Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem foglalkozik mindenki...

Miért nem foglalkozik mindenki a maga dolgával? Velem van a baj, hogy nem érdekel más problémája?

Figyelt kérdés

Felnőtt oktatásba járok. Az osztálytársaink java része már gyerekes, sőt, van aki már 60-on is túl van. Van egy nagyon cserfes, idős nő, aki mindenféle spiriltuális dologban benne van, csakra, mantra jóga, etc......

Nekünk már kezd az agyunkra menni, mindig ő szerepel és jár a szája. A tanár sem tud tőlük tanítani, de nem is szól rájuk, hsizen idősebbek és hangosabbak is.


Én nem vagyok hangos. Többnyire bármiről van véleményem hallgatok. Ők már veszekedtek egymással rasszról, vallásról, politikáról, amikről ugyan nekem is van véleményem, de nem kívánom velük megosztani.


Van egy csaj az osztályba, aki viszont nem kifejezetten barátkozós, sőt, inkább ellenszenves, de látszik rajta hogy valami nem oké vele. Kiderült hogy autista. Neki ha valaki hangosan beszél az zavaró, ha kérdezik nem válaszol, vagy ritkán. Ettől függetlenül csinálja a képzést.

A minap volt egy eset, mikor mindenkinek a táblára kellett felírnia egy mondatot. És ez az öreg nő nagyon firtatta hogy vajon mi lehet a beteg csaj agyában és hogy ő majd grafológiailag elkezdi elemezni az írását.


Bennem felment a pumpa és kibuktam. Kinek mi köze van ahhoz, hogy mi van a csajban? Ki nem szarja le? (bocsánat) Elég nagy baj az neki. Zárkózik, nem beszél senkivel, akkor miért nem firtatni, meg lovagolni az ő baján?


Én azt gondolom, hogy az öreg nárcisztikus nő sokkal betegebb, komplexusosabb, mint az autista csaj.


Most akkor én avgyok gonosz, rossz indulatú?


2019. jan. 27. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Igen abszolút rosszindulatú, gonosz és valószínűleg megkeseredett is vagy. Ettől függetlenül a másik véglet sem oké. Az már gáz, hogy nem lehet órát tartani valakitől, annyit pofázik (Levelezőn csinálom az MSc-t, lehetne mesélni), beteg emberre meg élből nem szállunk rá. Azok akik mindenféle ilyen hókuszpókuszban hisznek úgyse állnak le, mert sokkal erősebb a meggyőződésük a téveszméikben, mint a normálisaknak
2019. jan. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogy én miért vagyok az, azt fejtsd ki kérlek.
2019. jan. 27. 12:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Manapság a laikus pszichológia kezd abba a dimenzióba érni, hogy bárki, akinek valami nem tetszik a másikban, rögtön nekiáll az illető egy-két megnyilvánulásából személyiségzavart diagnosztizálni.

Amit az öreg nő csinált, az gusztustalan volt.

Ülj előre, lehetőleg legközelebb a tanárhoz és próbáld meg ignorálni őket.

Sajnos azért nem a maguk dolgával foglalkoznak, mert mással foglalkozni mindig izgalmasabb, bár sokaknak a saját életükben lenne mit rendbetenni.

Téged is nagyon foglalkoztat e téma, hogy gondolkodsz rajta és kiírod.

2019. jan. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
valóban a kérdés egyik iróniája, hogy te is azzal foglalkozol, hogy az öregasszony miért csinálja ezt, pedig neked sem sok közöd van hozzá, elég lenne leszarni.
2019. jan. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy miért kell rosszindulatúnak lenni. Mindenkinek az életében van olyan, ami másokra nem tartozik. Egy ilyen közegben meg főleg nem kívánja napvilágra hozni. És erre még vájkálna...
2019. jan. 27. 15:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, abból amit leírtál nekem te nem vagy rosszindulatú.

Igazad van.

Ellenben rájöhettél, hogy itt van a rosszindulatúak gyülekezete.

2019. febr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de elolvastam.

A kérdező azért foglalkozik a témával, mert érintett lett, es amit látott megnyilvánulásokat, érthetően zavarja.

Megnyugtatlak kérdező, teljesen normális vagy és igazad is van.

Ilyen esetben az oktató feladata lenne leállítani a felesleges kérdezest, vitát, ha ez elveszi az időt es elviszi a temat más irányba. Ez az oktató pedagógiai képességének vagy akaratának teljes hiánya.

Reméljük, azóta sikerült a sulit is megcsinálnod.

ápr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!