Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj, ha ennyire introvertált...

Baj, ha ennyire introvertált vagyok?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nincs igényem arra, hogy emberek közt legyek, bőven elég annyi, amennyit egyetemen, ill munkában velük töltök.

A szabadidőmben szívesebben vagyok otthon, olvasok, zenét hallgatok, ha el is megyek valahová, inkább egyedül.

A programokat sem szeretem, nincs igényem arra, hogy hétvégén menjek valahová.

Párom van, együtt élünk, ha ő menni akar, mehet, nem ellenzem, bár szintén ritkán jár el másokkal, szívesebben menne velem (járunk néha).

Beszélgetni szoktam, van kb 3 olyan személy az életemben (most a családomon és a páromon kívül), akikkel meg tudom beszélni a személyesebb dolgaimat is, felületes ismeretségekre pedig nincs szükségem.

Szórakozni (a szószoros értelmében) sosem jártam, ha ki akarok kapcsolódni, elmegyek sétálni, úszni, vagy beülök egy könyvvel egy kávézóba.


Viszont már sokszor megkaptam, ez konkrétan szánalmas, egyáltalán nincs életem, a felületes látszatkapcsolatokra pedig már csak a munkahelyek megszerzése és megtartása miatt is szükség van.


25l


2019. jan. 18. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ezzel semmi baj, nem vagyunk egyformák.


Hasonlítok rád, szeretek egyedül lenni, olyankor sosem unatkozom, mindig el tudom foglalni magam. Persze néha szívesen kimozdulok, de nem rendszeresen. És inkább kevesebb barátja legyen az embernek, de ők igaziak legyenek. Szóval helyesen teszed, hogy nem gyűjtesz felszínes kapcsolatokat.


21L

2019. jan. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok ,igazad van meg nekem is 20f
2019. jan. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Kicsit nehezebb dolguk van az introvertáltaknak szerintem a társas kapcsolatok terén.

de ez egyátalán nem baj és ne erőszakolj magadra egy olyan magatartást ami nem te vagy és nehezedre esik, vagy nem érzed jól magad benne.

Kicsit persze változni lehet, egyébként én is régen nagyon introvertált voltam és leginkább a munkahely volt ami valamennyire megváltoztatott, de csak szép lassan.

2019. jan. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, kiegyensúlyozottnak tűnsz. Van családod, barátaid, párkapcsolatod, jólérzed magad a bőrödben.
2019. jan. 19. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Miss Endzsi ***** válasza:
Én is hasonló vagyok. Szeretek kimozdulni, de nem a plázába, hanem ki a dombra sétálni, biciklizni. Szeretek beszélgetni, de csak értelmes dolgokról. Van párom, ő mostanra átvette a legjobb barát pozíciót is. Nem panaszkodhatom, meg tudok beszélni mindent vele.
2019. jan. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ez teljesen normális. Az introvertáltakat sokszor csesztetik, hogy "legyenek normálisak", elrángatják őket hangos bulikba, meg mindenféle helyre, ahová a legkevésbé sem szeretnének menni, és csodálkoznak, hogy nem változnak meg. Mi ilyenek vagyunk, ez van. Én a magam részéről jól érzem magam introvertáltként.
2019. jan. 19. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt akár én is írhattam volna, szóról szóra. :) Munkahelyen egésznap kommunikálnom kell, kimerülök napvégére tőle és bőven elég is az napra. Talán 3 igaz barátom van, akikkel minden hülyeséget megbeszélhetek, egy évben 3-4x ha megyek nagyobb társas eseményre, de nem hiányzik. Párom elfogad ilyennek, ő ugyanúgy mehet egyedül bárhova ha igénye van rá, de nem sokszor megy. Én már elfogadtam magam ilyennek amilyen vagyok, bár néha azért kínlódásnak élem meg és szeretnék nyitottabb lenni, hogy legyenek még barátaim, mert azért ezzel a 2-3 emberrel össze is kell egyeztetni, hogy munka mellett érjünk is rá találkozni...
2019. jan. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!