Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vagy makacs, vagy...

Mennyire vagy makacs, vagy engedékeny akkor, ha ütközik a véleményed valakiével?

Figyelt kérdés
?Mennyire vagy makacs, vagy engedékeny akkor, ha ütközik a véleményed valakiével? Ragaszkodsz a nézőpontodhoz, vagy megfontolod/megvizsgálod a másik ember véleményét is? Milyen helyzetekben érdemes inkább a másikra hallgatni és belátni, hogy tévedtünk és ő jobban tudja?
2019. febr. 1. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos elég büszke és makacs ember vagyok, szóval ha valaki meggyőz az igazáról egy vita során, akkor se lennék képes azt mondani, hogy "igazad van, tévedtem", és csak azért is védem tovább a korábbi álláspontomat xD

Mondjuk szituációfüggő is. Ha pl. együtt dolgozok valakivel és meggyőz arról, hogy az ő ötlete jobb és nekem is hátrányom származna abból, ha nem hallgatnék rá, akkor nem kezdenék el vele veszekedni, hanem azt mondanám, csináljuk úgy, ahogy ő akarja.

2019. febr. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak akkor vagyok makacs, ha tudom s alá is tudom támasztani igazamat.

Szóval a vitatéma alatt érvekkel, infókkal bebizonyítom az igazamat.


Mindig mindent szeretek megbeszélni s ha hallok olyan dolgokat/dolgot, ami logikus s igaza van pl páromnak, akkor helyeslem s jobban kibontom azt, hogy miért s mit/hogyan gondolok.


2 teljesen nyitott ember kommunikációja más, mint pl egy cső látású szürke napos emberé.

Nah a beszűkülteknél kell makacsnak lenni s úgymond felnyitni szemüket.


Sose volt rossz visszajelzés, vagy csak idő múlva ismerte el az igazamat.

(sajnos olykor saját kárán tapasztalva, pedig elkerülhető lett volna.)


Meghallgatni mindenkit érdemes s megbeszélni.

Viszont ha valaki valamivel kapcsolatban többet tud s nem csak hang, akkor érdemes fejet hajtani s megfogadni akár tanácsot.


Tévedni emberi dolog, de elkerülhető ez, ha megfelelően csak annyit mondunk amennyit tudunk s felesleges okoskodni olyanról, amiről nincs sok infód vagy/és nem látod át 100%-ban.


Nem mindenki tud mindent, de informálódni, tanulni s kérdezni mindig lehet csak megfelelő helyekről, emberektől.


Konok, makacs s önfejű vagyok, de csak azokban a dolgokban, amihez értek s tapasztalatom van bennük.


Sokan félnek megszólalni/visszakérdezni, ha valamit nem értenek pl egy beszélgetés alatt.

Pedig nem szégyen, ha kérdez az ember.

Mert ez a tanulás része.


Párom amikor pl laboros dolgokat mesél vissza kérdezek, hogy mi micsoda s elmagyarázza, de van hogy ő kérdez mit csinálok s mi az, mit hogyan stb. Pl miért az adott anyaggal modellezek más helyett.


Én azt mondom lehet az ember makacs, de nem mindegy hogyan s milyen a gondolkodás menete, mennyire nyitott avagy zárkózott.

2019. febr. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Először ragaszkodok a nézetemhez, de hamar le tudják rombolni a másik így bebizonyítja az igazát. Azonban egy dolog kivételével nagyon harcos tudok lenni: ami rám vonatkozik, a személyiségemre vonatkozó kérdésekre értve ezt.
2019. febr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!