Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akarok folyton vásárolni...

Miért akarok folyton vásárolni? Hogyan küzdhetném ezt le?

Figyelt kérdés

Folyamatosan bennem van ez az érzés, hogy venni kellene valamit, sőt olyat is ami már megvan csak kicsit más.

Például vettem egy fülest, és brutál jó, és olyan érzésem van, hogy vennni kellene még egy hasonlót, ha véletlen elromlana, vagy a jövőben valamikor elromlana, és már nem lenne kapható stb. Parfümöknél is ez van, vennék többet, mert mi van ha nem lesz kapható ez a fajta, ami a kedvencem stb. Ha másikat is használnék lassabban fogyna, de nincs igazi szükségem rá.Kb. a legtöbb dologgal így vagyok. Venni szeretnék de nincs ré szükségem. Megoldás?



2019. jan. 10. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

A vásárolgatással valamit pótolni akarsz. Lehet durván hangzik, de a tudósok a vásárlási mániát az alkoholizmussal, és a drogfüggőséggel is egy kalap alá veszik. Mi az ami hiányzik az életedben, vagy mi nem működik jól? Mi az amin szívesen változtatnál? Van esetleg valami rossz dolog a múltadban? Válaszolj rá magadban, és keresd meg a megoldást. Ha nagyon kóros, fordulj pszichológushoz, mert ha eldurvul, akár eladósodhatsz.

Ja és ajánlok egy szuper filmet: Egy boltkóros naplója c.

2019. jan. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Csajból vagy 😀

Van pszichológiai értelemben is kóros vásárlás, de ritka. Egyszerűen uralkodj magadon. Ha épp ésszel felfogod hogy valamire nincs szükséged azt ne vedd meg.

2019. jan. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat. Jah azt elfelejtettem hogy 19/F :D

Nem tudom mit akarhatnék pótolni, látszólag megvan mindenem, de elgondolkodom rajta.


Várom a további válaszokat!

2019. jan. 10. 22:01
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha tudod, hogy baj van, akkor nem vagy vásárlómániás. Valamiféle pótcselekvés lehet ez. Ha találok valami jó terméket, én is szeretek betárazni belőle, mert ki tudja, mikor szümtetik meg... Ez még normális.

Egyébként milyen fülest vettél? :D Szükségem lenne nekem is egy jó minőségűre.

2019. jan. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen lehet hogy az is benne van, hogy vizsgaidőszak van, és már inkább vásárolnék a sok tanulás helyett :D de igazából már régóta ez bennem van, de most elég erősen.


Off topic: Soundmagic E10-E50-E80, vedd meg bármelyiket nagyon jól szólnak az árukhoz képest. Nekem sikerült decemberben kifognom egy akciós E50-et, ajándék memóriahabos koronggal. Nagyon megérte. :D

2019. jan. 10. 22:11
 6/9 anonim ***** válasza:

Köszi, utánanézek a fülesnek. :D


Egyébként nekem a testvérem vásárol sokat, és ő régen irigykedett a tehetősebb munkatársaira, akik sok mindent megengedhettek maguknak, most, hogy van pénze, minden nap vesz valamit, akkor is, ha már van a adott cuccból több is.

Nem lehet, hogy neked is volt valami hasonló múltbeli sérelmed, amikor nem engedhettél meg magadnak valamit, és most próbálod pótolni azt? Ez csak egy tipp.

2019. jan. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lehetséges, mert nekem sem volt sok pénzem mikor középsulis meg elsőéves egyetemista voltam, volt mikor nem engedhettem meg dolgokat, de igazi hiányom nem volt semmiből. Most hogy ösztöndíjat is kapok, és gyakornok is vagyok nyílván több a pénzem. Persze az ember mindig többet és jobbat akar...Ha valami megvan amire vágytál, akkor az pipa, kell valami jobb, egy új cél. Legalábbis nálam ez így van. Ha valamit elérek, akkor egyből lépek is tovább. Így vagyok talán a vásárolt cuccokkal is kicsit. De vajon ez jó tulajdonság vagypedig örök elégedetlenséghez vezet? :D
2019. jan. 10. 22:34
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

En is sokat vasarolok, nokent nyilvanvaloan foleg ruhat.

Sikerult visszavezetnem arra, hogy kamaszkent, amikor mar szamitott volna, hogy mit veszek fel, eleg szukosen eltunk, es az osztalytarsaim egy resze sajnos meg cikizett is azert, mert nem voltak meno cuccaim. Egyetem alatt sem vetett fel a penz, csak almodni mertem azokrol az extremebb ruhakrol/cipokrol, amiket az altalam menonek tartott arcok hordtak.

Most mar 30 folott vegre van penzem, es sajnos koltok is. Igaz azert nagy kiadasokba nem verem magamat, de ami plusz penzem lenne egy honapban es felretehetnem, az mind elfolyik ilyesmire. Ruhak, sminkek, cipok, egyebek, de tovabbra is inkabb extrem vonalon, igy noha 50-60 font is lehet egy ruha, 100-150 egy cipo, de legalabb a csillagos egig nem megyek el, de ha a divatos meg tenyleg draga markas vagy design cuccok tetszenenek, biztosan sokkal tobbet koltenek. De mennek az aprosagok is, jaj ez csak 2 dollar ebayen, ez meg csak 1 alin, vegyunk egybol meg 20 hasonlot.

A halmozas is ismeros, ha talalok egy jo ruzst, akkor egy heten belul veszek meg harom masik szinut ugyanabbol.


En probalom mostanaban megkerdezni magamat, hogy biztosan hordani fogom-e? Szuksegem van-e egy negyedik ugyanolyan szoknyara, mikor a tobbi harombol is csak egyet hordok rendszeresen? Kell-e a sokadik ugyanolyan szinu szemfestek? Nem hagyom azt se, hogy meggyozzem magamat, hogy de most csak 2000 forint.

Az egyik webshopban, ahol rendszeresen vasarolok mar csak akkor veszek dolgokat, ha akciozva vannak, es fejlodok, mert a multkor mar nem talaltam semmit ami igazan kellett volna. (Persze akkor gyorsan vettem valamit a pasimnak...)


A masik, amiben fejlodtem, hogy volt egy idoszak, amikor atneztem a szekrenyemet es kigyujtottem mindent, amit nem hordtam az elmt 2 evben, es facebookon eladtam oket, es akkor csak abbol a penzbol vehettem uj dolgokat, ami abbol befolyt.


Szoval lassan de fejlodok, neked se fog orokke tartani, de azert nehogy mindent megvonj magadtol, elvezd, hogy amure tenylev szukseged van azt azert megveheted. Csak igyekezz merteket tartani, es tisztaban lenni azzal, hogy miert csinalod.

2019. jan. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nemrég hallottam, hogy egy kislány elment az anyukájával soppingolni. Haza érve ezt kérdezte az apukájától: - Tudod-e, mi a soppingolás?

- Fogalmam sincs. Mi az? - kérdi az apja.

- Elmész a plázába, minden butikot bejársz, tapogatod az árut, végül vásárolsz egy csomó olyan dolgot, amire semmi, de semmi szükséged nincs!

Hogy a kérdésedre si válaszoljak:

A pénztárcádban csak pár száz forintod legyen és hagyd otthon a bankkártyádat is. kivételt akkor tegyél, ha nagybevásárlásra mész, de előtte készíts egy listát a megvásárolandó dolgokról. Csak azokat vegyed meg, kivéve, ha tényleg valamit meglátsz és elfelejtetted felírni. Hidd el, hogy működik!

2019. jan. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!