Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan nehéz találni egy...

Miért olyan nehéz találni egy intelligens, érvelni tudó, tanult lányt?

Figyelt kérdés

Barátságra és párkapcsolatra egyaránt gondolok, amikor úgy érzem és tapasztalom, hogy iszonyatosan nehéz egy olyan barátnőt találni (a szó mindkét értelmében), akivel el lehet beszélgetni és vitázni mélyebb témákról, gondolkodtató, problémás kérdésekről. Olyan lányra gondolok, aki tud érvelni az álláspontja mellett intelligensen, következetesen; aki valamiben tanult / járatos, művelt; aki szellemileg jó vitapartner.

Ha viszont ugyanezt akarom fiú barátban, akkor érdekes, hogy sokszoros lehetőségeim vannak, rengeteg srác hozzá tud szólni akár hadtörténeti kérdésekhez, járművekhez, hegymászáshoz, informatikai problémákhoz, érdeklik sok férfit a politikai, vallási, filozófiai kérdések, a természettudományok, stb.


Én igazán nem akarok senkit se szórakoztatni kitalált sztereotípiákkal, meg nem is vagyok nőgyűlölő, egyszerűen csak bosszant, hogy kiveri a szememet az üvöltő különbség, hogy a lányok közt ritkaságszámba megy az ilyen típus a tapasztalatom szerint, amíg a pasik aktívabbnak tűnnek szellemileg.

Másnak is ez a tapasztalata? Vagy ha nem így van, akkor miért olyan nehéz megtalálni az ilyen lányokat?



2019. febr. 2. 15:38
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Megismerve a válaszokat és a belőlük kikövetkeztethető arányt a kérdezett témával kapcsolatban, inkább úgy döntök, hogy a nőkkel való törődés helyett megyek könyvet olvasni, annak több értelme van.
2019. febr. 3. 16:17
 22/29 anonim ***** válasza:

#14 Nem célzottan rád említettem a személyeskedést, hanem, hogy szóba került, hogy nyilván büszkék vagyunk a szeretteinkre, és hogy ne érts félre, nem vagyok valami komor, érzelemmentes alak.

Értem, hogy mit akarsz mondani, és természetesen az embernek szüksége van a pozitív visszajelzésre, de felnőtteknél egy elmélyült kapcsolatban, ismerik már annyira a másik felet, hogy nem fontos minden áldott pillanatban és szituációban visszajelzést adni, mivel adja magát. Én sem mondogatom minden egyes ötösnél, hogy jaj de büszke vagyok rád.


Nincs gyerekem, és a gyerekek lelkivilágába nem mennék bele, mivel ott még nem kifejlett a személyiségekről beszélünk, egyes cselekedetek puszta imitálás náluk. A környezetük is nagyban befolyásolja Őket.


#15: Mi, ha nem is konkrétan a kérdésre válaszoltunk, szerintem igencsak a témánál maradtunk. És mivel erre nincs egységesen jó vagy rossz válasz, innentől kezdve nincs jogod becsmérelni ezeket. (Azaz van, mivel szólásszabadság van, de az önkényes viselkedsed nem helytálló). Röviden, Te offolod szét a kommentszekciót.


Konkrétan a kérdésre adva választ:

- Nem a megfelelő közegben mozogsz,így hiába várod el, hogy találj egy "olyan" lányt.

- Nem tudhatom, de lehet nálad egyből kiesnek az olyan személyek akik nem rendelkeznek felsőfokú végzettséggel (mást is írhatnánk ide), esélyt se adva nekik.

- Csak felszínes ismerőseid azok a lányok, és abban is ragadtak- így ne várj elmélyült csevegést.

- Saját magaddal van bajod, túl okosnak hiszed magad a többi "jelölthöz" képest.

- Szakértője vagy egy adott témának, és ha valakivel beszélgetsz is róla, az nem tud mit hozzá tenni: szellemileg nem kihívás számodra.

- Hiába vagy értelmes, ha a szociális készségeid egy csiga szintjén van.

- Általában nehéz kialakítani és beszélgetni ellenkező nemű személyekkel (főleg, ha foglalt az illető vagy Te magad), mivel ritka az, hogy valaki teljesen érzelmileg elhatárolva tudja magát tartani. Azaz, általában nem indokolatlanul megy oda egy lány a fiúhoz és fordítva. Mivel nem csak beszélgető partnert és barátot keresel, hanem szerelmet, ez előbb-utóbb ki fog érződni.

- Azokat a lányokat, ne a nyílt terepen keresgéld, látogass el színházba, könyvtárba, esetleg moziba, amikor valamiféle dokumentumfilmet vetítenek. Járj el túrázni csoporttal, menj ki valami rendezvényre stb... Interneten meg könnyen kereshetsz bizonyos témákra összpontosított blogokat, fórumokat.

2019. febr. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Mojjo ***** válasza:
@22: Mondogatni én sem mondogatom minden alkalommal, hogy jajj, de büszke vagyok rád :) Sorry, ha így jött le. Ez csak az érzés/hozzáállás, nyilván fárasztó lenne a másiknak ha az ember mindig mondogatná, meg elinflálódna a dícséret értéke.
2019. febr. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 dq ***** válasza:

#22:

1) elmegy színházba, moziba, könyvtárba

2) ???

3) profit

(?)

2019. febr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 AliceGamer ***** válasza:

Mert torz világban élnek. Társadalom miatti megfelelési kényszer illúzióba kergeti a legtöbb lányt. Természetesen vannak olyanok akik kitörnek, nem érdeklik a társadalmi elvárások. Viszont emiatt nehezebb is nekik a beilleszkedés és beszélgetés más emberekkel.

Én nagyon kevés lánnyal tudok úgy beszélni, ami igazán mély témákat boncolgat. Férfiaknál több ilyen fordul elő, csak olyankor meg az jön,(az én tapasztalataimból következtetve)hogy nem lesz igazi rendes szimpla beszélgetés, hanem ott előjön az, hogy: " tök jó hogy egy lánnyal így eltudok beszélgetni, randi?"

Holott nem biztos, hogy "hiányzik" egy ilyen a csaj életébe.

Olyan világot élünk mely egyre üresebb emberekből áll össze..ez rettentő szomorú.

2019. febr. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Mire fel vagy ennyire elszallva magadtol, kerdezo?
2019. febr. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

#24: mi a problémád?

1. Elmegy bármilyen szociális létesítménybe vagy rendezvényre (és igen, színházban, könyvtárban is lehet ismerkedni, nem kell ehhez ekkora döbbenet)

2.-3. "Profit" (elég durva, hogy Te profitnak számítod fel a barátodat/barátnődet/partneredet) ha elég nyitott, jó a kisugárzása, közvetlen stb.. akkor könnyebben nyitni tud mások felé→ ismerkedik→ lehetséges kimenetelek közt az is fenáll, hogy barátot talál, ha nem: akkor gyarapodott élmnyekkel, amit az adott hely nyújtott, esetleg tanult belőle, hogy legközelebb ezt például ne mondja→ szóval tapasztalt. Másrészről: ha fizetett pl a belépőkért, abból valaki biztos profitált...:)

2019. febr. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Mojjo ***** válasza:
@27: Azt hiszem, te nem nézel South Parkot :) Aki néz, az értette :D
2019. febr. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

#28: Nem vagyok nagy fan, így ilyen közismert szólásokat nem ismerek, de tartottunk már South Park maratont :)


[link]


Oké, már vágom xd valamennyire rémlik is a rész, elnézést kérek a kioktató monológom miatt 24-es.

2019. febr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!