Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan, aki azért hagyta...

Van olyan, aki azért hagyta ott a pszichológust, mert anyagilag sokallta?

Figyelt kérdés
Egy elég fura eset vagyok. Pszichológushoz járó egyetemista srác vagyok, akit még a szülei tartanak el. Keresek korrepetálással pénzt, de csak nagyon keveset. Már egy jó ideje járok pszichológushoz, mert eléggé el vagyok akadva az életemben már egy ideje, és szeretnék ezen változtatni, viszont néha az az érzésem, hogy maga a pszichológushoz járás se tesz jót az önbecsülésemnek, mivel a szüleim fizetik. Fizethetném persze én is, de akkor arra el is menne az összes pénzem, ami korrepetálásból származik, és akkor semmit nem tudnék félretenni. Így viszont, hogy nem én fizetem, lehet, hogy nem is hat rám igazán a terápia. Mivel teljesen más úgy hozzáállni valamihez, hogy én vettem meg, és tudom, mi az ára, mivel én dolgoztam meg a pénzért. Eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne, ha csak nekem kéne fizetni, és igazából arra jutottam, hogy inkább abbahagynám, és félretenném a pénzt, minthogy erre menjen el. De ha ez így van, akkor meg lehet, hogy egyáltalán nincs is szükségem rá, és csak annyi lenne a megoldás, hogy magamtól lemondjak a szüleim támogatásáról? Nem parazita vagyok egyébként, mert szerencsére olyan a családi hátterem, hogy a szüleimnek ez egyáltalán nem megterhelő. Csak így meg kicsit olyan, mintha nem is én járnék, mintha az egész hamis lenne.
2019. jan. 20. 00:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szuleidnek nem megterhelo, felesleges ezen ragodni. Ne ugy allj hozza hogy ki fizeti, hanem hogy a mentalis egeszseg is olyan fontos mint a fizikai. Erdemes errol is beszelned a psichologussal.
2019. jan. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Jól gondolom, hogy te pont emiatt a probléma miatt jársz pszichológushoz?


Mivel még egyetemistaként kevés az a dolog amit egyedül saját magad érhetsz el bárki más támogatása vagy segítsége nélkül, így értéktelennek tartod azokat a dolgokat, valamint az életed azon területeit?


Szinte minden egyes mondatodban szerepel valamilyen formában az, hogy X dolgot te nem egyedül "érsz el".


El kell fogadtatnod magaddal, hogy ez még ennek az életszakasznak a velejárója. Ez teljesen normális, és az emberek 90%-nál így van. Akinél nincs így, azoknál sajnos valamilyen negatív előzmény játszik közre, hogy magukra maradtak mindenben.


Fogadd el, hogy míg egyetemista vagy, és még nincs teljes állásod, addig a szüleidre vagy hagyatkozva nagyrészt. Ez semmit nem vesz el az érdemeidből semmilyen téren.


Aztán lehetsz pár év múlva évtizedekig olyan, amilyen mindig is szerettél volna lenni. Egy független ember.

2019. jan. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Van ingyen is pszichológus.
2019. jan. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Más szituáció volt, de amikor betöltöttem a 18-at, kénytelen voltam otthagyni a pszichiáteremet, mert onnantól jóval könnyebben hozzáférhetővé vált a számomra a TB alapú ellátás, így édesanyám nem szerette volna tovább finanszírozni a maszek terápiát. Neked is ajánlanám ezt a megoldást, ha ennyire fontos, hogy ne "terheld" vele a szüleidet (bár én is fölöslegesnek tartom az aggodalmaskodásodat).
2019. jan. 20. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jó, ha kibeszélheted magadból a dolgokat néha és meg jobb ha ezt egy szakember gördülékennyé tudja tenni a megfelelő kérdésekkel. Tisztábban látod a dolgokat, jobban haladsz a céljaid felé.

DE!

Az önbecsülést csak tettekkel lehet növelni. Önmagában semmit sem ér a terápia, ha te amellett nem teszel a saját életedért.

2019. jan. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pszichologus ront a helyzeteden es nem segit, akkor ne jarj. Ha segit es csak ezen feszengsz feleslegesen akkor tedd magadban helyre a dolgot...

Mindenesetre ha gyerekem lesz, mindenem oda adnam neki. Es baromi szarul esne ha o ettol lenne depis... ezen elgondolkodtal mar?

2019. jan. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Jól gondolom, hogy te pont emiatt a probléma miatt jársz pszichológushoz?"


Is. Ez a probléma már egy tünet. Külön oldalakat tudnék arról írni, hogy miért járok. Meg is tettem régebben, több külön kérdésben.


"El kell fogadtatnod magaddal, hogy ez még ennek az életszakasznak a velejárója. Ez teljesen normális, és az emberek 90%-nál így van. Akinél nincs így, azoknál sajnos valamilyen negatív előzmény játszik közre, hogy magukra maradtak mindenben."



Hidd el, ha kívülről látnád az életemet, nagyon nem így gondolkodnál, hanem azt mondanád, hogy ez egy kis életképtelen, semmittevő, elkényeztetett p*cs. Nem nagyon szeretném leírni a részleteket, mert mindenkitől csak a megvetést kapnám. Én (a pszichológussal) értem nagyjából, miért alakult így, de ez még nem változtat a tényeken. Maradjunk annyiban, hogy anyagilag mindent megkaptam, de más téren nagyon magamra voltam hagyva, és eddig nemigen váltottam be semmit a lehetséges potenciálomból.



#3: "Van ingyen is pszichológus."


Az egyetemit ki is használtam, de az csak pár alkalomra szól. TB-alapon csak csoportterápiára tudnék járni, oda nem szeretnék. Van ismerősöm, aki így tesz, tudom, milyen. Úgy általában nagy ívből kerülöm az állami egészségügyet, ha tehetem...



#6: "Mindenesetre ha gyerekem lesz, mindenem oda adnam neki. Es baromi szarul esne ha o ettol lenne depis... ezen elgondolkodtal mar?"


Én máson se gondolkodom, csak ezen. Csak azt tudom mondani, hogy lehetőségek szintjén rengeteg mindent megkaptam, de a családomban nem kaptam figyelmet és bátorítást, visszajelzést, még abban sem, amihez amúgy volt tehetségem. Egész kamaszkoromban nagyon magányos és szorongó voltam, és csak egyre rosszabb lett.

2019. jan. 20. 14:45
 8/10 anonim ***** válasza:

Remélem sokan.

Az összes segítői tevékenységnek adomány alapon kéne működnie, de minimum kereset arányosan.

Főleg a mai világban, ahol mindenre találhatsz megoldást neten és jobb segítséget kaphatsz más embertől, ha találsz, mint egy átlagos pszichológustól.

2019. jan. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én ingyeneshez járok, azért mondtam. Évekig csak sima terápiára, mert elleneztem a csoportterápiát. De mivel pont szorongás, szociális fóbia volt a bajom, rávettem magam, és rengeteget fejlődtem.
2019. jan. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én 2 évet jártam 3 HÁROM !!! küldnféle pszcihomókushoz és mindhármat otthagytam a szarba mert


- valag pénzbe kerültek


- és semmi de a világon semmiféle változást nem tapasztaltam


nem is értem azóta se mit hittem. Most már egy lépést nem tennék egy fillért nem fizetnék erre a semmire.


Kamu az egész.

2019. febr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!