Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fura, ha emiatt nem szeretnék...

Fura, ha emiatt nem szeretnék nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a francia nyelvet, de csak hallgatni. Leginkább zenét. Pont emiatt is nem szeretnék megtanulni franciául soha, mert annyira szép. És ha érteném, akkor már máshogy hallanám a szavakat is, átalakulna az egész.

Most nekem ez csak egy gyönyörű hangokból álló valami, de ha érteném, akkor szavak lennének, és akkor már nem tudnék a hangokra figyelni, hanem az értelmükre.


Onnan jött az egész, hogy egy barátom felvetette, szeretne beíratkozni órára, és nem mennék-e vele, tanulhatnánk együtt. Mikor elmondtam neki a fentieket, megkaptam, hogy már megint gyerekes vagyok (nem rosszindulatból), ilyen nincs is.


Nekem viszont valamiért van. Több nyelven beszélek, és egészen más hallgatni valamit úgy, hogy nem értem, valahogy teljesen más nyelv lesz belőle, és ha egyszer megtanultam, már nem tudom elfelejteni, hogy újra olyannak halljam, mint régen, hogy csak szép hangok legyenek, ne szavak.


L


2019. febr. 1. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes hozzáállás. Engem abszolút nem köt le, ha olyan nyelven hallok valamit amit nem értek.
2019. febr. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak fejben dol el. Lehet ugy zenet hallgatni, hogy nem a szavak ertelmere koncentralsz, hanem a zenere. Teljesen feleslegesen utasitod el a nyelvtanulas lehetoseget.
2019. febr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálam fordítva volt. Én a spanyol zenét szerettem meg, és ezért szerettem volna megtanulni spanyolul, hogy értsem is. És így még jobban tetszik :)

Egyébként meg akkor tanuljál másik nyelvet, ne franciát.

2019. febr. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonymousreview60 ***** válasza:
16%
Ez valami hibbanás nálad. Gyerekes vagy. Ne figyelj a szövegre, csak a hangra.
2019. febr. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Èn is gondolkodtam,azon,hogy ha èrtenèm az angolt,akkor is tetszene e a dal ennyire...akkor is ilyen szenvedèlyesen tudnam hallgatni...èrezni magam.

Nekem igy menő,hogy nem èrtem 😄

Ès az is eszembe jutott,hogy kedvelhetik ennyire a sztarokat,mikozben èrtik a zene szoveget.

Magyarorszagon ritka ez.

2019. febr. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen imádom a magyar nyelvet, de komolyan, nagyon de nagyon szeretek nyelveket tanulni (most jelenleg 4 nyelvet tanulok/beszélek), de a magyar a kedvencem.

Nagyon kíváncsi voltam hogy hangzik a magyar egy olyasvalakinek aki nem érti, és az angolra ís kíváncsi voltam mert kb. 6.-os korom óta elég magas szinten beszélem. Nem tudom másnak hogy menne, de ha én nagyon azt akarom, meg tudom oldani hogy csak a szavakra koncentráljak. Lehet, csak gyakorlás kell. Egyszer próbáld meg.

2019. febr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!