Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Attól hogy mindent kritizálok...

Attól hogy mindent kritizálok igényesebb embernek tűnök?

Figyelt kérdés

Rengeteg ismerősöm van akik mindent lesz@roznak legyen az élelmiszer, munkalehetőség, politika (főleg politika) stb.

Gondolom arra megy ki a dolog, hogy ezáltal ők olyannak próbálják beállítani magukat, akiknek annyira kifinomult az ízlésük, még inkább a tudásuk, hogy ők nyugodtan tehetnek ilyen kijelentéseket.


Mondok pár példát:

Felsővezeték szakadás miatt egy vonat késik 20 percet.

"Látszik, hogy Magyarországon vagyunk."


Pályakezdőként havi nettó 160.000 Ft-t keresel.

"K. anyjukat, hogy ennyiért dolgoztatnak, én havi 300 ezer alatt biztos nem vállalnám el."


180 Ft-os baracklevet iszol (és ízlik neked).

"Minek iszod azt a hitvány sz@rt? Ha tudnád mi van benne."


Két hetet kell várni egy orvosi vizsgálatra.

"A magyar kórházakba meghalni jár az ember."


Én valahányszor ilyeneket hallok mindig felmegy a vérnyomásom. Ezek azt gondolják, hogy az ő zsenialitásukhoz csak a legkiválóbb dolgok érnek fel vagy mi van?


2019. jan. 26. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Erre is szükség van, mert ha bólogató kutyákkal lenne tele az ország, az sem lenne jó, nem vinne semmit előre. Kell legyen elvárás, hogy tudjunk fejlődni. Biztos van egy aranyközépút, ami a fikázás és a megelégedettség között van.
2019. jan. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Hmmm hát nyílván ennyiből nem lehet belelátni, de nekem teljesen normálisnak tűnnek az ilyen "kritikák" :d nem is kritikának, csak megjegyzésnek mondanám

A tömegközlekedés és az egészségügy elég siralmas, ha megnézed sok gyümölcslé/üdítő/cukros lötyi összetételét és kicsit, főleg az olcsókat, nem biztos hogy ugyan olyan gusztussal innád utána is. A 160k fizu meg elég kevéske, de ha már 300-ról volt szó mellette, nem tartom alaptalannak azt az észrevételt se, nyilván ez pályafüggő.

Nem akartam, de nem sikerült nem magamra vennem, ez nem a zsenialitáson múlik (btw. wtf?) hanem alapvető megállapítások csak smh

ha valaki nem szimpatikus nem kötelező vele bármiféle kontaktot is tartanod, nem tudom ki az aki sokkal jobbnak/többnek gondolja itt magát a másiknál..

2019. jan. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Túlreagálod, hiszen hülye megnyilvánulásokat sem hagysz figyelmen kívül.
2019. jan. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát ha a hozzá nem értő emberek kritikái vinnék előre a világot akkor hetente lenne egy újabb ipari forradalom.
2019. jan. 26. 18:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Ízlések és pofonok (meg a vélemények) különbözőek.

Nekik ez, neked az a véleményed. Ne bocsátkozz vitába, mert nincs értelme. Ereszd el a füled mellett a megjegyzéseiket, emésszék magukat tovább! Lehetetlenség, hogy mindenki mindennel mindig elégedett legyen. Üsse meg őket a guta emiatt!

2019. jan. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%

Szánalmasak az ilyenek a szememben. Ennél már csak az gázabb amikor mindezt angolul teszik.

Láttam ilyet pályaudvaron, pár első éves egyetemista (azt hítték övék a világ), mikor meghallották a peronon, hogy késni fog a vonat, rákezdtek angolul a káromkodásra, de ilyen kimért, nem hangoskodó stílusban, mint egy Usztics Mátyás hasonmás, de nagyon gáz kiejtéssel...

2019. jan. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!