Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet két buta szülőnek...

Hogy lehet két buta szülőnek egy intelligens gyereke?

Figyelt kérdés
Anyám jó szülő, de nem egy nagy észkombájn, nagyon gyenge a felfogása és a memóriája, "apám" meg egy prosztó alkoholista volt, őt nem ismertem, de az alkoholisták általában nagyon hülyék józanon is(sokat láttam már).
2019. jan. 21. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem meg két intelligens tanult szülőm van én meg buta vagyok. (Diszlexia,diazkalkulia,diszgráfia, sok fóbia )
2019. jan. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A társaságban lát más mintát.
2019. jan. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A természet korrigálja a nagy kilengéseket, így lesz jó az átlag.
2019. jan. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Van egy rossz hírem...
2019. jan. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A gyerekek mintakövetők. És adott egy veled született maximális értelmi képesség... + környezeti hatások...

De legalább le tudtad helyesen írni, hogy "intelligens".

2019. jan. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem csak a szüleid génjeit örökölheted, hanem a nagyszüleidét is.

Nálam is ugyanez a helyzet, plusz külsőleg is a nagyapámra ütöttem, mert ő nagyon magas volt, a szüleim viszont alacsonyak.

2019. jan. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Két buta, szegény szülőnek is lehet gazdag, sikeres gyereke, ez mind attol függ hogy a gyerek mit akar az élettől, és mennyi időt fektet a céljai elérésébe.
2019. jan. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Metionin ***** válasza:
58%
Nem mindent a szüleinktől öröklünk. Simán előfordul gyengébb felfogású családban jó képességű gyerek és fordítva is, a gyerek előmenetele viszont sokban függ a szülő hozzáállásától. Pl. lehet hogy a gyerek okos de a a szülőtől azt tanulja hogy tanulni felesleges, akkor ugyanúgy elkallódik mint anno a szülője. Nálunk pl. elég alacsony az IQ-juk (nem mértem mert látszik, de egyébként nem tudnának kitölteni egy tesztet), funkcionális analfabéták, egy összetett mondatnak már lesz olyan része amit nem értenek, írni nagy nehézségek árán tudnak, stb. Bár apám fiatalabb korában lehet hogy intelligensebb volt, de a közel 40 év masszív piálás sajnos meghozta a gyümölcsét. Én meg tök más lettem, személyiségben is és értelmi szintben is. Van az a jelenet a Neven Sam című filmben, ahol mondják, hogy a kislány pár évesen intelligensebb mint az apja és emiatt az apa már nem tudja kellően segíteni a fejlődését, na valami hasonló volt nálunk is. A másodikos matekomat már nem tudták megcsinálni. Anno a barátaik részéről voltak is ilyen viccelődések, hogy honnan akasztottak le egy ilyen okos gyereket, mikor ők tök hülyék. De ez szerintem nagyobbrészt gyökerezik a személyiségünkben, mint az IQ-nkban. Ők mindig szartak a tanulásba, nem érdekli őket semmi, ha valami nem megy, hamar feladják és még a nyomait is eltüntetik annak hogy foglalkozni próbáltak az adott dologgal. Én mindig érdeklődő voltam, szorgalmas, figyelmes és ha valami nem ment, akkor kihívásként fogtam fel.
2019. jan. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az is lehet, hogy anyukám eredetileg jobb képességű volt, csak a sok stressz és bántalmazás "lebutította" pszichésen is. Egyébkét nem is olyan buta, hanem inkább szétszórt. Meg ő abban a korban nőtt fel, amikor még nem volt divat az intelligencia, csak az számított, hogy legyél "jó munkás ember" :D, húzzál le minél több évet egy munkahelyen és akkor király vagy.
2019. jan. 22. 11:01
 10/10 A kérdező kommentje:

Metionin: "A másodikos matekomat már nem tudták megcsinálni."


Ez nagyon jellemző bármelyik családban, akár diplomás szülők esetében is, hogy nem tudnak mit kezdeni a gyerek házifeladatával. A szorzótábláig általában eljutnak, de a másodfokú egyenletnél már csak a matektanár szülők maradnak ringben:D

2019. jan. 22. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!