Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan nehéz találni egy...

Miért olyan nehéz találni egy intelligens, érvelni tudó, tanult lányt?

Figyelt kérdés

Barátságra és párkapcsolatra egyaránt gondolok, amikor úgy érzem és tapasztalom, hogy iszonyatosan nehéz egy olyan barátnőt találni (a szó mindkét értelmében), akivel el lehet beszélgetni és vitázni mélyebb témákról, gondolkodtató, problémás kérdésekről. Olyan lányra gondolok, aki tud érvelni az álláspontja mellett intelligensen, következetesen; aki valamiben tanult / járatos, művelt; aki szellemileg jó vitapartner.

Ha viszont ugyanezt akarom fiú barátban, akkor érdekes, hogy sokszoros lehetőségeim vannak, rengeteg srác hozzá tud szólni akár hadtörténeti kérdésekhez, járművekhez, hegymászáshoz, informatikai problémákhoz, érdeklik sok férfit a politikai, vallási, filozófiai kérdések, a természettudományok, stb.


Én igazán nem akarok senkit se szórakoztatni kitalált sztereotípiákkal, meg nem is vagyok nőgyűlölő, egyszerűen csak bosszant, hogy kiveri a szememet az üvöltő különbség, hogy a lányok közt ritkaságszámba megy az ilyen típus a tapasztalatom szerint, amíg a pasik aktívabbnak tűnnek szellemileg.

Másnak is ez a tapasztalata? Vagy ha nem így van, akkor miért olyan nehéz megtalálni az ilyen lányokat?



2019. febr. 2. 15:38
1 2 3
 1/29 Mojjo ***** válasza:
86%

Mondjuk ha neked a mélyebb, meg elgondolkodtató témák az informatikát,járműveket, meg a hadtörténetet jelenti, akkor igen, ezekben a témákban valószínűleg tényleg több férfi van otthon, mint nő. Mondjuk próbáld lecserélni a hadtörténetet művészettörténetre, és egyből megfordulnak az arányok. Ha téged a történelem vérontásai jobban érdekelnek, mint a történelem művészi alkotásai, akkor sajna így jártál.

Amúgy hogy-hogy nem, nekem simán megy olyan lánybarátok találása, akiket simán érdekel az általad említettek közül a természettudományok, vallás, filozófia. Egyszerűen nem látom, hogy ez gondot kellene, hogy jelentsen - márpedig nem kevés lánybarátom van és volt. Meg úgy általában okos, érdrklődő lányokat találni sem hűdr nehéz.

2019. febr. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
63%
Ha már alapjáraton elvárásokkal indulsz, akkor ez csak halmozódni fog a későbbiekben. Ez sajnos csak csalódáshoz fog vezetni. Sokkal célravezetőbb, ha olyan lányt keresel, aki szimpatikus számodra.
2019. febr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
31%
Nekem is ez a saját tapasztalatom, én is alig találok ilyen lányt, most jelenleg 2 ilyen barátnőm van,fiúkkal sokkal érdekesebb dolgokról tudok beszélgetni engem nem érdekelnek a sminkek az ilyen olyan divat blabla. 19/L
2019. febr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
50%
A Hármasnak igaza van.
2019. febr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
68%

Volt ilyen párom, mint te. Abból lett elegem, hogy nem lehetett soha egy könnyed, szórakoztató beszélgetést lefolytatni vele, mert bármiről elmondtam a véleményem/ álláspontom, a válasza az volt, hogy "Nem." és megmagyarázta, hogy miért vagyok hülye. Szerette volna, ha vitatkozom vele, de az én érvelésem sosem fogadta el, hanem lenyomta a torkomon az övét. Tény, hogy olvasottabb volt, de úgy gondolom, ha ő jobban tud valamit, akkor azt lehet normálisan is közölni, és nem úgy, hogy egy fogyatékosnak érezzem magam. Én csak egy "nekem ez és ez a véleményem..." - "igen, van benne valami, de pl. szerintem..." típusú beszélgetést szerettem volna, de minden csevegés végén úgy éreztem magam, mint egy vizsgabizottság előtt, legyen szó akár egy filmről, egy játékról, vagy közéleti témákról.

A témák, amiket felsoroltál, a nők körében nem túl népszerűek. Nem azt mondom, hogy egyiket se várdd el, de kicsit lazíthatnál a nyergen, vagy hogy szokták mondani. Szerintem a haverjaiddal vitázz nyugodtan, de a leendő párodhoz máshogy állj hozzá...

2019. febr. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
82%

6-os is jót mond, van ebben is valami és gondolom pont ezt is akarja elkerülni. szóval a kérdező egy olyan lányt keres, aki ugyan nem látványosan buta és műveletlen, de semmiképpen sem okosabb nála, mert azért a témák megvitatása közben mégis ő szeretné, ha dominálhatna.


rengeteg lány van szerintem, aki művelt és okos, és ez látszik is rajta...csak hát ezeket a lányokat meg elkerüli, mert fél, hogy még nála is okosabbak lesznek, és nem övé lenne az utolsó szó :D

2019. febr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 dq ***** válasza:
100%

Mi a f-ért akarsz az (akármelyik értelemben vett) barátnőddel politikáról meg hadtörténelemről vitázni?

