Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi a különbség a...

Szerintetek mi a különbség a demotiváltság és a lustaság között?

Figyelt kérdés
Szerintem a kettő nagyjából ugyan az, mások szerint két teljesen különböző fogalom. Szerintetek?
2019. jan. 30. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

hát... erre én személyes tapasztalatomból azt tudom mondani, hogy amikor lusta vagyok akkor általában demotivált is...

Fordítva viszont nem mindig igaz... lehet hogy nem lennék lusta csomó mindenre, aktív vagyok és pörgök, de baromira demotivál egy bizonyos munkakör amihez mondjuk nincs kedvem, ezért halogatom vagy kelletlenül végzem...

2019. jan. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugyanaz a kettő. Demotivált lehetsz az adott munkától, amit utálsz, vagy azért, mert ki vagy merülve. A lustaság minden körülménytől független dolog, annak nincs előzménye (hacsak a rossz nevelést nem tekintjük annak).
2019. jan. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen külön dolog a kettő, még ha össze is kapcsolódnak.


Én például szeretem a munkám, munkaköröm.


Mégis sokszor demotivált vagyok. Túl sok feladat, elvárás, 2 ember helyett elvégzett munkák, egymást fúró munkatársak. Mindezért cserébe nem kapok semmit, nincs bónusz, nincs fizetés emelés, nincs jövőkép se a cégnél, se hosszú távon az életben.


Pedig eleinte, mikor még motiválva éreztem magam, akkor képes voltam estig is dolgozni, hétvégén is nekiállni a feladatoknak, fejlődni. Aztán idővel láttam, hogy sajnos semmi értelme és ez elveszi minden kedvem, energiám.

2019. jan. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%
Nem ugyanaz a kettő! A lustaság a demotiváltság következménye, de a demotiváltság nem a lustaság következménye. Ha a demotivált embert motiválod, akkor újra erőre kap, de ha a lusta embert próbálod motiválni, akkor az ugyanúgy lusta marad és összecsapja a feladatot, amire kérted.
2019. jan. 31. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!