Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gondolkodom azon, hogy mi a...

Gondolkodom azon, hogy mi a bűnöm? Vagy mi lehet bűn egy ember mindennapi életében?

Figyelt kérdés

Már egész pici koromban sem tudtam volna bűnt találni az életemben. Nem rosszalkodtam, nem loptam, nem hazudtam, iskola után nem csavarogtam. Segítettem minden otthoni munkában, mindezt pár évesen. Szokták mesélni a családtagok, ha feljön ez a téma, hogy 3 évesen a haldokló papámnak hordtam be a szobába kávét, ételt és mindezt úgy hogy nem kérte senki. Már olyan kicsi koromban is bennem volt a másikról való gondoskodás. Akkor éreztem jól magam ha ilyeneket csináltam. Felnőtt fejjel ugyanez vagyok, adok, segítek, nem várok cserébe semmit.


A családom hívő keresztény katolikus hitben él. Újszülött korban mindenki meg lett keresztelve templomban. Életem során nekem mindenért 2-3x annyit kellett szenvedni, ami egy csaló, hazugnak elsőre sikerült.


Ha most el kellene mennem paphoz gyónni, bajban lennék, mert nem találok magamban olyan bűnt amit fel lehetne hozni bűnként.


Odaadóan szeretem azt is, aki nem érdemli meg.


Segítsetek! Mi lehet a bűnöm?


Kérem csak az írjon, akinek értelmes gondolatai vannak ehhez.


Köszönöm!


2019. febr. 8. 09:28
1 2 3 4 5
 11/46 anonim válasza:
0%

Kzitus utolsó bekezdése hasznos infó lehet neked kedves kérdező.

Ha nem érzel olyan súlyú bűnt magadban ami miatt nyilvánosan kéne bűnvallást tenned akkor nem kell. De mondok egyet-kettőt hát ha. Leborultál szobor vagy kép előtt? Imádkoztál Máriához?

2019. febr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:

#7, köszi a felvilágosítást!

Nem vagyok istenhívő, se jehova tanúja, de tiszteletben tartom mindenki más vallását. Mint írtam a családom keresztény, a gyónás onnan jutott eszembe hogy hallottunk volt és temetés előtt a család kért a templomban gyászmisét, a pap csak úgy kezdte el a misét hogy előtte valaki bement a gyóntató fülkébe és megvallotta bűnét.


Életemben csak egyszer gyóntam, 8 és fél évesen áldozás előtt. Meg kellett tanulni a gyónó szöveget, amit nem tettem meg. A pap a gyóntató fülkében annyit kérdezett hogy "Na, jó gyerek voltál? Játszottál sokat?" Kb ilyen szintű volt a gyónás. Pár pillanat múlva mondta a pap hogy jó, mehetsz, végeztünk. És hívta utána a többi gyereket, de őket lebaszta, mert nem tanulták meg ők se a szöveget meg az imákat.

2019. febr. 8. 12:33
 13/46 eric_one válasza:

Szia kérdező!


Lényegében az ember már a megfoganás pillanatában eredendően bűnös: „Ímé én vétekben fogantattam, és bűnben melengetett engem az anyám.” (Zsolt 51:7) A tényleges bűn pedig az, amit egy ember valóságosan el is követ. A kettőnek az egymáshoz való viszonyával kapcsolatban Pál apostol azt hangsúlyozza, hogy sorrendben előbb van az eredendő bűn, és az emberek éppen azért követnek el tényleges bűnöket, mert már eleve bennük van az eredendően bűnös, romlott természet.



Isten az első emberpárral kötött szövetséget. Ők képviselték az összes embert. Az eredendő bűnt lényegében egy szerződésszegésnek kell felfognunk: „De ők, mint Ádám, áthágták a szövetséget.” (Hós 6:7) Isten Ádám személyében az egész emberiséggel szerződést kötött Édenben, amint egy államfő az egész népet képviselni szokta egy szerződés aláírásakor.


Isten az Ádámmal való szövetségkötéskor Ádámban benne látta a leszármazottakat, vagyis ezúttal az egész emberiséget, mint ahogy egy államfő által aláírt nemzetközi szerződés az egész államra és a következő államfőkre is kötelező a diplomáciában. Amikor Ádám vétkezett, Isten szemében mi is mindannyian vétkeztünk őbenne, vele együtt.


ezt a szerződést nem Isten bontotta fel, hanem az emberi nem, amely a bűnbeeséskor Ádám ágyékában volt már, és amely ezáltal egyetemesen a szerződésszegés jogi állapotába került, éppen ezért a szerződés egyoldalú felbontása után többé egyetlen ember sincs abban a jogi helyzetben, hogy számonkérje Istent olyan dolgokért, amiket ő csak a szerződésen belül garantált.


