Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok boldogtalan, ha...

Miért vagyok boldogtalan, ha megvan mindenem anyagilag?

Figyelt kérdés

Onnan jött a dolog, hogy a párom megkért még karácsony előtt, állítsak össze kívánságlistát, mit szeretnék az ünnepre, ill legyenek apróságok is, amikkel csak úgy a mindennapokban meg lehet lepni.

Anyagilag megvan mindenem, nem nagyon tudnék kitalálni olyan apróságot (pl ruha, ékszer, kiegészítő, kozmetikum, akármi), amire szükségem lenne. Viszont ebből kiindulva jött, hogy mennyi mindenre vágyom, amit nem lehet pénzen megvenni (sikeres vizsgák, kellemes munkahely, barátok, több szabadidő), és teljesen elkeseredtem, és elkezdtem kilátástalannak látni a dolgaim.

A végén már eljutottam oda, hogy tegnap már munkába se akartam menni, mert a pénz nem kell, más motivációm meg nem nagyon van 10 óra szaladgálásban (úttal együtt napi 14 óra)


Akivel volt hasonló, hogyan küzdötte le?


2019. jan. 3. 21:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Ha gondolod a sok pénzt átutalhatod nekem. Engem boldoggá tenne.
2019. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelyváltással
2019. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem hiába, nem ugyanaz ahogy egy orvos gazdagszik meg, vagy egy vállalkozó, ellenben egy énekessel mondjuk.

Bár én sem vagyok boldog, hiába megveszem azt ami kell, szégyen nem szégyen az ember a gyomrán tud spórolni, sajnos ilyen a világ. Viszont ha úgy élnék hogy emberek száz ezrei, milliói rajonganának a zenémért, sportkocsikat gyorsasági motorokat cserélgetnék, nem kéne néznem a ruha árakat.


Így már nem is olyan jó dolog hogy "mindenünk meg van ami kell" mert dolgozunk érte, egy kedvenc rapperem meg alvás ideje alatt is több ezer dollárral gazdagszik, ami számára annyi, mint nekem egy 20-as.


Leküzdeni szerintem nem nagyon lehet, inkább elfogadni a sorsot hogy ez jutott, mert valljuk a mérnök sem jobb semmivel egy hegesztőnél... Van munkaidő, és naponta menni kell a pénzért... Egy ismert ember meg bizonyos szintnél dönthet hogy elvállalja-e a megkeresést, vagy nincs kedve hozzá.

2019. jan. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3%
Egyszerűen önző vagy, sosem elég neked semmi! A világ összes kincse a tiéd lehetne akkor sem lennél elégedett vagy boldog, hamisítatlan emberi lény vagy aki, mérhetetlenül mohó és kapzsi, nem tud be telni semmivel! Sem szerelem, sem pénz, sem látvány, sem szeretet nem elég neked! Kéne neked is egy jó kis doku filmeket nézni, hát jobban értékeled a szaros kis életedet! Vagy lehet egyszerűen csak rossz ki jelölt utat jársz?
2019. jan. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Azért, mert nem a pénz boldogít.

Jó, ha van, és qrva szar, ha nincs: ha hiányzik, az tönkre tud tenni életet, párkapcsolatot, mindent. De ha van, azon sok mindent vehetsz, de pl. őszinte érzelmeket nem.

Ha ennyire megvan mindened, akkor nem tárgyakat érdemes kérni, hanem élményeket. Utazás, étterem, ilyesmik. Ezekből szerintem nincs olyan, hogy túl sok :) sokkal többet ér, mint kacatokat felhalmozni. Ki a fene emlékszik arra, hogy mit kapott 10 éve karácsonyra? De egy utazásra halálodig emlékezni fogsz.

És vannak olyan dolgok, amiket írtál, amit meg lehet venni pénzen: pl. több szabadidő --- vegyél fel takarítónőt, babysintért, stb.


Amúgy meg, ha túl sok pénzed van, nekem is utalhatsz belőle. :D

2019. jan. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem értetted meg.

Ha mohó lennék és telhetetlen, akkor megvenném a 100. kacatot és vágynék a 101-re is, mert nekem az kell.

Viszont ponthogy nem érdekelnek a kacatok.

Olyan dolgok tennének boldoggá, amik vagy függetlenek tőlem (tehát nem vagy csak közvetetten vagyok rájuk behatással), vagy nem pótolhatók pénzzel (szabadidőt közvetetten lehet "venni", barátokat nem).

Csak ameddig pénzem sem volt, addig eléggé lekötött, hogy legyen lakbérre, hogy nem volt se időm, se energiám azon agyalni, hol szerezzek barátokat, vagy hogy jussak több, tartalmas szabadidőhöz.

Nem látsz bele az életembe, fogalmad sincs, mit értékelek és mit nem.

2019. jan. 3. 22:15
 7/13 A kérdező kommentje:

Elnézést, nem az utolsó, hanem az azelőtti.


56%-osnak ment, csak közbeírtak.

2019. jan. 3. 22:16
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont hogy nem vagy kapzsi egyáltalán. Nagyon helyesen rájöttél, hogy neked már elég vagyonod van.

Viszont hogy boldogabb legyél, ne a materiális javakat halmozd (amire most nincs is késztetésed), hanem a lelki javakat:

- beszélgess egy jót a szeretteiddel

- keress egy közösséget akivel jól kijössz

- válts munkahelyet, ha a mostani nem jó, és tudsz váltani.

- legyenek céljaid. Ezek lehetnek kicsi dolgok is, de az is számít: pl. ma futok 100 métert, holnap 110-et, stb.

2019. jan. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Olyan értelemben nincs sok pénzem, hogy mondjuk három yachtom ringadozzon valamelyik kikötőben.

Sőt, nem is nekem van pénzem konkrétan, hanem "nekünk". Ill nem az átlaghoz képest van meg mindenem, hanem a saját igényeimhez képest. (Direkt nem azt írtam, hogy jól megy, jól állunk, vagy jómódban élünk)


Utazni szeretek, ha lehetne, már holnap elindulnék valahová "nyaralni", de sajnos nem lehet, mert dolgozni kell, vizsgázni kell, nem tudok most mindent félre tenni, ill a párom se. Majd nyáron.

2019. jan. 3. 22:21
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Mert egy degenerált idióta vagy, aki nem tudja kezelni a jólétet. A magadfajtának a szegénység való.
2019. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!