Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális vagyok? Miért foglalk...

Normális vagyok? Miért foglalkoztatnak engem ilyen dolgok?

Figyelt kérdés

A barátnőm nyitotta fel a szemem azzal, hogy miért agyalok ilyen dolgokon, miközben a saját problémáimat meg nem tudom megoldani. Rájöttem hogy igaza lehet.

Rengeteget agyalok a klímaváltozáson, azon hogy a bolygónk haldoklik, azon hogy nem bírja el ezt az embertömeget, próbálok minimalistaként élni, szelektíven gyűjtöm a szemetet, gyűlölök ételt kidobni, spórolok, a lehető legkevesebb dolgot veszem meg, hogy ne terheljem a földet a végtelen kihasználással.

Sosem voltam aktivista, senki nem beszélte tele a fejem, csak érzem pl gyermekkoromhoz képest, mennyire éget a nap sugara, mennyivel erősebb, mennyivel másabb az időjárás.

Olyanokon agyalok, hogy összeomlik a gazdaság, mert elfogy az élelmiszer, semmit nem ér majd a pénzünk.

Rengeteg részletet figyelek meg a mindennapi életbe, túl sokat, és egyszerűen minden napom, minden percére emlékszem hetekig. Míg olyan fontos dolgokat mint pl a kapcsolatomra alig figyelek, illetve a családomra, rengetegminden kimegy a fejemből.

Miközben fordítva kéne lenni nem? az embernek első a szerettei, a családja, és majd utána agyal a föld problémáján.

Ja és teszem mindezt úgy, hogy totálisan semmit nem tudnék tenni érte, ha akarnék akkor se. Átlagos irodista vagyok, semmi magas rang, azonkívül hogy alig járok kocsival, meg tudatosan vásárolok és gyűjtöm a szemetet semmit nem tudok tenni.

Sokszor úgy érzem, hogy a föld úgy haldoklik ahogyan az én lelkem...

25/F



2016. dec. 8. 12:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
25%
Hidd el akinek van lelke,sajnos az igy agyal,még akkor is ha nem tud semmit sem tenni a környezetért.Egy idõ után te is fel fogod adni,mert rá fogsz jönni,hogy tehetetlen vagy!
2016. dec. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
35%
nem, nem vagy normális. én is ilyeneken agyaltam 16 évesen xd aztán úgy döntöttem mindenki elmehet a csába, mindenki teljesen szarik a környezetére és ezt a szarkupacot már senki nem fogja tudni összekaparni, bárhogy erőlködik...1x élsz. élvezd ki, ne agyalj olyan dolgokon amiken nem tudsz változtatni, csak depis leszel tőle :/
2016. dec. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Szerintem valamilyen depressziód lehet és emiatt fordul a figyelmed a negatív dolgok irányába. De ha a környezetünk megmentése érdekel, ami tényleg fontos, akkor képezd magad át és foglalkozz ezzel, fiatal vagy, bármit kezdhetsz az életeddel, később már nehezebb lesz tanulni, pályát változtatni.
2016. dec. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Girgoy ***** válasza:
21%

Elárulok egy nagy titkot: ami a Földdel történik, abban csak kismértékű az emberi tevékenység, különösen egy hétköznapi ember tevékenysége. Az egyes országok kultúráiban kialakított környezetvédő magatartás egy picit nagyobb hatású. Még nagyobb hatású, de csak helyileg az, ahogy egyes ipari vállalatok szennyezik a környezetet, de rájuk azért vonatkoznak bizonyos jogszabályok. De még ennél is fontosabbak magának a földnek a fizikai változásai, amik az embertől függetlenül következnek be, akár csillagászati szinten is. A föld "dőlésszögének", mágneses mezejének apró változásai, a Naptevékenység, az ökoszisztéma, a biodiverzitás, a vulkanikus tevékenységek, a kozmikus sugárzás, változásai, stb. Kismillió olyan tényező van, amihez képest az, hogy mennyit használod a kocsid, nevetnivaló hangyafing. Szóval: ne aggódj, a Földdel úgyis az fog történni, aminek történnie kell, nem tudsz rajta igazából változtatni. A mértékletes életmódnak jelentősebb hatása van saját egészségedre.


De örülök, hogy rájöttél, hogy ezeknél fontosabbak a szeretteid. Ha már erre rájöttél, akkor cselekedj is ennek megfelelően. Töltsél velük több időt. Mert arra tényleg van ráhatásod és ott tényleg mérhetően számít, hogy mit teszel.

