Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban fogyatékos lennék?

Valóban fogyatékos lennék?

Figyelt kérdés

Harmincas házas férfi vagyok.

Az emberek kerülnek, a munkatársaim sem kedvelnek és nem hallgatnak meg.

Bolondnak tartanak és nevetnek rajtam a hátam mögött, sokszor a szemembe is.


Először dühös voltam rájuk emiatt, aztán olvastam valahol hogy "Tudja-e magáról a bolond, hogy bolond?". Ezen elgondolkoztam, és arra a következtetésre jutottam hogy lehet minden problémám forrása az hogy tényleg bolond vagyok.


Vannak szokásaim, viselkedési zavaraim amik esetleg előidézhetik a rólam alkotott képet. Lehet hogy ezek a bolondság jelei?


Példák.

- Wc használat előtt és után is mosok kezet.

- Nem fogom meg a wc kilincset csak papírral, ha megfogtam akkor fertőtlenítem géllel.

- Mindent rendbe pakolok. Ha valahol rendetlenséget tapasztalok, elpakolok. Volt hogy kőművesekkel dolgoztam együtt és amíg ők dolgoztak és nem volt mit csináljak eltakarítottam minden szerszámot a rászáradt betontól. Kinevettek és azt mondták bolond vagyok.

- Buszmegállókban kényszert éreztem arra hogy a szemetet felszedjem amíg várok a buszra.

- Mindig előreengedem a nőket, ha nehezet emelnek akkor segítek.

- Ha valakit kibeszélnek a jelenlétemben akkor mindig más a véleményem. Pl ha azt mondják hogy a Jani agresszív barom akkor én azt mondom hogy biztos oka van amiért ilyen. Lehet hogy gondjai vannak és azért feszült vagy frusztrált.

- Nem szeretem a focit és semmilyen sportot.

- Egyedül szoktam enni mert szeretek olvasni vagy zenét hallgatni. Amúgy sem beszélne velem senki, inkább a telefonon pötyög mindenki ha esetleg velük eszek.

- Nem érdekelnek a popdalok amik a rádióban szólnak, sőt idegesítenek. Utálom a rádiót és a televíziót is.

- Nem szoktam mérgelődni a pénz miatt vagy amiatt ha más jobban keres. Ezért is megkapom hogy bolond vagyok mert elfogadom hogy más méltánytalanul jobban keres mint én.

Valahogy engem ez nem érdekel.

- Nem érdekel a dohányzás, az ivás vagy a drogok. Sosem érdekelt. Azt mondják az emberek körülöttem hogy az nem normális hogy nincs szenvedélyem.

- Negatívnak tartanak mert olyan dolgokon szoktam agyalni mint a klímaváltozás, az esetlegesen bekövetkező gazdasági összeomlás...stb. Emiatt kevés ember áll le velem beszélni.

- Szeretem a nőket, de nem szoktam megbámulni őket amikor elsétálnak. Vagy nem beszélek róluk olyanokat hogy de megb*nám. Azt mondják azért mert b*zi vagyok biztos.

Egyszerűen nem tartom fontosnak.

- Érdekelnek a természetbeli dolgok mint az erdők élete.

- Azt mondják hogy szar a zenei és filmes ízlésem mert csupa unalmas sz*rt hallgatok és dögunalmas filmek a kedvenceim mint a Sunset Limited. De egyszerűen a legtöbb filmet nem tudom kedvelni, csak azt érzem hogy ez nem nekem szól.

- Amikor őszintén kimondom mit gondolok akkor a fejemhez vágják hogy azt hiszem én jobb vagyok? Nem értem, hisz az emberek nagy része mindig azzal jön hogy senki nem őszinte, de amikor elmondom mit érzek akkor megsértődnek.

Pl a múltkor a telefonokról beszélgettünk és megkérdezték nekem miért nincs még okostelefonom. Mondtam hogy jó nekem a nyomógombos, hiszen az Iphone eléggé túlárazott és épp arra nem jó amire fejlesztve lett. Le lettem hurrogva hogy ítélkezek azok felett akik iphone-t használnak.

- Sokak szerint azért vagyok ilyen mert nem voltam katona. Az apám is folyton ezt mondja.

- Okoskodó se**fejnek tartanak a legtöbben.


Tudnám még sorolni, de ebből szerintem ki lehet hámozni a lényeget. Lehet hogy pont olyan ember vagyok aki nem tudja magáról hogy bolond vagy esetleg fogyatékos?


Az hogy én lennék normális és mindenki hülye az nem hiszem hogy megállná a helyét, hiszen ezek az emberek másokkal vagy egymással jól kijönnek, csak velem nem. Tehát nyilván velem lehet a hiba. De nem értem hol tudnám elkezdeni a javulást hogy olyan legyek mint a többség.

Ha senki nem szeret a társaságomban lenni, akkor hiába.


Nem értem mit tehetnék még.



