Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A rajzoláshoz kell tehetség?

A rajzoláshoz kell tehetség?

Figyelt kérdés
Bárki rajzolhat szépen elég gyakorlással vagy kell hozzá tehetség is?
2019. jan. 13. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A tehetség szerintem csak annyit jelent, hogy valaki előnnyel indul egy adott területen és könnyebben fejlődik benne, legyen az zene, rajz vagy bármely más művészet.

Szóval igen, bárki rajzolhat szépen elég gyakorlással, persze aki tehetséges az hamarabb jut el arra a szintre de igazából mindketten elérhetik azt.

2019. jan. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A tehetség azért szükséges, de tanulható is a dolog, lásd jobb agyféltekés rajzolás. (vannak ilyen képzések)
2019. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kell hozzá a veled született tehetség is.

Gyakorlással is rajzolhatsz szépen, de az inkább javít.

2019. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Nincs olyan, hogy "tehetség". Ezzel, hogy "a másik tehetséges, én nem" azok vigasztalják magukat, akik lusták gyakorolni.
2019. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Gyakorolni kell és ennyi.
2019. jan. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kell tehetség, ugyanúgy, ahogy például az énekléshez vagy a zongorázáshoz, meg úgy mindenhez.

El kell tudni helyezni a dolgokat a térben, látni, hová esnek az árnyékok, nem csak vonalvezetésből áll, bár sokan szeretik ennyire leegyszerűsíteni.

Egy bizonyos szintig mindenki fejleszhető, de adott magasságokba már csak tehetséggel lehet jutni.

Ugyanígy, mint az éneklésről mondta egy kedves ismerősöm (operaénekesnő és énektanár), hogy sok gyakorlással egy átlagos pop-énekhangot bárki ki tud fejleszteni magának, de az operához már született tehetség kell.

2019. jan. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Igen #6-os, ezért lehet bárkit megtanítani rajzolni. Az operaénekes géneket meg már kimutatták, de ha nem, akkor is... az egyik operaenekes azt mondta, és akkor úgy is van.

Igaza van a többieknek, a tehetség csak egy általunk kreált szó arra, amiben nem látjuk a "munkaórákat".

2019. jan. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akinek nincs meg az alap érzéke az alkotáshoz az igaz, hogy tanulható, de csak egy szintig!


A "tehetségtelenek" megrekednek egy bizonyos szinten, mivel szervezetük s érzékeik nem erre "születtek".


A "megrekedést" sok helyen láttam s tapasztaltam embereken (de az életben s emberek mentalitásában is sokszor látni ezt.)


Az embereknek azt kellene keresni önmagukban: Mi is az amihez van érzékem s tudok vele haladni, szeretem.


Kik tanulhatónak vélik 100%-ban s azt mondják gyakorlással megoldható...

Nos nem...


Annak pl nem lenne értelme, hogy 20év alatt alig képes valaki fejlődni, mert nincs hozzá érzéke, míg a tehetségesek teljes karriert építenek ki belőle.

-idő egy nagy kincs minden téren az életünkben s elvesztegetni olyannak gyakorlására, ami nem megy genetikailag se az szívás.


Más a kitartás dolgok mellett, ami megy s van értelme, s más az ilyen fajta "csak azért is csinálom, még ha nincs is semmi érzékem hozzá" dolgok...


Művészet több ágán alkotok, csak olyan embert vettem szárnyaim alá, akiben láttam mi van, mert tudom, hogy a rájuk szánt időnek van s lesz is eredménye.


Az idő számomra is fontos (mindenki másnak is...csak sokan nem fogják fel), hogy haladhassak, alkossak s szeretteimre s a kikapcsolódásokra, utazásokra is legyen ez a nagy kincs, mit nem becsülnek az emberek.


Az életben se szabad hagyni a megrekedést.


Ez az én véleményem s tapasztalatom a "szűrke mókusok" válaszait ellenezve.

2019. jan. 29. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4#-es...

Nagyon tévhitben van.


A normális mentalitású s tehetséges ember nem "lusta", hanem tisztában van azzal, hogy rövidebb idő alatt ugyanannyi gyakorlás mellett jóval többre képes.


Mert míg a "tehetségtelen" az agyát, kezeit stb-t próbálja az adott témában fejleszteni (ami nem is biztos, hogy sikerül/megreked), addig a "tehetséges" már alkalmazza s fejleszti magasabb szintre azokat...


S ez NAGYON NEM MINDEGY! (sok szemszögből is)

😉

2019. jan. 29. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Thunderfairy ***** válasza:

Én nem hiszek a tehetségben. Én inkább a sok gyakorlásban hiszek. Természetesen megy is elég jól a rajzolás.


Aki nem olyan űgyes kezdetben annak tőbbet kell gyakorolnia. Lásd a jobb agyféltekés modszert. Gyakorolj sokat és előbb utobb eléred amit szeretnél.

2019. jan. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!