Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért segít valaki valakinek,...

Miért segít valaki valakinek, hogy aztán rögtön keresztbe akarjon tenni neki?

Figyelt kérdés

Férjemnek van egy barátja, aki már elég rég óta próbálja beprotezsálni oda páromat az ő munkahelyére. Ez végül sikerült is. Szerződéssel kezdett rögtön. Még nincs egy hónapja, hogy ott dolgozik a férjem. A minap állított valamit, ami történt a munkahelyen, és hogy ezért már másokat kirúgtak volna, szóval legyen óvatos a férjem. Olyan állítást tett, aminek nem volt alapja, de már nem tudná férjem megcáfolni. Férjem nem érezte senkin, hogy ez az állítás fenn állna. Most nem tudjuk, hogy egyáltalán igaz e, vagy csak ez az állítólagos barát találta ki ezt az egészet.

Férjem azt hallja folyamatosan a munkahelyéről, hogy nagyon nem szeretik ezt a barátot, mert szeret mindenkit felnyomni.

Egy másik - tényleg barát - is dolgozik ott, őt is ez a másik vitt oda, ő is mondja, hogy óvatosan kell bánni emezzel.

Mit lehet az ilyennel tenni?

Miért segít, ha aztán pár hét után keresztbe akar tenni neki?

Mondtam férjemnek, kicsit fészkelje be oda magát, aztán ha még egy hasonló eset történik, valahogy próbálja meg leállítani ezt az embert és helyre rakni egyszer s mindenkorra, hogy ne kóstolgassa.

Van ilyen ismerősötök?

Olyan mintha két személyisége lenne. Kétszínűségéről már sok sztorit hallottunk, kezdjük elhinni őket.


2019. febr. 8. 23:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Ismertem én is ilyet, volt, hogy nagyon kedvesen viselkedett, segített, de ha olyan hangulata volt, vagy azt fantáziálta, hogy "a másik ártott neki, nem kedveli őt", vagy csak simán ő elkezdte a másikat utálni, akkor ment a szemétkedés.

El kell kerülni ahogy csak lehet az ilyen embert. Reménykedni, bízni kell abban, hogy előbb-utóbb a környezet kiismeri, nem adnak hitelt a szavainak.

2019. febr. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is ismertem egy ilyen embert. Tényleg elhittem,hogy jó ember,és jó szándékból akar nekem segíteni,de aztán idővel rájöttem,hogy valójában csak ezzel akart kihasználni. Utána meg ő sértődött meg,mert megvádoltam dolgokkal. Amik igazak is voltak persze. El kell kerülni messzire az ilyeneket. F
2019. febr. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!