Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van értelme mindenre nemet...

Van értelme mindenre nemet mondani?

Figyelt kérdés

Mármint, minden új ruhára, cipőre, kozmetikumra, kiegészítőre, csak hogy azzal a 2-3000Ft-tal is többet tehessen az ember a megtakarításba az adott hónapban?

Amióta van némi pénzem, mindig emiatt gyötrődök, hogy van-e értelme venni bármit is, vagy jobban teszem, ha elteszem az utolsó fillért is vészhelyzetre, és csak a minimumra törekszem.


2019. jan. 24. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
nem
2019. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenre nem, de tudni kell mértéket tartani. Pl amikor felvettek programozónak és megkaptam az első álomfizetésem, akkor elköltöttem a felét, szóval netto 250-et ruhákra meg mindenre amit megkívánt a szemem... de aztán utólag lett egy csomó fölösleges dolgom.
2019. jan. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ertelme annak sincs ha semmit nem veszel meg magadnak mert “hatha fontosabb dologra kell”. Nehogy ugy jarj mint en aki evtizedekig semmit nem vett maganak mert sajnalta ra a penzt. Ebbol nem az lett hogy baromire kellett volna masra, hanem evek teltek el ugy, hogy oromot nem okoztam magamnak. Ma mar nem teszem ezt. Reszemrol annak nincs ertelme hogy a halalomra varva megvonjak magamtol mindent. Minek?
2019. jan. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A pénz forgó eszköz, azért van, hogy költsd. Ha félre teszed, olyan, mintha nem is lenne. Persze mindennek van határa, ha havi 5ezer körül félreteszel, akkor az elég szerintem.
2019. jan. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha meg tudod oldani, akkor vagy a fizud 10%-át tedd félre havonta, a többiből meg élj, vagy van egy egyszerű takarékossági rendszer és kövesd valahogyan az egyik tematikáját, közben meg költs:

[link]

Ezt lehet 10,20,50,100, esetleg 200 Ft.-al indítani, és lehet azt is, hogy a 26. héttől visszafelé teszed be a pénzt.

2019. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!