Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan számít a vásárolgatás...

Honnan számít a vásárolgatás függőségnek?

Figyelt kérdés

Nem érzem rosszul magam, ha nem vásárolhatok, nem is szoktam azért költekezni, hogy csak vegyek valamit.

Viszont az átlagnál valamivel több ruhám van, és többnyire ha megtetszik valami, és el tudom képzelni a szekrényemben, megveszem. Ez lehet egy hónapban 5 holmi is, de lehet, hogy 2 hónapig semmi.

Az összes ruhám hordom, van, ami már 3-4 éves.


Viszont nincsenek hosszútávú céljaim, hogy most házra, autóra, nyelvvizsgára tennék félre például.

Van megtakarításom "szükség esetére", de ennyi.


Ez már függőség?


2019. jan. 18. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanam fuggosegnek. Az lenne fuggoseg ha minden nap vagy minden heten tobbszor mennel es minden penzed ramenne, mint masoknak piara vahy cigire esetleg szerencsejatekra ugy neked ruhakra. De mivel nem igy van nem mondanam ra hogy fuggo vagy.
2019. jan. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Az összes ruhám hordom, van, ami már 3-4 éves."

Ha nem hordanád csak a szekrényben állnának és havonta kellene új szekrény, akkor lennél függő.

2019. jan. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez jobb függőség, mint a drog vagy alkoholra költenéd:D
2019. jan. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez akkor függőség ha

1)rosszul érzed magad,ha nem vásárolsz

2)már a munkád/tanulásod/mindennapi életed rovására megy

3)jó érzéssel tölt el a vásárlás (kit nem?) 😁

2019. jan. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!