Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted ez elvárhatò vagy...

Szerinted ez elvárhatò vagy egyáltalán nem?

Figyelt kérdés
Egy allitas: A par noi tagja fozzon a parra, a ferjere/partnerere, kesobb az egest csaladra. Szerinted igaz, vagy sem?

#főzés #házasság #kinek a dolga?
2019. jan. 21. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Annak a dolga, akinek több az ideje. Ha én kettőkor végzek, párom 4-6-kor, miért várnám meg a párom, hogy ő főzzön?

Általában én főzök, mert nem fizikai munkát végzek, és hamarabb is hazaérek. Párom pedig egy kis pihenés, és kajálás után pedig pl. elmosogat.

De amikor nem dolgoztam, mindent én csináltam, páromnak csak az volt a dolga, hogy pihenjen, egyen, szeretkezzünk, beszélgessünk.

2019. jan. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Itthon vagyok a gyerekekkel, természetes, hogy én főzök minden nap. Sőt, hétvégente a kenyeret is én sütöm és minden héten készítek legalább egy pogácsát/sütit.


Ez az alapállapot, viszont ha beteg vagyok/fáradt vagyok/frissen szültem/bármi van, akkor nem hal bele a férjem sem egy vacsifőzésbe, szívesen segít bármiben, ha megkérem.

2019. jan. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem használnám erre az "elvárható" szót, inkább azt, hogy meg lehet kérni erre.

Van, hogy a pár férfi tagja utál főzni, és ilyenkor tényleg kellemetlen arra kérni, hogy "oké drágám, egyszer te főzöl, a máskor meg én" hanem ilyenkor a nő átveheti a főzés terhét, a férfi meg addig megcsinálhatja a többi házimunkát. Mert az nem "elvárható", hogy a nő főzzön minden egyes nap, miközben a háztartási munkák további 70%át is ő csinálja.

Szerintem simán be lehet úgy osztani a feladatokat, hogy az egyik fél ne áldozza fel a szabadidejét, míg a másik a gép előtt döglik, és azt se tudja, hogy vakarja a seggét.

2019. jan. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Nem házicseléd egy nő, ezért totál nem értek vele egyet.
2019. jan. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez nem hazicseledseg kerdese...
2019. jan. 22. 09:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól is függ, melyikül szeret főzni. Nővéreméknél pl. a nővéremnek a konyha mumus, a férje viszont imád főzni, egyik hobbija a főzés. Így egyértelmű, hogy ki készíti a kaját.

Nálunk pedig én imádok főzni, a férjem is megfőzne simán (főzött is, amíg egyedül volt), de most természetes, hogy én főzök, mert nekem ez öröm.

2019. jan. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%

Megegyezés kérdése. Az a legjobb, ha valami irányvonal, hogy kinek mi a feladata, de ha esetleg eltérnek ettől, akkor sem dől össze a világ.

Mi megegyeztünk abban, hogy nem főzögetünk otthon, mert teljesen felesleges. Öt tagú család vagyunk, ennyi emberre főzni nem kevés pénz, úgyhogy inkább rendeljük az ebédet. Így egymásra is több időnk van.

2019. jan. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sm's girl ***** válasza:
A családomban mindig is úgy volt, hogy édesanyám és amikor már nagyobb voltam én főztünk, mosunk, takarítunk, édesapám pedig segít a ház körüli munkákba, ha valamit szerelni kell, stb. Nem volt semmiféle megegyezés, mindenkinek megfelel ez a felállás..
2019. jan. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!