Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért keresem folyton mindenbe...

Miért keresem folyton mindenben a hibát, miért kritizálok mindent?

Figyelt kérdés

Ha nem mondok el valami kritikát, rosszul érzem magam.

Pl. Tv műsor, sok a reklám, másfél órás híradó amiből fél óra a balesetek, fél óra a pártok szidják egymást játék. A rádióban mindig ugyanazt játsszák, minden nap lemennek ugyanazok a zenék hetek óta. Egyiket sem szoktam nézni, csak szüleim által hallok belőle valamit.

Ez miért így, az miért úgy, miért bonyolult minden, miért kell 5 papírt kitölteni egy egyszerű ügyintézésnél, miért van túlbonyolítva a számla, miért ég a villany, miért megy lassan (buszsofőr) stb. Az élet minden területén mindenben találok valami hibát, akaratlanul is mindig keresem.


2015. jan. 24. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Ez annak a jele, hogy felébredtél! Felébredtél, és meglátod mindenben a hibát, mert ebben az esetben nem te vagy a hibás, nem te vagy a kritizáló, hanem a világ működik rosszul, te csak megláttad bennük ezt rossz működést, és a hibákat. Jó úton haladsz, csak nem kell dühöngeni, hanem nyugodtan megvizsgálni.
2015. jan. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Legtöbbször ezek a kritikák belőled fakadnak. Azaz te találod meg őket, mert ezt keresed, erre vagy rákattanva. Más nem veszi észre. Tehát te akarod, hogy ott legyen a hiba. A pszichológia erre azt a kérdést teszi fel, hogy te miért csináld ezt, hogy másban hibákat keresel? Talán magadban is hibának véled ezeket?
2015. jan. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindenhol van hiba, főleg ebben az országban is eléggé hemzseg, de pont ezért meg kell tanulnod a jó dolgokra koncentrálni.


Nagyon negatív vagy, meg kell tanulnod az apróságok nagy részét elengedni, és elfogadni hogy így van, és kész, nem tudsz rajta változtatni.


Pl lassan megy a buszsofőr, de neked legalább van buszod, és pénzed buszra, pl amerikában pocsék a tömegközlekedés, autót kéne venned és a benzináraktól függened egész életedben. Plusz ha buszon utazol, nem neked kell vezetned amikor fáradt vagy, vagy épp szeretnél valamit olvasni (időspórolás), stb.

Nem azt mondom hogy semmin nem mérgelődhetsz, de nem kell mindent felvenni.


Hallottam valahol egy olyan technikát, hogy ha mérgelődsz valamint, utána keresned kell, két dolgot ami jó. Vagy legalább egyet.

2015. jan. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sűrűn van buszom, csak pont nem abban az időben amikor kell. Vagy ott vagyok másfél órával idő előtt vagy kések fél órát. Állandóan igazodni kell. Pénzem nincs, mert nincs munkahelyem, anyámék pénzéből utazom ha kell. A buszjegy meg elég drága. Évek óta már kocsit akarok venni (de nem kellek sehová, amiből pénzt tudnék gyűjteni), utálok busszal közlekedni. Több mint 8 éve buszozok (tudom, más meg kétszer ennyi ideje), elegem van már belőle. Időspórolás nem jó példa, pár napra el tudtam menni dolgozni, reggel időben beértem, 16:00-kor végeztem, de csak 17:00-kor volt buszom, amivel 18:00-ra értem haza. Kocsival legkésőbb 16:30-ra otthon lettem volna. Ha intéznivalóm van, sokat kell gyalogolni, mert mégsem lehet egy napra 5 buszjegyet megvenni, ha nincs miből, ha meg haza kell hozni valami nagyobbat, abból megint csak gond van a buszon. Bevásárlás után sem egyszerű már felszállni a buszra. És nem is a bolt ajtajából, hanem a távolabbi buszmegállóból. Ami kocsival egy óra, az busszal három-négy. Már megint mennyi probléma...
2015. jan. 24. 17:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Környezetváltáson gondolkodtál már?
2015. jan. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen. Az egyetlen probléma a pénz.
2015. jan. 24. 17:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Jesszus, te aztán tényleg sokat reklamálsz.

Az ilyen embereket kerülni szokás.


Hidd el, hogy másnak is sok baja van, és elhiheted, hogy valakinek sokkal komolyabb gondjai vannak, mint neked. Próbálj erre gondolni, hogy lehetne még ennél is rosszabb a helyzeted.

2015. jan. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem szoktam másokat ezzel idegesíteni, mindig boldognak látszom, de néha vannak pontok amikor kiakadok. Boldog akarok lenni, nem keseregni. Csak ha semmi sem jön össze, mire legyek annyira boldog? Nekem soha semmi nem jön össze, így nehéz állandóan boldognak maradni.
2015. jan. 24. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!