2019. febr. 2. 00:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Valóban bolond vagy, ha ilyenen rágod magad! :D


Nem, nem vagy amúgy bolond sem fogyatékos, ne hallgas ilyenekre.


Te te vagy, ők meg ők. Mindenki más, mindenkinek vannak hülyeségei. Nekem is, neked is, nekik is. Ez van.

2019. febr. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki hogy van egyéniséged.
2019. febr. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján fogyatékos nyilván nem, de egy ilyen turbó-pedáns paliként meglehetősen idegesítő alak lehetsz. Teljesen érthető, ha kerülnek.


" akkor a fejemhez vágják hogy azt hiszem én jobb vagyok?"

Ez elég ingoványos talaj, el kell kerülni. A kollégák ezt azonnal kiszúrják, és benne maradsz a skatulyában: "ja, az a segggfej, aki mindenkinél különbnek tartja magát, mert szar filmeket néz..."


"de amikor elmondom mit érzek akkor megsértődnek."

Az őszinteségről: a napi apró kis hazugságok előzik meg azt, hogy mindannyian egymás torkának ugorjunk. Szóval nem kell (és nem is szabad) mindent kipakolni.

2019. febr. 2. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%

Nem vagy bolond, kényszerbetegséged van, kezelhető, leginkább genetikai alapon jön létre:


[link]

2019. febr. 2. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Te is nagyon jól tudod, hogy ezeknek sem az elmebajhoz, sem a fogyatékossághoz nincs közük, én a kényszerbetegségben sem lennék biztos, de produkálod egy-két tünetét, pszichiáter tudná megmondani a frankót.

A feleséged sem szeret a társaságodban lenni?

2019. febr. 2. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szia! Ha van kedved beszélgetni írhatsz és elbeszélgethetünk ezekről a dolgokról. :)
2019. febr. 2. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonymousreview60 ***** válasza:
92%

1. Nem átlagos ízlés: A zene, film ízlés dolga. Vitatni nincs sok értelme.

2. Befelé élés: Úgy látom introvertált vagy, ami se nem rossz és se nem jó, csak van. Az emberek ezt mégis sokszor rossznak veszik, mert aki nem vesz részt az interakcióban az biztosan sérült.

3. Tisztogatás: Kényszerbetegséged van.

4. Nők: Nem szólogatsz be, nem minősítesz, azaz úriember jellegű viselkedést mutatsz, ami a mai macsóskodó világgal

nincs összhangban.

5. Negativitás: Ha a bajokat elemzed előre, de a megoldásokat is melléolvasod, akkor ez csak előrelátás, nem negativitás.


Összességében ez mind az átlagtól eltérő. Azért tekintenek bolondnak, mert sok jellemződben eltérsz az átlagtól, amik egyenként vagy ötösével még nem lennének furák, de így már NEKIK igen. A társadalmak a másságot nyugaton jobban, keleten kevésbé tolerálják.


Amit tudni kell:

Tisztogatás: A kilincses dolog kényszerbetegségre utal. Ezt érdemes kezelni, mert ez az Emberek szemében kiemelten vörös posztó. Akárcsak a malteroskanál tisztítása. Utóbbinak ráadásul nincs érdemi haszna, annyival nem lesz jobb dolgozni vele, mint amennyi idő letakarítani.

Katonaság: "Sokak szerint azért vagyok ilyen mert nem voltam katona. Az apám is folyton ezt mondja." Talán(!) lett volna ilyen következménye, de itt inkább arról van szó, hogy apád elégedetlen veled, talán(!) kudarcnak is tart.

Burakumin: "Ha senki nem szeret a társaságomban lenni, akkor hiába." Keress rá a szóra! Dr. House is ez. A legjobban akkor fognak az emberek nyitni feléd, ha észreveszik, hogy "nélkülözhetetlen vagy". Tehát légy szakmailag kiváló!

2019. febr. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A 7es válaszoló,jól összefoglalta.


Én a magam részéről azt javasolnám,hogy legyél vállalkozó,és vállalj irodaépületek takarítását.

Idézek tőled. "De nem értem hol tudnám elkezdeni a javulást hogy olyan legyek mint a többség."


Válts munkahelyet.De vidáman csináld,ne tudják,hogy miattuk...

2019. febr. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
8-as vagyok.Még annyit hozzátennék,hogy egy bolondnak,nem fordul meg a fejében a gondolat,hogy ő bolond-e ?! Így nem lehetsz bolond.
2019. febr. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem vagy bolond. Lehet, hogy egy kis Asperger-szindróma befigyel, a kényszer betegség meg szinte biztos. Introvertált vagy és pedáns, befelé forduló. Az ilyen emberek vagy pszichopaták, vagy szeretnivaló hülyék. Az emberek vagy félnek az ilyen emberektől, vagy kiközösítik őket. Te az utóbbi kategória vagy. Lehetsz boldog így is, nem kell megváltoznod, de mindenképp a hasonló emberek barátságát keresd. A cigiző, piáló, nagydumások soha nem lesznek igaz barátaid.
2019. febr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!