Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire megbízhatóan takaríta...

Mennyire megbízhatóan takarítanak egy hotelszobát?

Figyelt kérdés
Wc+zuhany le van fertőtlenítve, az ágyneműhuzat biztosan ki van cserélve?
2019. jan. 28. 13:51
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Lehetséges az, hogy alacsonyan képzett a személyzet, ezért a takarítás nem megfelelő? Nics belső igényük alaposan takarítani?
2019. jan. 28. 13:53
 2/13 anonim ***** válasza:
Ausztriai, svájci hotelekben megbízhatsz.
2019. jan. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Legutóbb egy 4*-os szállodában voltunk. Az ágynemű nem volt lecserélve, hajszálak voltak a lepedőn. A wc büdös volt. Szóltunk, hogy takarítást kérünk vagy a panaszkönyvet. Utána minden tiszta volt.
2019. jan. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Rengetegszer aludtam hotelben, Magyarországon és Nyugat-Európában. Mindig mindenütt tökéletes tisztaság volt.

Balkánon, Ázsiában, Közel-Keleten nem jártam, ez tény.

2019. jan. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom,hogy ha mielőtt elhagyod napközben a szobát és a kisasztalon hagysz némi aprót a takarítónak,lényegesen alaposabban takarítanak utána.
2019. jan. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szobaasszonyként dolgoztam 10 éven àt, dolgoztam külföldön hajón is.

Ha olyan helyen jàrtatok, ahol én dolgoztam, ott tuti tiszta volt minden, mert ha elhiszitek, ha nem, lelkiismeretesen végeztem a munkàm, hisz pàrommal mi is eljàrunk ide-oda, és elvàrjuk a tisztasàgot.

2019. jan. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon helyfüggő. Dolgoztam olyan hotelban, ahol a vezetőség spórolni kívánt a személyzeten, és egy szobalánynak irdatlan mennyiségű szobát kellett kitakarítania egy nap - megértem, hogy ilyen esetben sajnos fizikai képtelenség mindent tökéletesen átsuvickolni, hacsak az illető nem akar bent lenni késő estig...

Ahol most dolgozom ott van elég munkaerő és minden szuper, csillog villog.

Legtöbbször nem a szobalányok leszaromsága miatt marad koszos valami, hanem mert olyan kevés idejük van egy-egy szobára.

Jobb helyeken persze ez nem fordul elő!

2019. jan. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, utolsó ebben nagyon igazad van.

A Màtràban van egy szàlloda, a màsodik nap felmondtam anno, mert fizikai képtelenség volt 20-25 szobàt egy embernek 8 óra alatt megcsinàlni.

Egyetlen szünetet kaptam, hívtam a pàrom, és csak zokogni tudtam(30 évesen!!!), ő mondta, hagyjam a francba, nem szorulunk rà az én kis alamizsnàmra, jöjjek haza.

Egyébként àtjàróhàz az a szàlloda.

De màr nem szobaasszonykodok, beleuntam.

2019. jan. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja, az hogy ott felmondanak hetente a szakàcsok, pincérek, recepciósok stb, nem véletlen.

Amúgy be se jelentik az embert, szerintem egy pénzmosàs az egész.

2019. jan. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én is voltam olyan Hotelban, ahol az ágyon hajszál, a lepedőn friss folt volt, mivel meleg volt a takarót nem használtam így nem érintkeztem azzal a gusztustalan folttal. A mosdókagylóban rászáradt fogkrém nyomott találtam. A zuhanyakabinban vízkőrögök voltak. A WC-én rajta volt a frissen fertőtlenítve szalag, de szerintem ezzel el is volt intézve a WC takarítás. Én úgy tudom 15 perc van egy szobára.

Amúgy a vízkőhegység pont arról tanúskodik, hogy nincs alaposan takarítva. Ha heti 1x vízkőtelenítve van, a többi napon csak át van törölve, hogy cseppmentes legyen a csempe, csaptelep nem úgy nézne ki.

A reggeli is kasztrófa volt. Második naptól le is mondtuk. 3 csillagos szálloda volt, szóval nagy luxusra nem számítottam, de azért durva volt. Akartam képet készíteni és feltölteni TripAdvisor-on, mivel helyszínen nem panaszkodtam, nem akartam paraszt lenni.

Igazából csak tényleg aludni használtuk a bázist. Tesómmal csak poénkodtunk. Mit vársz? Ez a "nyócker".

2019. jan. 28. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!