Azt mondod te soha nem követtél el bűnt, szerintem ilyen ember nincs ezen a földön, de ha tévedek és van, akkor is szüksége van a kegyelemre, amit Jézus Krisztus szerzett meg nekünk, keresztáldozatával. A megváltás egyetemes ajándék, minden emberre érvényes, de ezt az ajándékot át is kell venni ahhoz hogy a miénk legyen.

2019. febr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 Metionin ***** válasza:
Keresztény tekintetben szerintem lehetetlen bűntelenül élni, egész apróságokat is tarthatnak bűnnek. Az eredendő bűnről meg ne is beszéljünk, hiszen aszerint már az anyaméhben is bűnös voltál. Ha a 10 parancsolatban lévőket nem is követted el, olyan mindenkivel megesik élete során, hogy kicsit irigy, elégedetlen, megbánt valakit, ezeket is lehet bűnnek tekinteni éppen. Az hogy más jobban boldogul az életben, nem bűn és bűntelenség függvénye.
2019. febr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim válasza:

"őket lebaszta"-írod.

Te pedig tiszta gondolkodású, beszédű és írású vagy?

Vagy néha becsúsznak mocskos szavak? :)

2019. febr. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim válasza:
Azt értem, hogy a családban meghal valaki, de a gyászmise az mire való?
2019. febr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nem tudtam szebben kifejezni, viszont ha ismerted volna azt a papot, akkor ezen nem akadsz fel. Ő katolikus pap létére csúnyábban beszélt, mint ez a szó. Meg tudok róla ezt azt, szóval nekem is becsúszhat pár csúnyácska szó. :)
2019. febr. 8. 16:58
 18/46 A kérdező kommentje:
Jehováknál nincs temetés előtti búcsúztató mise a családnak?
2019. febr. 8. 16:59
 19/46 anonim ***** válasza:
0%

Halihó, itt a Biblia szerinti bűnök listája, válogass kedved szerint:

1. Az érzelem bűnei:


Hálátlanság (2Tim 3:2).


Szülőkkel szembeni tiszteletlenség, engedetlenség (2Móz 20:12, 21:17; Mt 15:3–6; Ef 6:1–3).


Engedelmességgel természetesen a gyermek csak addig tartozik a szüleinek, ameddig kiskorú. Tisztelettel azonban felnőttként is tartozik nekik. A tisztelet a Szentírásban azt is magában foglalja, hogy idős korban, ha szükséges, gondoskodik róla anyagilag.)


Gonoszság, rosszakarat, roszszindulat (Róm 1:29).

Romlottság, jellemtelenség (Róm 1:29).

Irigység (Róm 1:29).

Gyűlölet, gyűlölködés, gyilkosság (2Móz 20:13).


A gyűlölet már gyilkosságnak számít az Újszövetségben (Mt 5:21–26; 1Jn 3:15). Külön érdemes megemlíteni mindenféle fajgyűlöletet, ezek között is a legrosszabb az antiszemitizmus: ez okkult bűn is egyúttal, mivel Isten választott népe és Isten rajtuk elvégzendő terve ellen van (1Móz 12:3, 27:29; 4Móz 23:7–8; Róm 11:11–32).


Rosszban mesterkedés (Róm 1:30).

Összeférhetetlenség (Róm 1:31).

Szeretetlenség (Róm 1:31).

Engesztelhetetlenség, haragtartás, keserűség (Róm 1:31).

Irgalmatlanság (Róm 1:31).

Ellenségeskedés (Gal 5:20).

Harag (Gal 5:20).

Pártütés, lázadás, engedetlenség (Gal 5:20).


Bármilyen Istentől rendelt tekintéllyel való szembeszegülés.


Önzés, önszeretet, önközpontúság (2Tim 3:2).

Kérlelhetetlenség (2Tim 3:3).

Kegyetlenség (2Tim 3:3).


A következő Igékben lehet utánanézni még az itt felsorolt bűnöknek:

2Móz 20:3–17; Mk 7:20–23; Róm 1:18–32; 1Kor 5:11, 6:9–10; Gal 5:19–21; 2Tim 3:1–5.

2019. febr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
0%

2. Az értem bűnei


Az elme kevélysége (1Móz 2:16–17, 3:1–6; 1Jn 2:15–16).

Hamisság, álnokság, hamis ideológiák (Róm 1:29).

Dölyfösség, kevélység, gőg, büszkeség, felfuvalkodottság (Róm 1:30; 2Tim 3:2–4).

Istentagadás (Róm 1:30).

Balgatagság, bolondság (Róm 1:31; Zsolt 14:1).


Ez nem a természetes képességekre vonatkozik, hanem arra a szellemi restségre, értetlenségre, amely miatt az emberek végiggondolatlan ostobaságok híveiül szegődnek (Péld 24:9)


Vakmerőség (2Tim 3:4).

2019. febr. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!