Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gond lenne, hogy engem más...

Gond lenne, hogy engem más dolgok foglalkoztatnak?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy a korombelieket és sok embert csak a hétköznapi dolgok foglalkoztatnak, és a monoton szürke hétköznapjaikat élik. Tehát elmennek iskolába, munkába, pletykálkodnak, panaszkodnak, megbeszélik a mindennapos teendőjüket, a divatot, bulikba járnak, stb.

Próbálok röviden néhámy dolgot kifejteni amit különbségnek érzek a többségtől: én inkább szeretek kirándulni, felfedezni a természetet. Keresem a miértekre a választ, próbálom minél jobban megismerni a világnak azon részét amelyik igazán érdekel és minél több információ birtokába jutni. Gyakran filozofálgatok "a világ nagy dolgairól :D" meg szeretem a pszichológiai és tudományos témákat, mint pl összefüggések az agy és az emberi viselkedés közt, stb. De hogy említsek más különbséget is, pl zenékből sem a mindenki által hallgatott híres popzenéket hallgatom, nem szeretem a kommersz filmeket sem. Tehát szerintem különbözöm másoktól, és mivel nem tudok azonosulni az ő beszélgetésükkel, sajnos nagyon kevés emberi kapcsolatot alakítottam így ki, eléggé introvertált vagyok. Bár nagyon nehezen is nyílok meg másoknak, bár talán azért is, mert sok olyan emberrel találkoztam, akik egymást kibeszélték a másik háta mögött, mások lelkébe gázolnak, nulla empátiával és szerintem emiatt is vesztettem el a bizalmam mások felé. Esetleg valaki tudna segíteni hol találok hozzám hasonló embereket, vagy esetleg valami tanács, hogy mit kellene változtatnom a személyiségemen?


2019. febr. 1. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:
nem.
2019. febr. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%

Hány ilyen emberrel találkoztam már, hány ilyen kérdést láttam már itt.

Nagyon különleges vagy, eskü.


Ja, nem.

2019. febr. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
Nem vagy különb az átlag embertől, csak egy kicsit különc vagy a többitől!
2019. febr. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javasolnám, hogy ne csöppenj bele túlságosan ebbe, hogy te különbözöl mindenki mástól, még ha így is van, még annál is jobban eltávolodsz tőlük, mint amekkora valójában a távolság. Próbálj meg érdeklődni egy-két dolog iránt, mint a barátaid is. Kell a kapocs, mert különben a végén elveszettnek fogod magad érezni, ami csak még jobban azt fogja sugallni számodra, hogy nem illessz közéjük.

Én is hasonlóan érzek, és szívesen keresném más hozzám hasonló személyek társaságát, de nincs sok kedvem ismerkedni. xd

A lényeg, hogy erőt kell vegyél magadon, és el kell döntened, hogy te közéjük akarsz tartozni, és boldog életet élni, vagy legalábbis nem magányosan.

2019. febr. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem azt szerettem volna elérni, hogy elmondjam milyen különleges vagyok, mert én ezt egyáltalán nem gondolom magamról! Csupán azt szerettem volna kifejezni, hogy a környezetemben nincs hasonló érdeklődésű ember, és az utolsó pár kérdésre vártam volna választ.

Köszönöm szépen utolsó válaszoló! :)

2019. febr. 2. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!