Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt már példa az életedben...

Volt már példa az életedben arra, hogy lustaság, vagy időhiány miatt valamit máshogyan (úgy értem, egyszerűbben, gyorsabban, kreatívabban) oldottál meg?

Figyelt kérdés
Ha tudsz, írj legalább kettőt.
2019. jan. 14. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez a munkám, mármint, hogy kreatív ötletekkel jobban, gyorsabban, egyszerűbben oldjak meg dolgokat, mint eddig csinálták.
2019. jan. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem csak informatika terén volt ilyen régebben.

Milyen az a munkakör, amiben kreatívan kell megoldani dolgokat, nem úgy, ahogy eddig csinálták?

2019. jan. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ellátási lánc fejlesztő mérnök vagyok


#1

2019. jan. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak ilyen van. Folyamatosa kreatívan oldok meg mindent a bevásárlástól kezdve a munkáig. Pl listát írok, hogy ne járkáljak sehova fölöslegesen, hanem egy úttal mindent elintézzek. Sok mindent a netről rendelek. Ugyan van postaköltség, de még ez is olcsóbb, mint buszozni, napokig caplatni a dolgok után.
2019. jan. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Időhiány, az folyamatosan ismerős, pedig nincs gyerekem, sőt, egyedülálló vagyok (de tanulok).


Néhány dologra automatikusan ráérzek, hogyan kellene csinálni: ha ez és ez a dolgom, akkor összekötni azzal meg amazzal, melyik házimunkák végezhetőek párhuzamosan, melyik házimunka után melyiket éri meg elvégezni.



Csak "kényes" vagyok, szeretem a kényelmes útvonalakat, az üresebb járműveket, kevesebb átszállásos utakat, nem bírom elviselni a tömeget (járdán se), stb....

Tehát ha valami kellemetlen, kényelmetlen, az felülírhatja nálam a tervezett, gyors körutat.

2019. jan. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, egyetemen lusta voltam tanulni, úgyhogy puskáztam, amit lehetett.
2019. jan. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Titrálás: keverőbabát beledobtam az oldatba, amit meg kellett titrálni cseppenként elméletileg, ezt rátettem egy mágneses keverőre, majd otthagytam, hogy csepegjen szépen lassan. Közben elkészítettem egy másik feladatot, aminek 10 percig kellett állnia, abban a 10 percben pedig sűrűséget mértem.

A buszon/vonaton rendszeresen tanulok, írni is tudok (tökéletesen felvettem már a zötykölődés ritmusát). Edzéskor a futógépre teszek egy könyvet és úgy futok, hogy tudjak olvasni (azért ez ellipszis tréneren és szobabiciklin egyszerűbb).

Az egyik munkámat a másik idejében végzem... Vannak kiadott feladataim, aminél 4 óra alatt kell végeznem (igen, ez az első példa), így én mindig végzek 2 óra alatt. A többi kifizetett szabadidő, amíg készen vagyok, addig senkit se érdekel, így a maradék 2 órában mást dolgozom.

2019. jan. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!