Amúgy meg, ha ilyen random fétised van, talán célzottan kéne keresned, random ismerkedős helyen

2019. febr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 dq ***** válasza:

(folyt) nem hiszem hogy túl sok esélyed van ilyenbe futni.

Próbálj célzottan vadászni ilyenekre.

2019. febr. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem rossz körökben mozogsz, meg persze megvan mindenkinek a saját érdeklődési köre. A legtöbben úgy vagyunk vele, ha nem értünk egy témához pl. fizika, akkor nem fogunk róla beszélni, nehogy valami orbitális hülyeséget mondjunk (még ha érdekelne is a téma). Egy ideig el lehet hallgatni a másikat, de egy idő után bosszantó érzés az, hogy nem tudsz mit hozzáfűzni. És ez nem műveltség és tanultság kérdése, hanem szimplán az érdeklődési köré/hobbié. De ha azt is tanulta, nem feltétlen jelenti azt, hogy érdekli is, sőt lehet herótja van már tőle, és nem akar a szabadidejében is ezzel foglalkozni.


Az én közeli baráti körömben és rokonságomban, nincs egy olyan nő, aki legalább az egyik fentebb említett dologhoz, ne tudna hozzászólni vmit.


Egyébként nőként adom a hatos és a hetes válaszoló kommentjét. Ha egy lány/nő jobban konyít az autókhoz, mint a férfi beszélgető partnere: váltsunk témát. A szélsőséges témák, mint a vallás és politika szerintem egyenesen kerülendő a legtöbb férfivel, főleg ha ittasak. Amikor a férfiak politizálnak: elég ha egy valaki nem ért egyet a másikkal és már megy forrongás. Amikor nők politizálnak: ilyen hülyeségen nehogy már összevesszünk.


Barátom apukájával beszélgettem/vitáztam ebben a négy témában: politika, gazdaság, vallás, sporitualitás, és a vége az lett belőle, hogy hiába hoztam fel (helytálló) érveket és tényeket egyes elemeknél, kiült már az arcán, a reakcióján, hogy nincs igazam, és én lányként és fiatalabbként, hogy képzelem ezt, hogy megkérdőjelezem az igazát azaz nem fogadom el amit mond.

Sokszor olyan érzést keltenek a férfiak (legyen az diplomás, vagy általánost végzett), hogy lányként kuss a neved.

Lényegében dominálni akarják az egész beszélgetés kimenetelét, sajnos észrevettem barátomon is ezt a viselkedést azóta, amióta nagyon sokat volt férfi társaságban (családjával, barátaival, a legtöbb esetben alkohol is szerepet játszott az adott összejövetelen). Olyan, mint, ha egymás agyát mosnák át. Nemrégiben is politizálni szeretett volna velem, de ebből már nem kérek, inkább megtartom magamnak a véleményemet.


Barátnőimmel legtöbb esetben "egyszerű" témákról beszélgetünk, de ez nem azt jelenti, hogy nem tudunk egy forró tea/kávé vagy séta mellett komoly vagy érdekes dolgokat megvitatni. Továbbá az is közrejátszik, hogy nem sikerül valami sűrűn találkozni, és nem arról fogunk témázgatni, hogy Hitler miért utált egyes művészeti irányzatokat/stílust, hanem egymásról, kivel mi történt, még ha pletyivel van is ötvözve. És az is lehet, hogy Te egy ilyen beszélgetést csípsz el tőlünk a buszon, és azt a következtetést vonod le.


Másik pont: csak szimplán ismerősökkel/haverokkal/munkatársakkal, nem fogok leállni egy eszmecserére. Ehhez is kell egy mélyebb kapcsolat (mivel nem ismerjük a másik reakcióját, nézeteit...), hamar átmehet okoskodásba, megbélyegzésbe az egész. Az ritka, hogy egy idegennel egy hullámhosszon van az ember. Interneten kicsit más tészta, mert anonim vagy (legalábbis ezzel nyugtatjuk magunkat).


"...a tapasztalatom szerint, amíg a pasik aktívabbnak tűnnek szellemileg."

Szellemileg aktívan is lehet butaságokat beszélni. Nemrég hallottam a következőt: a black friday az egy ünnepnap. Volt ott okfejtés is, hogy miért... De ennél extrémebb beszélgetéseket is el lehet kapni.


Tipikus női/férfi témák: a legtöbb ilyen megkülönböztetés társadalmi nyomásra generálódott, ilyen például a rózsaszín megítélése és diszkriminációja is.

2019. febr. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Mojjo ***** válasza:
100%
@10: Lehet, hogy én valami földönkívüli vagyok, de engem férfiként nagyon vonz, ha egy lány okos, és nem, hogy nem kuss a neve, de hatalmas büszkeséggel tölt el, és imádom, ha valamit esetleg jobban tud nálam, és el is tudja magyarázni.
2019. febr. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!