Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gondolkodom azon, hogy mi a...

Gondolkodom azon, hogy mi a bűnöm? Vagy mi lehet bűn egy ember mindennapi életében?

Figyelt kérdés

Már egész pici koromban sem tudtam volna bűnt találni az életemben. Nem rosszalkodtam, nem loptam, nem hazudtam, iskola után nem csavarogtam. Segítettem minden otthoni munkában, mindezt pár évesen. Szokták mesélni a családtagok, ha feljön ez a téma, hogy 3 évesen a haldokló papámnak hordtam be a szobába kávét, ételt és mindezt úgy hogy nem kérte senki. Már olyan kicsi koromban is bennem volt a másikról való gondoskodás. Akkor éreztem jól magam ha ilyeneket csináltam. Felnőtt fejjel ugyanez vagyok, adok, segítek, nem várok cserébe semmit.


A családom hívő keresztény katolikus hitben él. Újszülött korban mindenki meg lett keresztelve templomban. Életem során nekem mindenért 2-3x annyit kellett szenvedni, ami egy csaló, hazugnak elsőre sikerült.


Ha most el kellene mennem paphoz gyónni, bajban lennék, mert nem találok magamban olyan bűnt amit fel lehetne hozni bűnként.


Odaadóan szeretem azt is, aki nem érdemli meg.


Segítsetek! Mi lehet a bűnöm?


Kérem csak az írjon, akinek értelmes gondolatai vannak ehhez.


Köszönöm!


2019. febr. 8. 09:28
1 2 3 4 5
 31/46 Rachel Warner válasza:
81%
Nem vagyok hívő,de a beképzeltség is van olyan súlyos bűn náluk,mint a lopás mondjuk. Te meg azért eléggé be vagy ájulva magadtól,már szinte vártam,mikor hozod ki az írásodból,hogy talán Jézus reinkarnációja vagy.
2019. febr. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:
#31, állj már le! Ezt biztos nekem szántad? Zaklatott vagy, de miért? Baj van?
2019. febr. 9. 11:38
 33/46 Rachel Warner válasza:
81%
Egyébként már látom,hogy nem komoly a kérdésed,csak tovább akarod polírozni az egódat (pedig inkább lejjebb kéne csiszolni belőle khmm). Kérdezted,hogy mi lehet a bűnöd,de sz@rsz a válaszokra hatalmas ívből,mert te igazából csak azt szeretnéd másoktól viszont hallani,amit magadról beképzeltél. Zitus kommentje megsimogatta egy kicsit az egódat,aztán még magasabb lóról pofázol le mindenkinek,aki nem promózza,hogy te mennyire tökély vagy. Azt nem értem,hogy az ilyen minek megy fórumokra emberek közé,miért nem csókolgatod a tükörképed és maradsz csöndben?
2019. febr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
47%
Látom a kérdezőnek nem tetszik a bűnök felsorolása 😀😀😀😀😀😀😀
2019. febr. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 Rachel Warner válasza:
74%
Miért is álljak le? Te offolod a sajátr kérdésed témáját,itt mindenki arra válaszolt,amit kérdeztél,hogy te nem ezt akartad hallani,az nem a mi gondunk. Azt vártad,hogy majd ódákat zengenek itt rólad,aztán amikor nem tetszik,akkor próbálod a másikat zaklatottnak beállítani. Képzelem,ha már kapásból zaklatottnak ítélsz,mert mertem válaszolni a feltett kérdésre,akkor valszeg a környezetedben is ilyen "mélyenszántóan" ítélsz meg embereket. Nem ért veled egyet,akkor csaló,hazug,nem érdemel szeretetet és zaklatott. Mégegyszer a feltett kérdésedre,nagyon komolyan belecsúsztál az önimádatba és engem nem izgat,hogy melyik vallás szerint bűn,de ez itt nem a reklám helye.
2019. febr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
65%
Hát nem látjátok, hogy a kérdező egy élő szent? Teréz anya is csak smafu volt hozzá képest.
2019. febr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 Rachel Warner válasza:
43%
Ó igen utolsó,igazad lehet,hogy is nem vettük észre? Szerinted még irgalmaz nekünk halandóknak az ostobaságunkért,vagy már késő? Esetleg ha feláldozom neki a legdrágább állatomat,akkor megkegyelmez nekem?
2019. febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
"#29, nem tértem le az útról!" Azt írtad, nem vagy hívő. Ez szerintem azt jelzi, hogy igen.
2019. febr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok istenhívő, se jehova tanúja, de tiszteletben tartom mindenki más vallását."

Ezt te írtad, kérdező. márpedig ez azt jelenti, hogy letértél arról az útról, amit elkezdtél gyerekkorodban. Írtam korábban, hogy ez a szüleid és kereszt szüleid hibája is.

2019. febr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:

Röhögök amúgy rajtatok! Miért kell ennyire komolyan venni ezt a kérdést? Nem azt kérdeztem milyen embernek gondoltok engem. Egot fényezni pont itt kell.... Gratulálok!


Az meg hogy valaki telefosta a bibliai szöveggel a kérdésem, neki is szívből gratulálok! Komplett biblia szövegét nem akarod bemásolni? Úgy vettem észre nagyon értesz hozzá! Hajrá.

2019. febr. 9. 14:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!