2016. dec. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
1, 2 ez teljesen megdöbbent, hogy úgysem lehet semmit csinálni. És akkor össze-vissza szemeteltek? Ez undorító. Az egyének szintjén is kehet tenni a környezetért, sőt, ez a legfontosabb, mert sokan vagyunk.
2016. dec. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Mindannyiunknak van ökológiai lábnyoma... 1kg hús előállítása annyi energiát emészt fel, mintha 8órán át ülnél a kocsidban és nyomnád fullon a gázt...

Szóval ha húst eszel akkor nem vagy valódi természetvédő...


"úgy, hogy totálisan semmit nem tudnék tenni érte, ha akarnék akkor se."


Ez nem igaz, példát mutathatsz a környezetedben élőknek és hatással vagy rájuk... gondolom tudod, hogy m8nenkinek van legalább 8 ismerőse, matematikailag csak 8 ember van közted és pl Tramp között, vagy Kim Dzsong Un között... nagyon is könnyen befolyásolhatod akár a világ sorsát is anélkül, hogy akár tudnál róla.. egyetlen egy kedves gesztussal is akár...

2016. dec. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Na látod, pontosan azért pusztul ilyen ütemben a bolygó, mert mindenki így áll hozzá, hogy a saját maga kényelmével törődik, a globális problémákat meg lesz**ja, majd megoldja valaki más.
2016. dec. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Az addig rendben van, hogy környezettudatos vagy, mindenkinek így kéne tenni és ennek kéne a természetesnek lenni.

DE: a többi bizony szorongás. Olyasmi miatt aggódsz, ami MÉG nincs, és nem is biztos, hogy bekövetkezik, vagy ha igen, akkor sem feltétlenül úgy, ahogy te gondolod. A szorongó ember sajátossága, hogy mindig keres magának valami aggódnivalót a JÖVŐBEN, hogy ne kelljen a jelenben élnie. Ebben igaza van a barátnődnek. Meg kellene tanulni a MOST-tal foglalkozni, a jelenlegi helyzeteddel foglalkozni. Ugyanis a jövő mindig a jelenből lesz!

A szorongó ember általában olyan problémát "választ", amire nagyon kevés hatása van. Ez valóban egy elterelés, hiszen a saját életedet te magad tudnád alakítani, de pont azt nem teszed... nem törekszel arra, hogy a párkapcsolatod hosszú távon működőképes legyen, leírod magad "átlagos irodistaként", de nem teszel azért, hogy tovább fejlődj, stb. Az életed alakításáért nem teszel! Pedig azon tudnál érdemben változtatni, és CSAK TE tudnál rajta változtatni, senki más!

2016. dec. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Elárulok egy nagy titkot: ami a Földdel történik, abban csak kismértékű az emberi tevékenység"


Igen, valóban kismértékű tevékenység, hogy már most 100x annyi ember él a Földön, mint amennyit ki tudna szolgálni, és egyre nagyobb ütemben szaporodik az emberi faj, valóban kismértékű több ezer állat és növényfaj gyökeres kiirtása, az erdők kipusztítása, a több milliárd autó, gyár és egyéb által kibocsátott füst, a teleszemetelt, olajjal és más anyagokkal megmérgezett óceánok, vagy pl. hogy már csak azért jut mindenkinek étel, mert hormonokkal és más genetikai beavatkozásokkal gyorsítják a növények érését és az állatok fejlődését... tényleg nagyon kismértékű.


Kedves kérdező, ne hallgass a barátnődre, és ne meséld be magadnak, hogy nem tudsz segíteni. Igenis élj tudatosan, igenis szelektáld a szemetet, igenis ne pazarolj, mert minden egyes ember számít. Inkább törekedj arra, hogy te győzd meg a barátnődet, hogy gondoljon ő is ezekre a dolgokra.

A Földet ne féltsd, az újra virágozni fog, de az ember az ostobaságával kipusztítja magát, és sajnos a legtöbb vele élő fajt is.

Ettől függetlenül persze szánj időt a magánéletedre, ne betegedj bele az aggodalomba, mert az tényleg nem segít.

2016. dec. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

forduljak orvoshoz ezzel a "szorongásommal"? érdemes lehet?

Sokszor irigylek másokat, hogy mennyire könnyen veszik az életet, mennyivel vidámabbak stb, én meg csak agyalok olyan dolgokon amin vajnyi kevés befolyásom van...

2016. dec. 8. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!