Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetne ezt a lustaságot...

Hogy lehetne ezt a lustaságot leküzdeni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, minden vizsgaidőszakban kikészülök.

Mindig az van, hogy hagyok mondjuk 5 napot egy tárgyra. Abból 3 napban nem csinálok kb semmit, csak olvasgatom az anyagot, aztán a maradék 2 napba tanulom meg... mindig ez van, hiába fogadom meg, hogy na most elkezdem időben, nem megy...

Ha egy 7 van a tárgyra abból 4 nap lesz, ha 3 abból 2... egyszerűen az első napokba lopom a napot kb. És emiatt nagyon utálom magam.. szépen kényelmesen végigérhetnék az anyagon, mint minden normális ember.. ehelyett az első napokba lustálkodom és szidom magam, aztán a végén kezdek el rendesen tanulni.


2019. jan. 8. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:
45%

Igazából ez velem is így van. Az első pár napban én is csak felszínesen nézem át az anyagot, mivel a szorgalmi időszakban mindig olvasgattam a jegyzeteket, így próbálok többet pihenni. Csütörtökön lesz a következő vizsgám, csak most kezdek majd belehúzni. :D Hétfőn lesz az utolsó, na, arra nem lesz annyi időm...


Kitartást!

2019. jan. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1-es! Köszi :) ez megnyugtat hogy más is így van ezzel :D

Hajrá neked is!!

2019. jan. 8. 12:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az átlag így van ezzel.


Én 1-2 napot hagytam tanulásra (magolásra) bár direkt, mert a rövidtávú memóriám a működő képes. Előtte csak magolható formátumra és terjedelemre kijegyzetelem.

Ha így is megtudod csinálni a zh-kat mi ezzel a gond? :D

2019. jan. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!