Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó belerúgni másokba?

Miért jó belerúgni másokba?

Figyelt kérdés

Miért szeretnek sokan belekötni mások vélt vagy valós hibáiba belekötni? Annyira abszurd, hogy a saját tökéletességükre hivatkozva jogot éreznek bántani másokat.

Ha minden rendben az életükben, miért nem örülnek neki ahelyett, hogy folyton gúnyolódnak és támadnak?

Távolról sem vagyok tökéletes, külsőre sokakhoz képest még a kanyarban sem, de nem emlékszem, hogy valaha nekiestem volna valakinek, mert csúnya.

Mi közöm nekem ahhoz, kinek milyen a haja/orra/lába/füle/akármilye?

És mennyivel lesz nekem jobb, ha ezt szóváteszem neki?

Azokat sem értem, akik a szebb/sikeresebb embereket szólják le. Attól nekik több lesz?

Miért nem lehet békében, nyugodtan élni, és nem törődni másokkal, maximum akkor, ha segíteni akarsz nekik? Bár, azt többnyire senki nem akar.


Hogy jön bárki ahhoz, hogy véleményt formáljon a másikról?

Elbujdosnék szégyenemben, ha csak megfordulna a fejemben nyilvánosan megszégyeníteni valakit valamilyen hiba miatt.


2019. jan. 26. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Az ilyen kötekedő embereknek nem csak hogy rossz, de be is vannak savanyodva. Kár velük törődnöd.

Ha sok ilyen vesz körül, próbálj meg továbbállni.

2019. jan. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

"Hogy jön bárki ahhoz, hogy véleményt formáljon a másikról?"


Súlyos értelmi fogyatékosok kivételével mindenki formál véleményt a másikról. Hogy a véleményét közkinccsé teszi-e, vagy megtartja magának, az más kérdés.

2019. jan. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Az emberek azért bántanak másokat, mert belül ők is fájdalmat élnek át. És ezt meg kell osztaniuk mással, hogy el tudják tűrni.

Nem azt mondom, hogy ez így helyes. Azt mondom, hogy ez egy motiváció.

2019. jan. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha minden rendben az életükben, miért nem örülnek neki ahelyett, hogy folyton gúnyolódnak és támadnak?"


Pont az a helyzet,hogy nagyon nincs rendben az életük,és ez ellen lusták és gyávák tenni.Az egész mögött egy nagy színjáték folyik,kifelé magabiztosságot mutatnak,belül viszont rettegnek,hogy kiderül mekkora nagy sz..rkupac tetején üldögélnek.A mentálisan gyenge emberek nem önmaguk jobbá tételén dolgoznak,hanem másokat bántanak,mert ez a könnyebb út,persze csak látszólag,mert az ilyen ember mindig is lúzer marad,amíg nem hajlandó lejönni a sz..rkupacáról.

2019. jan. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Utálom én is, ha valaki ilyet tesz, de sokak úgy gondolják, hogy "Más pokla a te paradicsomod", és talán ezért tetszik nekik ez.
2019. jan. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért viselkednek így emberek, mert a zsigeri gyűlölet tartja őket életben, ettől érzik magukat "Valakinek", attól érzik magukat megerősítve, hogy folyamatosan a mások hülyeségét bizonyítsák maguk, illetve a velük szóba álló emberek előtt. Az ilyen emberek rendszerint szexuális gyönyörként élik meg, ha sikerül úgy megkutyulniuk a kulát, hogy mások emiatt naphosszat marják egymást és fizikális fájdalmat éreznek, ha nem az történik ill. nem úgy történik, ahogy az ő pirinyó agyuk helyén kőbe van vésve. Az ilyen emberek orvosi értelemben rosszul vannak, ha azt látják, hogy boldogul valaki körülöttük, jó kedve van valakinek vagy sikereket ér el. Némelyik össze is verekszik magával otthon az előszoba tükör előtt, annyira gyűlöl mindenkit a saját lelki nyomoréksága miatt.
2019. jan. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%
Vagy éppen azért, mert ezt tanulta és ezt kapta mindenkitől, ezt tudja csak vissza adni a társadalomnak is.
2019. jan. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!