pedig amúgy szeretek beszélni.

Meg arra jöttem rá, hogy halk vagyok, én teljesen normális hangerőt hallok magamtól, de más nem hallja mit mondok, ha meg már hangosabban beszélek, úgy érzem magam, mintha üvöltenék.

Elég visszafogott, halk szavú voltam régen, sokat változott a gondolkodásom és ezáltal az életem is, azért gondolom úgy, hogy talán ezt is megtanuljam, hogy az emberek igent mondjanak nekem.

Milyen praktikákat tudtok?



2019. jan. 6. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Keress másik munkát, az ügynökösdi nem neked való. Én is utálom, ha rám akarnak sózni valamit, ami nekem nem kell. Ha valakinek kell valami, megtalálja tukmálás nélkül is.
2019. jan. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem ebből áll a munkám, ez csak egy plusz. De akkor hagyjuk a munkás részt. A lényege annyi, hogy idegenekkel hogy ne blokkoljak le. Családdal, barátokkal nincs baj, de új emberekre egyszeruen nem tudok ráhangolódni. Például a párom családja előtt sem tudtam még feloldódni, pedig másfél éve ismerem őket, és teljesen befogadtak, imádom őket. A párom barátaival találkozni sem merek, mert képtelen lennék bármi értelmeset kibökni...
2019. jan. 6. 21:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Az nekem ellentmondás, hogy imádod őket és nem tudsz feloldódni. Ha imádod, akkor ugyanolyan közvetlen vagy velük, mint a pároddal.

Ez önbizalomhiány. Gyerekkorodban elnyomtak. Azt hiszed, hogy te nem vagy olyan okos, mint ők. Pedig de, mért lennének mások különbek. Erőltesd, hogy beszélgetsz, mosolyogsz, nem muszáj mondani valamit, lehet kérdezni is, és minden sikeres párbeszéd közelebb fog vinni ahhoz, hogy elhidd, hogy megy ez neked, te is tudsz felnőtt módra társalogni.

2019. jan. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A titok a következő:

Valószínűleg félsz, tartasz az emberektől.

Próbáld meg kritikusabban figyelni az embereket, mennyire nem tökéletesek ők sem. Egyikük butácska, másik megbízhatatlan, a harmadik idegesítő, a negyedik beszédhibás stb., stb. Így nem fogsz tőlük félni, mert látod, hogy valamiben te vagy a jobb náluk.

2019. jan. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!