Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rosszabbak a mai fiatal...

Rosszabbak a mai fiatal anyukák, mint a 20-30 évvel ezelőttiek?

Figyelt kérdés

Ebbe egyre több helyen futok bele, viszont szerintem ennek jó része csak sztereotípia. Szerintem régen is ugyanennyi volt a neveletlen gyerek, mint most.


Talán csak az iskoláknak több lehetősége volt ezeket a neveletleneket megfegyelmezni és ezeket a lehetőségeket mára teljesen elvették tőlük. (Ez viszont már egy mélyebb kérdés)


Személyesen csak két fiatal családot ismerek, de velük semmi baj nincsen.


2019. jan. 29. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
Nem rosszabbak, csak elhiszik, amit a neten olvasnak, hallanak. Nem nevelik sehogy a gyerekeket. Régen nem volt ennyi neveletlen, éjjel-nappal törődést igénylő gyerek.
2019. jan. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
Azért 20-30 évvel ezelőtt nem vonta el a szülők figyelmét a mobiltelefon és az internet. Így sokkal több időt foglalkoztak a gyerekkel. Rossz nézni (és minden nap látom), amikor egy 3-5 éves gyereket pórázon cipelnek, a gyerek kérdezne, mondana az anyjának /apjának valamit, de ők teljesen bele vannak merülve a telefonba. Ezt látom a kávézóban, cukrászdában, sőt ezt látom amikor a gyerek a játszótéren mutatná milyen ügyes, de a szülei fel sem emelik a fejüket mert a telefon fontosabb. Nem csodálkozom, hogy a mai gyerekek neveletlenek, nem tudnak rendesen enni, viselkedni. Mert jaj ha rámersz szólni a gyerekre vagy a szüleire, hogy ne visítson, ilyenkor anyatigris mindegyik. Én 25 évvel ezelőtt szültem a fiamat. Mindig volt vele foglalkozva. Ha százszor kérdezett valamit akkor százszor válaszoltam rá. Amikor beteg volt és ágyban kellett maradnia, akkor az ágy volt a tutaj amin a tengeren utazunk, és a plüssök voltak a cápák.. Mai szülők sajnos fantázia hiányában szenvednek, csakis az internet, mobil a lételemük.. De néha jó érzés, hogy nem veszett ki a mai fiatal szülők között sem a jó szülő akik tényleg foglalkoznak a gyerekükkel. Nagyon mások azok a gyerekek. Szóval én úgy gondolom, hogy régen is volt neveletlen gyerek ( csak akkor bárki rá is szólhatott, és szóltak is) de ma sokkal több van belőlük. A nem nevelés eredménye az lesz, hogy amikor elérik a gyerekek a tinédzserkort vagy a felnőttkort, semmi érzelmet nem fog táplálni a szülei felé. Nem lesz szeretet ott.
2019. jan. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
61%

Én 8 órán át képes voltam játszani a sárra gyerekként.

Nem mondom, hogy normális lettem, de sokat segített, hogy nem volt ennyi elektronikai kütyü. A nevelést az adta meg, hogy minden hétvégén közösségbe jártunk szüleimmel és ott megtanultunk viselkedni. Erre jó a vallási felekezet is, meg a különböző kirándulós csoportok.


Anyámnak sosem kellett 7-20-ig dolgoznia. Nekem sokszor kell. Ennyiből nekem kellemetlenebb. Meg neki ott voltak a nagyszülők, aki tudtak segíteni, hiszen már 60 évesen nyuggerek voltak. Nekem nem lesznek ott. Nekem majd extra munkát kell vállalnom, hogy legyen szitterem.


Aztán tök mindegy, hogy milyen a helyzetem. Ezzel kell foglalkoznom és nem más helyzetével, főleg nem úgy, hogy az 30 éve volt.

2019. jan. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!